25.04.19, 08:20screenshot twitter

Wałęsa: Trzeba uzgodnić 10 laickich przykazań dla Europy

Lech Wałęsa znowu postanowił zabłysnąć. Były prezydent, który wciąż na piersi nosi Matkę Boską, w rozmowie z France TV3 stwierdził, że w Europie należy „[…] uzgodnić takie laickie 10 przykazań, ale laickich a nie kościelnych”.

Zapytany o to, czy Europa powinna „zapisać swoje chrześcijańskie korzenie”, Wałęsa odparł:

Zapisać możemy, ale musimy uwzględniać różność w Europie. A więc szukając fundamentów, coś co nas połączyłoby, powinniśmy dyskutować pomiędzy różnymi religiami i między niewierzącymi i uzgodnić takie laickie 10 przykazań, ale laickich a nie kościelnych”.

Stwierdził też, że on sam jest „w prawicy, ale rozsądnej” oraz że „jego pan Bóg” nie jest ze średniowiecza, ale „z komputera najnowszej generacji”.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Wałęsa wychodzi z tak kuriozalnymi propozycjami, a więc najwidoczniej myśli o tym najzupełniej poważnie. W trakcie międzynarodowej konferencji Free European Media w lutym ubiegłego roku mówił:

Jak mają w nowej epoce, która nastąpiła po epoce podziałów i granic, wyglądać nasze fundamenty? Ja proponuję, abyśmy uzgodnili takie 10 laickich przykazań i przyjęli je przez całą Europą”.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze

Alek2019.04.25 12:12
Wałęsa to biedny, chory i stary człowiek, który ma miażdżycę. Na dodatek jest po kilku klasach szkoły podstawowej...i służbie ubekom. Czy po takich przejściach można coś mądrego powiedzieć?
matis892019.04.25 10:34
NIe dziwi że lewakoateiści popierają nową wersję 10 przykazań. To ich Religia Światowa od ich panów masonów okultystów i satanistów. Obojętnie czy będą se to nazywać świeckim dekalogiem to jest to wyraz ich głębokiej religijności i dążenia do Religii Światowej, dziś lewakoateizm to największe dążenia do nowej religii globalnej połączonej z bardzo silnym lewackoateistycznym fanatyzmem religijnym. Dziś lewakoateizm nie już nic wspólnego dążeniem do żadnego nie istenijącego ateizmu, wszak w UE lewakoateizm odpowiada za jej islamizację, a doktryną jest Religia Światowa i fanatyzm.
Marek2019.04.25 10:11
Ten to sam dla sibie jest bogiem, innego mu nie potrzeba.
gniew.2019.04.25 9:55
Bardzo dobrze mówi.Te 10 przykazań winno być obowiązkowe dla KK i żydów w Polsce.
Mathilda2019.04.26 4:07
Gniewie w gniewie, sierdzisz się jak cietrzewie. Wszak od wieków jest Prawda znana, że zbiorem najdoskonalszych Praw to X Przykazań, prosto od Pana Boga, więc z Nieba, i że w nich poprawek żadnych (!) NIE TRZEBA. Tak jak „champion gdański” bredzisz, kiedy przy „komputerze najnowszej generacji” siedzisz. Dodam tutaj, że gniew, To ciężki grzech.
Cogito ergo sum2019.04.25 9:45
Pan Wałęsa za chwilę ogłosi się Panem Bogiem
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 9:33
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 9:33
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Beno2019.04.25 10:09
Ale cię to wydarzenie zabolało. To dobrze, abyś sam nie popełnił tego samego błędu jak twój zboczony koleś.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 9:33
1. Tolerancja katosekty oraz innych religiii pod warunkiem nie ingerowania w prawo stanowione, politykę, życie społeczne. Wszelkie zakusy tępione w zarodku i surowo karane 2. Zakaz propagandy ideologii religijnych (dotyczy również symboli) w miejscach publicznych, w tym placówkach oświatowych, urzędach, Sejmie RP, mediach masowego przekazu 3. Zakaz kolportowania biblii, która nawołuje do nienawiści, przemocy, zbrodni. Do przemyślenia ewentualny kolportaż wyłacznie dla dorosłych za okazaniem dowodu, a sama książka zakryta czarną folią tak jak kioski robią z czasopismami pornograficznymi. Zakaz publicznego odczytu. 4. Rozdział kościoła od państwa jako fundament świeckiej demokracji 5. Apostazja na życzenie listem poleconym, w tym zakaz nie tylko przetwarzania danych osobowych, ale także ich definitywnego usunięcia z dokumentów parafialnych 6. Zakaz chrztu oraz przetwarzania danych osobowych dziecka aż do ukończenia 18 roku życia, kiedy samo będzie mogło podjąć decyzję 7. Zakaz uczestnictwa ideologów religijnych we wszelkich uroczystościach państwowych, zakaz wstępu księży do szkół, szpitali, urzędów w charakterze innym niż zwykły petent 8. Penalizacja mowy nienawiści ze względu na homofobię oraz wolność od religii 9. Wypowiedzenie konkordatu, a co za tym idzie odebranie kościołowi dóbr, które ten zagrabił, bądź nabył po cenach nieadekwatnych rynkowo. Wystawienie rachunku-korekty do faktur za najem przez kościół ziem i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach. 10. Opodatkowanie tacy
antybolek2019.04.25 10:26
A co to jest mowa nienawiści? Czy chodzi te wszystkie przekleństwa które słyszę codziennie na ulicy ?
Mathilda2019.04.26 3:38
antybolku, przeczytaj wypowiedzi pseudoPolaka, gejowego ateisty, a będziesz mieć obraz wyraźny i perfekcyjnie czysty ... bo on to mistrzem nienawistnej mowy, która odbiera przyzwoitość i rozsądek zdrowy,
Mathilda2019.04.26 4:45
No tak, oczywiście, ująłeś gejowski program przejrzyście: Stworzyć złotego cielca; Zamienić X Przykazań z Bożej Mądrości na przekręty gejowskie i obrzydliwości; Wymienić Konstytucję na dewiacje; przyznać rozpuście legalnie rację; monopol gejowski tam gdzie polityka; tęczowe flagi jak latarnie, a kto się nie zgadza ma zginąć marnie; i niech każdy dobrze pamięta, że tylko gejowskie są płatne święta; szpitale, urzędy i wszelkie „socjale” to dla tych co wszystkie korzenie niszczą jak drwale; oddać własność w ręce fiskusa i stąd do konfiskat cudzej własności dać susa; dzieci z probówki przy użyciu lupy, aby narzucić miłość do hmm .... kwiatka jak bratka; i takie to hasła i takie przesłanki gangu olśnionych wchodzą tu w szranki; by znieść wszelkie granice ... nie tylko państwowe ... i bez Przykazań, „przykazania” gotowe.
anonim2019.04.25 9:08
Cokolwiek by Pan o sobie nie mniemał to do Boga trochę jednak Panu brakuje, Panie Wałęsa!
Jam2019.04.25 8:45
Ten człowiek po prostu bredzi. Dziwię się, że ktokolwiek jeszcze powołuje się na niego, jako autorytet.
Marcin2019.04.25 8:40
Pierwszym przykazaniem byc powinno.. Nie bedziesz miał zadnych bogów po za Bolkiem Nigdy nie nazwiesz sie Bolkiem, bowiem tylko jeden jest Pamietaj że tylko Bolek w totka wygrywa Tylko Bolek ma matke i ojca... reszta jest z in-vitro Przemoc fizyczna, a nade wszystko psychiczna należy sie Bolkowi Danuta jego jest Bolek nie kradnie, On wygrywa Podpis Bolka jest zawsze sfałszowany Danuty wiernośc jest niepodważalna Dzieci tez posiadają inteligencję rodziców
Rana2019.04.25 8:26
Bolek na starość poszedł po rozum do głowy, widząc co rydze i przyjaciele z episkopatu wyprawiają. Niestety, za późno. Bolek to jeden z powodów dla którego rak kościoła tak zalęgł się w Polsce.
Beno2019.04.25 10:07
Rana, to może z tow. Bolkiem obalicie kościół w Polsce jak kiedyś PRL. Murów kościelnych i klasztornych nie brakuje. nic, tylko przeskakiwać. Ale czy on jeszcze potrafi tak przez mury skakać?
Mathilda2019.04.26 3:31
@Beno, słuszny sceptycyzm, bo z powodu spasionego brzucha, nie przeskoczy już muru Boluś i jego „Ranna” podpucha. Trudno też mówić o rozumie, gdzie pustkę głowy, od lat otacza pycha, jak ... wieniec laurowy.. i tak się w rozmiarach zadymki rozpiera, że szczątki rozumku przytłaczając, całkowicie .. wypiera,
Olin2019.04.25 8:26
przykazanie pierwsze: 1. żadnych więcej Bolków