07.04.20, 18:06Fot. via: Pixabay - geralt

W Wlk. Brytanii rekordowa dobowa liczba zgonów

Pomiędzy godz. 17.00 w niedzielę a 17.00 w poniedziałek w Wielkiej Brytanii zmarło 786 osób zakażonych koronawirusem. To największa dobowa liczba zgonów w tym kraju od początku epidemii. Wcześniej największy bilans ofiar odnotowano w sobotę, kiedy podano informację o śmierci 708 osób.

Łącznie w tym kraju zmarło już 6159 pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Po Włoszech, Hiszpanii, USA i Francji, Wielka Brytania jest piątym krajem, w którym liczba zgonów przekroczyła 6 tys. Na całym obszarze Zjednoczonego Królestwa odnotowano do tej pory 51 tys. przypadków zachorować spowodowanych koronawirusem.

kak/ PAP, gov.pl

Komentarze

bea2020.04.13 12:31
TYLKO PIS ZAPEWNI POLSCE STABILIZACJE DOSTATEK KTO Z BOGIEM KTOZ PZECIWKO IM JESTESMY Z RZADEM BOG HONOR OJCZYZNA
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.7 23:24
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały związek w wieku od 21. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, więcej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://www.xlove.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie spotkajmy się!
Maria Blaszczyk2020.04.7 20:29
W większości krajów europejskich jest tak, że we wtorek raportowane liczby są wyższe. Wynika to z mniejszej liczby pracowiników ochrony zdrowia w weekendy, a są oni przeciążeni pracą do szaleństwa. Wczoraj raportowana liczba zmarłych była 439, czyli dużo niższa. Poczekajmy do jutra.
Leszek 2020.04.7 18:24
Wynotujmy główne myśli i informacje z wypowiedzi Prof. Antesa: wszystkie podawane liczby są niepewne prof. Antesa: wszystkie podawane liczby są niepewne; nie wiemy jak śmiertelny jest nowy koronawirus w porównaniu do wirusów grypy i jaka jest , w porównaniu z nimi, szybkość jego rozprzestrzeniania się; nie wiemy, ilu ludzi do tej pory zaraziło się nowym koronawirusem i ilu zarażonych przybywa dziennie; nie ma jasności co do tego, jak wielu ludzi umiera, a ponadto nie wiemy, w ilu przypadkach ich śmierć pozostaje z infekcją w związku przyczynowo-skutkowym; dane podawane w mediach mówią o tym, ilu ludzi jest „ koronapozytywnych” na podstawie testów, natomiast ilu ludzi rzeczywiście do tej pory zaraziło się w całej populacji – nie wiemy; obecnie co do zasady, każdy zmarły, który był w kontakcie z wirusem, liczony jest jako zmarły na COVID-19; normalnie, w przypadku pacjentów, którzy chorują na inne poważne choroby, przyjmuje się, że przyczyną ich śmierci są choroby podstawowe (Grunderkrankungen), natomiast obecnie, jeśli mieli kontakt z koronawirusem przyjmuje się, że to choroba infekcyjna była przyczyną śmierci. W żadnej mierze nie można polegać na podawanych obecnie liczbach dotyczących zgonów; jeśli w Niemczech nagle zacznie się przeprowadzać więcej testów, znajdzie się w oczywisty sposób więcej zainfekowanych, jednakże, czy rzeczywiście więcej ludzi się zaraziło, tego nie wiadomo. W moim osobistym otoczeniu w testowaniu panuje chaos; ilu ludzi w całej populacji jest zakażonych nie jest jasne; należałoby regularnie, najlepiej co tydzień, badać reprezentatywny przekrój ludności pod kątem infekcji, to mogłoby dać solidną podstawę do podejmowania decyzji, ponieważ udział zainfekowanych w takiej losowej próbie pozwoliłby wnioskować o całościowym obrazie sytuacji i oszacować, czy i jak wzrasta liczba nowych infekcji a także ilu pacjentów może się znaleźć w szpitalach; do tej pory nie ma zwalidowanych testów na obecność antyciał; baza danych jest wątpliwa; mam poczucie, że liczby są przeszacowane, ale być może się mylę; pilnie potrzebujemy wiarygodnych danych; trzeba wyważyć ryzyka i szanse; obecne środki ochronne dotykają znacząco więcej ludzi niż jest bezpośrednio zagrożonych przez wirus; jeśli przyszłaby długotrwała recesja, oznaczałaby to gospodarcze i osobiste szkody albo wręcz ruinę milionów ludzi, to również będzie miało ciężkie skutki zdrowotne, do tego dojdą fatalne skutki społeczne, które też odbiją się negatywnie na sytuacji zdrowotnej ludności.
Leszek 2020.04.7 18:23
Korona Debile. W wywiadzie dla „Bilda” prof. Schrappe powiedział m.in.: „Jesteśmy przyzwyczajeni do pracy metodami naukowymi i szybko ustaliliśmy, że Istnieją poważne braki, jeśli chodzi o bazę liczbową. Liczby się nie zgadzają istnieją poważne braki, jeśli chodzi o bazę liczbową. Liczby się nie zgadzają. A są niezwykle ważne przy podejmowaniu właściwych decyzji politycznych. Nie można ocenić, jaka jest umieralność, ponieważ do tego potrzebna jest liczba zarażonych. Drugi problem to ten, że na przykład starego człowieka, który zaraził się koronawirusem i dwa dni potem zmarł na wylew, traktuje się jako „zmarłego na koronawirusa”, także wtedy, kiedy nie miał żadnych symptomów infekcji. Taką metodę stosuje się prawie we wszystkich landach, a jest ona całkowicie błędna. O podjętych przez rząd środkach prewencyjnych mówi prof.Schrappe, że mają paradoksalne efekty, ponieważ im skuteczniejszy jest częściowy „shutdown”, tym dłużej musimy go utrzymywać. W przeciwnym razie grozi druga fala infekcji, ponieważ w wyniku zakazu kontaktów, nie dochodzi do uodpornienia społeczeństwa. Prof. Schrappe mówi: „Wprowadzone obecnie środki zagrażają demokracji i społeczeństwu. Dławią naszą gospodarkę i zwiększają nierówności społeczne. Mało kto bierze się pod uwagę, że bezrobocie i bieda, które w dłuższej perspektywie pojawią się jako skutek podjętych środków, także przyniosą zgony” www.bibula.com/?p=113267
anonim2020.04.7 18:50
Liczby się nie zgadzają, szczególnie te z Polski.
man.of.Stagira2020.04.7 18:19
co tam wirus...u nas WSZYSCY r a z e m: PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, . Ot, co…inteligenci Panie... xD
Obiektywny2020.04.7 20:34
dokradnie państwo policyjne musi być tytlko pisi pała tylko