24.03.21, 14:37Fot. screenshot - TVP Info

W Polsce nie będzie ,,homomałżeństw’’. Minister Ziobro: Zatrzymajmy szaleństwo Brukseli!

Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało na konferencji prasowej projekt zmian Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który ma uniemożliwić w przyszłości wprowadzenie ewentualnych zmian sprzecznych z konstytucją i prawem rodzinnym. Jak wyjaśniał wiceminister Marcin Romanowski, w polskim prawie potwierdzona zostanie definicja małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, dając opór działaniom europejskiego establishmentu, chcącemu zmienić ten porządek rzeczy.

- „Zdecydowaliśmy się potwierdzić normalność, że małżeństwo zgodnie z polskim porządkiem to związek mężczyzny i kobiety, że rodzina to ojciec i matka i dzieci. Dlatego proponujemy po pierwsze wprowadzenie definicji, które definiują te pojęcia jak ojciec, matka, rodzice, małżeństwo. Definiują zgodnie z tymi regulacjami, które są zawarte w polskim Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym”

- powiedział wiceszef resortu sprawiedliwości.

Przepisy te mają uniemożliwić wprowadzenie „tylnymi drzwiami” tzw. „małżeństw homoseksualnych”. Dzięki nim niemożliwe będzie też adoptowanie przez pary homoseksualne dzieci za granicą i przewożenie ich do Polski.

- „To co proponujemy idzie, można powiedzieć, wbrew tym szaleństwom, które widzimy w Brukseli. Wbrew tym szaleństwom, które usiłują nam tutaj zaprojektować przedstawiciele w Brukseli, inspirowani przez lobby aktywistów homoseksualnych i chcieliby wymazać z pojęć używanych na co dzień, ale też i z pojęć prawnych w dotychczasowym rozumieniu tych słów takie właśnie piękne słowa jak matka i ojciec”

- podkreślił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

kak/300polityka.pl, DoRzeczy.pl

Komentarze

no to tera masz zbyszek u jarka przeyebane2021.03.28 17:01
on tak długo czeka aż mu się oświadczysz
Anonim2021.03.25 1:24
To się spieszcie bo do zmiany jest setki paragrafów ustaw i rozporządzeń by uniemożliwić, szczególnie sędziom lgbt wyroki przeciw moralnemu porządkowi w Polsce
M.2021.03.24 23:31
Spokojnie, frondo-g*ówna. Małżeństwa&związki partnerskie osób homoseksualnych będą i to już niedługo. I możecie sobie kwiczeć, skomleć i tupać kaczymi nóżkami, ale to nic nie da. Wasz czas się kończy. Z bogiem, szczurki
hehehe2021.03.25 8:22
Związki partnerskie już są i może nawet będą jakoś legalizowane ale nigdy dwóch pedryli czy dwie lesby nie stworzą małżeństwa :-)
Maria Błaszczyk2021.03.24 20:20
Brukseli? Tej, co nam pomaga budować te fajne autostrady i aquaparki? No cóż, panie ministrze, ustalmy fakty. Małżeństwa jednopłciowe funkcjonują w Unii Europejskiej - w większości krajów, to prawda, ale także w: Argentynie, Armenii, Australii, Brazylii, Ekwadorze, Kostaryce, Kanadzie, Islandii, Izraelu, Meksyku, Norwegii, Nowej Zelandii, Norwegii, RPA, na Tajwanie, w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Urugwaju. Dopiero co z tydzień temu japoński sąd uznał brak tej możliwości za niezgodny z konstytucją. Podobnie już jakiś czas temu sąd najwyższy w Nepalu... Itd. Kierunek jest jeden, a jest nim równość wobec prawa. Jak powiedziała pani ambasador "najważniejszego sojusznika Polski" - to jest ta zła strona historii.
Dell2021.03.24 20:56
Dobry wieczór Mario! Co słychać w najdoskonalszym z krajów? I najpraworządniejszym, bo tak praworządnym, że rząd podał się do dymisji kiedy tylko dowiedział się, że od kilku lat łamie praworządność.
Dell2021.03.24 20:57
Podpisałaś petycję przeciwko legalizacji stowarzyszeń pedofilskich ? Czy też, po ich legalizacji, jesteś już za legalną pedofilią w najdoskonalszym z krajów i na całym świecie?
Dell2021.03.24 21:01
Uważasz, że Bruksela, ta co pomaga nam "budować te fajne autostrady i aquaparki", ma w zamian prawo mieszać się do tego do czego nie pozwalają jej się mieszać traktaty? Czy ci, od których dostajesz pieniądze (np. twoi pracodawcy) mają, w zamian, prawo decydować jak masz poustawiane książki na pólkach?
Maria Błaszczyk2021.03.24 21:29
Ale ja w ogóle nie o tym pisałam. Uważam, że każdy ma prawo napiętnować zło, ale w tym wypadku pisałam o czymś innym.
Quinn2021.03.25 0:26
You are totally misguided, Poland contributes to EU’s budget. Their companies make huge profits in Poland. The amount of money they transfer out of Poland is incredible.They don’t do Poland any favours. Only people with inferiority complex like you Maria, would do everything they say. Same as morons from PO party. SHAME ON YOU...
lucek2021.03.25 11:29
Kto się na to da nabrać? Umiałeś przeczytać po polsku, ale odpisać już nie umiesz?
Maria Błaszczyk2021.03.26 2:41
No i proszę, domorosły psycholog się znalazł. Szkoda tylko, że zobaczywszy dwie liczby nie wie, która z nich jest większa, a która mniejsza...
Dell2021.03.25 18:27
Zauważyłem, że nie o tym. Skoro koniecznie trzeba odnieść się do tego co napisałaś, to się odniosę. Stawiasz Polsce za wzór Nepal. Największe ugrupowania w parlamencie Nepalu po wyborach z 19 listopada 2013: Kongres Nepalski – 196, Komunistyczna Partia Nepalu (Zjednoczenie Marksistowsko-Leninowskie) – 175, Komunistyczna Partia Nepalu (Maoistowska) – 80... Normalka. Czerwona zaraza wspiera tęczową. Naprawdę wierzysz, że równość wobec prawa, to kierunek w którym prowadzą świat maoiści wraz z komunistami innej maści?
Maria Błaszczyk2021.03.26 2:49
A czemu nie wybrałeś Nowej Zelandii jako przykładu? Albo Kanady? I sądy zapewne w Nepalu nie pochodzą z wyboru, więc rozważania o składzie parlamentu są nieprzesadnie na temat. Ale widzisz, nawet taki niezbyt demokratycznie rozwinięty kraj - ich demokracja jest nawet młodsza od naszej - jak Nepal, uznaje LGBT+ za ludzi. A przedmurze chrześcijaństwa, co uczyło Francuzów jeść widelcem, wciąż nie może pojąć, że dzielenie ludzi na tych właściwych oraz podludzi nie jest fajne.
Dell2021.03.26 17:34
O Nepalu napisałem, bo go wspomniałaś jak mi się wydaje po to żeby pokazać jak daleko za ogonem Trzeciego świata jest Polska. Wszystkie wymienione przez Ciebie kraje, o są na drodze wyznaczonej przez Spinellego - dążą do tego żeby "związek wasz bratni ogarnął ludzki ród". Marksizm zarówno w wersji hard (komunizm) jak i wersji soft (liberalna "demokracja") dąży do tego czego nie zrealizował Związek Radziecki - ogólnoświatowego państwa totalitarnego. W liberalnej "demokracji", w miejsce robotników jako "klasy ciemiężonej" podstawieni zostali sodomici. Ot i cała różnica. Cel bez zmian - wyrżnąć wszystkich, którzy nie z Wami, a resztę otumanić narkotykami, seksem, mamoną i wszystkim innym co zniewala umysły. Żeby rządziło się łatwo. I na wieki.Przykre jest to, że ludzie tacy jak Ty, inteligentni, wykształceni lecą jak ćmy w płomień. No chyba, ze należysz do tych, którzy mają nadzieję być funkcjonariuszami "Nowego Ogólnoświatowego Porządku". Sęk w tym, że nie robisz wrażenia aż tak cynicznej jak Wasilewska, Wolińska czy Brystygierowa.
Dell2021.03.24 21:03
Czy ten mój słowotok nie sugeruje zbyt nachalnie, że się za Tobą stęskniłem?
Maria Błaszczyk2021.03.24 21:27
Rzeczywiście troszkę możesz wziąć na wstrzymanie. Czuj się zauważony. I może najpierw spróbuj zrozumieć, kto złamał praworządność, a kto próbował to naprawić. I wzruszanie się z polskiej perspektywy czepialstwem urzędu skarbowego oraz rasizmem władz publicznych to jakiś żart, prawda? A co do pedofilii... Nie, nie podpisałam, ale też nie chodziło "stowarzyszenie pedofilskie", tylko partię polityczną, mającą trzech członków. Żeby założyć partię w Holandii, starczy mieć właśnie tylu członków i pójść do KRSu to zgłosić. Nie ma w tym żadnej legalizacji ani jej braku, sąd w ogóle nie ocenia tego wniosku, po prostu dał numer i tyle. Serio, szkoda mojego czasu i energii elektrycznej na protestowanie przeciwko trzem zbokom. Jak już uzbierają te 580 podpisów, które umożliwiałyby jakąkolwiek działalność, to to rozważę.
Dell2021.03.25 19:35
1. Czy nie było tak, że holenderscy urzędnicy państwowi łamali prawo? Czy Ci urzędnicy nie podlegają rządowi? Czy to nie rząd jest odpowiedzialny za to co robili? 2. Podaj jakiś przykład rasizmu polskich władz publicznych.
Maria Błaszczyk2021.03.26 2:37
No właśnie nie bardzo łamali. Byli bezduszni i rasistowscy, ale zasadniczo nie było tam przestępstwa - oni odmawiali tych subsydiów w związku ze źle wypełnionymi druczkami. I akurat tak się złożyło, że odmawiali ich rodzinom imigranckim. I ja uważam, że to jest oburzające. Tylko że to jest zupełnie nic w porównaniu do wyczynów polskiego systemu pomocy społecznej. A rząd im wypłacił odszkodowania, użalił sie i uznał ich krzywdę. A rasizm władz publicznych w Polsce to chociażby, pierwszy z brzegu przykład, Brześć. Jak jakiś Australijczyk porywa dziecko z Holandii, to przyznają mu azyl i jeszcze sąd bredzi o eutanazji, chyba się Frondy naczytał... Ale jak muzułmanka ucieka przed rosyjską przemocą - to już inna historia, nagle prawo przestaje obowiązywać. Czyż to nie jest rasistowskie? Swoją drogą - to świetny przykład, jak polski rząd nie ustępuje, gdy jego służby łamią praworządność, prawda?
Dell2021.03.26 17:36
Piszesz: "Ale jak muzułmanka ucieka przed rosyjską przemocą - to już inna historia, nagle prawo przestaje obowiązywać. Czyż to nie jest rasistowskie?" Muzułmanin to rasa? Wydawałoby się, że muzułmaninem może być człowiek dowolnej rasy. Czy nie jest czasami rasistą ten, kto wiąże wyznanie z konkretną rasą? Niestety nie słyszałem o tej muzułmance, o której piszesz. Nie wiem o co chodziło.Podobnie jak o Australijczyku. Z tego co piszesz wynika, że, według Ciebie, zawiodły polskie sądy. Sądy, które chce zmieniać rząd, a których broniliście do upadłego. Kiedy sąd robi coś co Wam się nie podoba to nagle jest to wina rządu. To obłęd. Nie wiem, o których służbach rządu "łamiących praworządność" w Polsce piszesz. O sądach? Przecież sądy to nie służby rządu. Co do rządu Holenderskiego to ustąpił dlatego żeby wyczyścić niewygodne sprawy przez wybory. Rutte nie czekał na debatę w parlamencie, która mogłaby mu zaszkodzić tylko rozpisał wybory. Sprytne. Jest już ponownie premierem?
pw2021.03.24 21:51
Ta niby pomoc z Brukseli to w większości pożyczki. Do UE nie powinniśmy przystępować. Ziobro i Solidarna Polska mają przyszłość bo walczą z dyktaturą Brukselską. UE przeminie tak samo jak ZSRR. Tylko Trójmorze-Adriatyk , Bałtyk, Morze Czarne.
aaa2021.03.26 23:51
powiedz to europosłom z ramienia pis
hehehe2021.03.25 8:20
Po pierwsze - równość jest teraz. Po drugie - homozwiązek to nie małżeństwo. Po trzecie - nawet konkubinat to nie małżeństwo. Po czwarte - to wszystko dotyczy każdego więc jest równość wobec prawa.
x2021.03.24 20:09
Nie tylko będą państwowe śluby osób tej samej płci, ale i kościelne. Kościół katolicki jeszcze za naszego życia zacznie udzielać sakramentu ślubu homoseksualistom.
Dell2021.03.24 20:42
Chcesz powiedzieć, że w "kościele" durszlakowym też Wam jeszcze nie chcą udzielać ślubów?
Maciej Piwowar2021.03.24 19:06
CAŁKOWICIE się ZGADZAM z Min.Zbigniewem Ziobro. A ELEKTORAT PO-KO i Lewica PYTAM: czy Polska ma być Krajem Wolnym ,Samostanowiącym o Sobie.A UE Krajem Narodów? Czy by LANDEM Niemieckim ,lub WASALEM UE. Lewica ma to w Genach,najpierw Moskwa Stalina ,teraz Bruksela.byle był Ekonom z batogiem.
x2021.03.24 20:12
Jarosław Kaczyński z bratem Lechem poddali Polskę UE negocjując Traktat Lizboński (podobno to ich sukces, więc tego chcieli, a nie ulegli z braku umiejętności negocjacji). Jednak decyzja o udzielaniu ślubów homoseksualistom nie będzie spowodowana tym, co chce UE czy Watykan, a tym czego pragną Polacy. A Polacy pragną by takie śluby były. To, że Kościół katolicki zacznie tych ślubów też udzielać również nie będzie zależało od UE, a po prostu od katolików.
hehehe2021.03.25 8:26
Nie Polacy pragną tych ślubów tylko klika pedrylska, której jest może 4 promile wśród Polaków :-)
PRAWDA2021.03.24 18:09
Powinno się leczyc jak było w USA do 1976 roku 50 procent wyleczono reszte Kastrowano ==
hehehe2021.03.25 8:24
A teraz te pi*dy będą ich przepraszać i płacić odszkodowania :-)
Polak2021.03.24 17:03
Ziobro na premiera
Mark2021.03.24 16:33
https://www.o2.pl/informacje/skandal-w-trzebiatowie-jeki-i-steki-na-lekcji-religii-ksiadz-zawieszony-6620213936138976a
tukan2021.03.24 16:21
Panie Ziobro zajmij się pan fundacjami Sorosa i jego sługusami . To one niszczą POLSKĘ i kościół . Zrobić tak jak w Izraelu , ograniczyć wpłaty z zagranicy i opodatkować 45% .
obywatele2021.03.24 14:58
BRAWO P. MINISTRZE ZIOBRO -------
Pfft2021.03.24 14:45
Zdumiewa mnie, jak bardzo ten człowiek nienawidzi mnie i innych osób LGBT.
Won!2021.03.24 17:14
Nikt cię na siłę w Polsce nie trzyma.
bea2021.03.24 18:25
wolnosc tomku w swoim domku lgbt w Polsce maja sie dobrze nikt was nie przesladuje ale nie ma pozwolenia na gender lgbt eutanazje i aborcje
x2021.03.24 20:14
On zasadniczo nienawidzi ludzi. To, że tym razem się skupił na LGBT jest tylko przypadkiem.
Maria Błaszczyk2021.03.24 21:35
Sądzę, że nie o nienawiść chodzi. To jeszcze byłoby pół biedy, zjawisko odrażające, ale ludzkie. Ale myślę, że jest to czysta kalkulacja polityczna i wykorzystywanie metod prowadzenia wojny psychologicznej dla ściubienia wyborczych punkcików. Niech za wystarczający argument starczy kariera szwagra pana Ziobry, pana Krupińskiego, "współlokatora" pana Witolda Ziobry.
Jezus2021.03.24 14:42
Dvpa to debil.