02.07.20, 11:36Fot. Saltarski via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

W PSL wszystko świetnie. Kto winny porażki kandydata ludowców? PIS i TVP

Wiceszef PSL Adam Jarubas był gościem Radia ZET. Mierny wynik wyborczy Kosiniaka – Kamysza zdaje się nie martwić partii, gdyż „na spotkaniu kierownictwa dostał od nas jednogłośne wsparcie. Jest w dobrej formie”. Partia rozpoczyna szukanie winnych poza samym kandydatem. Na celowniku tradycyjnie PIS i Telewizja Polska.

Jarubas dodaje, że ich kandydat „Zrobił bardzo dużo, ciężko pracował, ale zderzył się z pędzącym pociągiem, jakim okazały się polaryzacja i emocje wyborcze, logika partyjnej wojny”.

Na kogo zagłosuje Jarubas w II turze? „W II turze zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego. Monopol władzy PiS jest szkodliwy dla Polski a władza potrzebuje kontroli. To wybór cywilizacyjny pomiędzy wolnością a opresyjnością władzy. (…) Niekontrolowana władza prowadzi do wielkich wynaturzeń, których przedsmak widzimy. Węgry są tu dobrym przekładem” – odpowiedział.

Dalej straszył tradycyjnie dyktaturą: „Możemy mieć sytuację, że od rana do wieczora będziemy oglądać tylko jeden przekaz - albo premiera Morawieckiego albo prezydenta Dudę, w kółko. Żadnego wyboru tylko standardy republik bananowych i wschodu (…)To wybór, czy wzorem Węgier chcemy orbanizacji władzy – przejmowania kolejnych instytucji, sądów, mediów. Bardzo realny jest scenariusz z dekoncentracją mediów”.

Jarubas usiłuje także robić ze swojego środowiska wyborczego osoby mało myślące karmione propagandą TVP. Powiedział: „Wieś ogląda chociażby telewizję, dawniej zwaną publiczną, gdzie sączy się jad. Władysław Kosiniak-Kamysz jest codziennie pokazywany tam w złym świetle. (…) Wieś została uwiedziona przez PiS i to poważny przyczynek dla nas do dyskusji. (…) Oferta socjalna plus szczucie jeden na drugiego, straszenie rzekomą inwazją LGBT czy seksualizacją dzieci – do wielu ludzi to trafia. To jest obrzydliwe, jestem tym oburzony”.

Cóż, może wyborcy PSL zaczęli dostrzegać, że partia niekoniecznie zawsze broniła interesów polskiej wsi?

ks/ Radio Zet

Komentarze

olo2020.07.3 0:27
ludzie to głaby.Pis obnżył wiek emerytalny ale emerytury beda glodowe
Thomas2020.07.3 3:05
Aaa tak. Trzynasta emerytura jest na to dowodem.
Anonim2020.07.2 21:18
Najlepiej rozwiązać PSL-PZPR, to partia zbrodnicza z czasów PRL.
adam2020.07.2 18:24
nieudało się sfałszować wyborów tociapek przegrał
Olo2020.07.2 17:05
Winne TVP bo ciągle byli na wizji , nawet jak PO=folksdojcze bojkotowali i nie przychodzili. ZSLu wszędzie było pełno , widocznie ludzie przekonali się po ich owocach , nocna zmiana , kontrakt na gazowy , przemysł rolno-spożywczy sprzedany , wiek emerytalny , koalicja z SLD z PO , można by wymieniać i wymieniać !
Bebik2020.07.2 12:49
Winny jest podniesiony wiek emerytalny. Ludzie tego Kamyszowi nie zapomną.
Myśl samodzielnie2020.07.2 12:48
Czy nie dziwi was dlaczego ta partia tak długo utrzymuje się u władzy a działa przeciw swojemu elektoratowi nawet ryzykując eliminację z życia publicznego. Otóż jej kierownictwo jest najmocniej związane ze wszystkich partii z masonerią. Istnieje mocny związek partii o rodowodzie komunistycznym z masonerią. Wspólnym mianownikiem jest walka z Kościołem i niszczenie własności prywatnej. Obecnie wolnomularstwo postanowiło sięgnąć trochę głębiej. Dlatego na spotkaniach Bilderberga pojawia się Trzaskowski, Rostowski, czy Palikot. Wszystkie te dziwne ograniczenia z wycinaniem drzew na swojej ziemi, trudności z zagospodarowaniem swojego terenu jakie wszędzie robi PO, w końcu separowanie dzieci i młodzieży od Kościoła i rodziny oraz ich seksualizacja to cele masonerii. On istnieje i ma się całkiem dobrze. Kiedyś będąc w Krynicy, mijając jednego z zarządzających jedną z sieci tv, na szczycie krynickiej góry usłyszałem jak mówi bardzo skupiony przez telefon: "powiedz, że z masonami będziemy mocno współpracować".
astm.2020.07.2 12:45
W końcu wyborcy wiedzą ,że to nie PSL ale ZSL. Pamiętam doskonale jak za czasów komuny tkz. ludowcy pchali się do koryta i okradali Polaków. W zakładach w spółdzielniach z kacykami czerwonymi rządzili i dzieli dobra dla obywateli . Za łapówki i kradzieże budowali domy dla dzieci i pociotków a mordy od chlania alkoholu były widoczne na dużą odległość. A teraz ich resortowe dzieci robią podobnie. Dobra szkoła!
jula2020.07.2 11:57
Jaka tam porażka progres stuprocentowy od poprzednich wyborów prezydenckich. Sukces dla rozumujących inaczej
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.2 11:44
wiejskie ćwoki zawsze były pazerne na kasę! PiS kupiło wieśniaków tak jak różnoraką patologię za plus coś tam! taka to tajemnica przejęcia wiejskiego elektoratu...
astm .2020.07.2 12:50
Najwięcej tych ćwoków i buraków jest w warszawie. Warszawiacy wyginęli w czasie wojny a przybyli wraz z armią sowiecką nowa inteligencja , która tych dziwnych typków ściągali z całej Polski.I mamy ta nowoczesność.
Anonim2020.07.2 22:06
"Kretynie...skretyniały.. do cna!" SAM JESTEŚ NAJWIĘKSZYM ĆWOKIEM, OBRAŻASZ LUDZI ZE WSI! Ale wiedz o tym, że ty z tym swoim pedalstwem nie jesteś godzien nawet na 5 metrów do nich się zbliżyć! T o s ą m a d r z y l u d z i e , ciężko pracujący na swoje utrzymanie! Może tylko za bardzo uwierzyli wcześniej PSL-owi! Ale już przejżeli na oczy! Siedzisz, Lechu...K.. w tej swojej kajucie, a na wsi ostatnio pewnie byłeś za komuny? ! Gdybyś teraz był i zobaczył jak na wsi mieszkają, w jakich posiadłościach i jakie mają narzędzia pracy, a nawet traktory mają z klimatyzacją, za kilkaset tys. zł! Tak, tak...za tyle, wiem, bo mam tam znajomych! To są ludzie wykształceni, nie po podstawówce ! Umieją zarządzać ! Przetrzyj oczy!
Anonim2020.07.2 11:43
No tak TVN, Polsat, internet, TOK FM, radio Zet, nie docierają!