17.09.15, 14:43

Lech Wałęsa chwali swoich przyjaciół Moskali

„Niezawisimaja Gazieta” opublikowała fragment wywiadu z byłym prezydentem Polski Lechem Wałęsą. Rozmowa w całości ma ukazać się na początku października. Ale już z fragmentów możnemy dowiedzieć się, że Wałęsa tłumaczy, że kompromis między Rosją a Europą będzie możliwy będzie wtedy, gdy Moskwa będzie gotowa do dialogu, a Europa do uszanowania jej interesów. – Chcę poprosić Władimira Putina o spotkanie i rozmowę. Nie przekonywać, lecz dać argumenty, które pozwolą inaczej spojrzeć na problemy. Lubię ludzi stanowczych, którzy wybierają mądre rozwiązania. Jednak mądrość nie jest prerogatywą jednego człowieka. Nie wiem, czy zechce on ze mną rozmawiać, ale spróbuję. I dodaje, że „Rosja jest nam potrzebna”. – Bez niej ani w Europie, ani w świecie nie zrobimy nawet kroku – mówi Wałęsa.

Według Wałęsy Rosja „może mieć jakieś swoje interesy, ale postępować powinna inaczej - za pomocą intelektu, a nie czołgów i podboju terytoriów”. – Wówczas wszyscy na kolanach sami przypełzną do Rosji. Krym też. Rosja może i powinna być atrakcyjnym krajem – ocenia były prezydent. 

Ale co gorsza, Wałęsa ma plan dla Rosji i Europy: INTEGRACJA!  „Celem rozmów byłaby integracja Rosji z Europą lub Europy z Rosją, jak kto woli”. – Najważniejsze jest to, byśmy razem zaczęli budować, prowadzić dialog, a nie monolog – mówi Wałęsa.  – Putinowi trzeba dać szansę, wysłuchać jego argumentów. Trzeba też pamiętać, że Rosja ma swoje interesy, które należy szanować. Powinniśmy budować, a nie burzyć – ocenia Wałęsa.

Lech Wałęsa sugeruje też, że Putin „może ma rację”, uważając Zachód za wroga. – Może ma rację, kiedy podejrzewa Zachód o to, że jest wrogiem. Ale wtedy należy walczyć inaczej. Teraz przegrywa. Trzeba mu wytłumaczyć: "Chłopie, nawet jeśli masz rację, w ten sposób nie wygrasz". W krajach, które on podbija, będzie rosnąć opór – mówi w rozmowie z rosyjską gazetą.

No proszę, a jeszcze niedawno Lech Wałęsa mówił że pójdzie bronić polskich granic przed rosyjską agresją. Jakże się człowiek zmienia!

mm/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.09.17 14:52
Bolek wie, że jego papiery są w Moskwie. Można nie wierzyć Cenckiewiczowi, ale jak Władimir Władimirowicz ujawni parę dokumentów, to już na zawsze skończą się sny o Wawelu. Kasa dla Bolka będzie wciąż leciała, bo lemingi i trolle, jak kiedyś useful idiots, nie zmieniają poglądów, bo ich nie mają, tylko będą mówić wszystko to, co mogłoby zaszkodzić Polsce - w ich przypadku Temu Krajowi, w którym mieli nieszczęście się narodzić.
anonim2015.09.17 15:08
Agent Bolek - agent Rosji
anonim2015.09.17 16:51
Mądrość jest prerogatywą Boga!
anonim2015.09.17 19:44
Jak zwykle zapomniał wół z jakim uśmieszkiem przepędzał rosyjskie wojsko. Myślę, że Putin ma dobrą pamięć i z takim chamem nie będzie sie spotykał. Kto zniszczył jakiekolwiek relacje z Rosją jak nie ten tęp..k.