05.12.21, 19:54fot. flickr.com/tt/screeen

Warszawa. Kolejny rok koszmarnej a nawet wulgarnej „reklamy” polskiej stolicy na Boże Narodzenie

Żeby ze Świąt Bożego Narodzenia zrobić JEB.. PiS to trzeba być barbarzyńcą" – pisze na Twitterze europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.

Przed rokiem na zamówionych przez warszawski ratusz świątecznych kartkach bożonarodzeniowych nie było krzyża. Co więcej, nie było na nich nie tylko krzyża, ale też nie było ani Chrystusa, ani Betlejem.

W tym roku warszawski ratusz pod zarządem Rafała Trzaskowskiego kontynuuje te co najmniej dziwne działania i „tradycje” tzw. poprawności politycznej.

Tym razem mamy "świąteczny" plakat, na którym jest… blok, jakaś budowla i łyżwiarze bez twarzy.

Szczególnie bulwersujące jest jednak umieszczenie gwiazdek na plakacie - pięć w jednym kolorze, trzy w innym - co budzi zdecydowanie skojarzenia z wulgarnym hasłem przeciwko partii rządzącej.

Jak zauważa też jeden z internautów, "Na Święta Warszawa nie jest biała, ale w kolorze Soku z Buraka".

mp/twitter

Komentarze

Żyd Anonim2021.12.27 12:09
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie JP2, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "katolicka Polska" to mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W każdym księdzu widzę pazernego pedofila, który naiwnych straszy piekłem. Marzy mi się rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, księża w obozach, my bylibyśmy panami, a goje pracowaliby na nas. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, rechoczę głupkowato "buhahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików.
Anonim2021.12.6 10:05
Kolejny raz daje dowód , że jest zwykłym kuta......m
Anonim2021.12.6 9:29
Na frędzlu jak zwykle nie może zabraknąć opinii debila i idioty, więc o wypowiedź poproszono Jakiego I Bosaka.😁😂😁
Anonim2021.12.6 14:39
Twoje wpisy nie wystarczą?
Rafalala Czosnkowska2021.12.6 9:26
...pochodzi z SBeckiej żydokomuny. Podobnie jak lemparciura. To ta sama hołota. Pewnie rodzeństwo od jednej kozy.
OSTRA ORKA!!!2021.12.6 9:08
Przed nami kolejny rok KOSZMARNEJ A NAWET WULGARNEJ władzy Polskiej Zjednoczonej Prawicy Rzeczpospolitej...
QWE2021.12.6 8:48
Od nas WARSZAWIAKÓW, PISiory wara!!! Żyjemy na własnych warunkach, z poszanowaniem naszych wartości. Żyjcie PISiory w swoich mniejszych i większych katotalibanach. My WARSZAWIACY pozostaniemy wolnymi, przedsiębiorczymi ludźmi i zawsze takiej Warszawy bronić będziemy. Niczego tak dobrze nie pamiętamy jak nędznej prezydentury Kaczyńskiego. Tę wiedzę przekazujemy z pokolenia na pokolenie!
[email protected]2021.12.6 9:31
Chłoptyś, najpierw słomę z butów wytrząśnij i pozakręcaj słoiki! Jesteś egzemplifikacją szerszego zjawiska, które nasiliło się od lat siedemdziesiątych. Zwłaszcza od lat siedemdziesiątych zauważa się rosnący napór chłopstwa na duże miasta i stopniową wymianę rodzin od stuleci mieszczańskich na ludność napływową z prowincji. Klasycznym przykładem tego procesu jest Warszawka, zwana największą wiochą w Polsce. Jest też proces odwrotny, ucieczka mieszczaństwa na prowincję przed napływowym chłopstwem, które przenosi wioskowe zachowania do miast. Sam jestem przykładem tego procesu ponieważ dwanaście lat temu kupiłem posiadłość w "pięknych okolicznościach przyrody" i jestem bardzo kontent z tej zmiany, a zwłaszcza że wielu moich znajomych zrobiło to samo co owocuje przeniesieniem mentalności mieszczańskiej na prowincję. Pod chłopskie aspiracje w latach dziewięćdziesiątych jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać tzw. prywatne uczelnie, nastawione na zysk których poziom i metody kształcenia najczęściej urągały wszelkim standardom. Zaliczenia odbywały się w kawiarniach, a niektórzy, szczególnie uzdolnieni /finansowo/ przyjeżdżali jedynie /NP. niektórzy nasi sportowcy/ po odbiór dyplomu ukończenia wyższej uczelni stając się magistrami bezpiecznych specjalność. "Kształcenie" i łatwo zdobyty dyplom w tym przypadku potęgowało jedynie utrwalenie ignorancji i prostactwa, oraz podatność "materiału" na indoktrynację. Kompleks prowincji jest w tym przypadku leczony manifestacją europejskości w kontrze do polskości i tzw. moherów z prowincji do których i mnie pewnie i mnie podobnych owa ćwierć inteligencja z wielkich miast zalicza. Tak właśnie tworzyła się nowa warstwa ćwierć i półinteligentów pochodzenia chłopskiego, którzy w statystykach wyborczych robią za młodych, wykształconych z wielkich miast. Poznacie ich po narracji jakiej używają wtrącając często słowa w rodzaju ŁAŁ, MEGA SUPER, GIGA itp żeby przypadkiem ktoś nie pomyślał że nie są NASTAJASZCZIJE ŁEŁUROPEJCZYKI. To te indywidua stanowią podstawę Totalnej Niedyspozycji, dumnej że ma wyborców "wykształconych" i z wielkich miast a w istocie prawdziwa inteligencja, ta która uciekła przed prostactwem i ignorancją z miast, okupuje teraz prowincję i głosuje na partie prawicowe.
K.K.2021.12.6 10:06
Uprzedziłeś mnie. Miałem prawie to samo odpisać QWE. Ja nie mieszkam w Warszawie i nigdy nie mieszkałem, ale moja babcia, dziadek oraz ojciec mieszkali w przedwojennej Warszawie, konkretnie na Mokotowie. W warszawie byłem wiele razy bo mam tam liczną rodzinę i mogę tylko potwierdzić to co napisałeś.
QWE2021.12.6 21:47
Nie każdy pasuje i odnajduje się w rytmie tego miasta. To nie jest miasto dla słabych.
QWE2021.12.6 21:45
Ale jesteś zakompleksiony. Nie dosięgasz WARSZAWIAKOM do pięt, co najmniej na długość swojego wywodu.
LOCO2021.12.21 8:56
Trochę zbyt uogólniłeś. Jeśli uważasz że ktoś pochodzący ze wsi, jest kimś gorszym to zbytnio się nie różnisz od tych którym przyklejasz łatkę ćwierć inteligentów.Nie zapominaj że wieś zawsze wiedziała co znaczy Bóg, Honor, Ojczyzna i po której stronie stanąć gdy przyjdzie potrzeba, czego już o ,,mieszczanach "powiedzieć się nie da. A Ty, myślisz że jak powstały miasta ? Skąd się ci ludzie tam znaleźli, przywędrowali z księżyca ? Problemem jest wychowanie młodzieży, w domu jak i w szkole na prawych zasadach, moralności i patriotyzmie. Tylko kto ma to zrobić jeżeli po IIWŚ szkoły zostały opanowane przez komunistów i tylko ci o takich zasadach mogli być profesorami i uczyć, a czego nauczyli to teraz widać na lemparcich spędach. Podpiszę się tak jak o mnie i wielu ludziach ze wsi myślisz. Pozdrawiam Wieśniak.
Anonim2021.12.6 8:38
Urzędnicy warszawscy jak i Trzaskowski w okresie św. Bożego Narodzenia winni przyjść do pracy i pracować. To są święta dla ludzi wierzących !!!
QWE2021.12.6 8:56
To niech PIS napisze w ustawie, że święto państwowe 25-26 grudnia, nie należy niekatolikom. PIS ma większość w Sejmie, niech to zatem zrobi. W czym problem?
[email protected]2021.12.6 11:01
Czyta się ciebie z prawdziwą przyjemnością! Jeżeli mamy tak "mądrych" przeciwników to rządzić będziemy, chcąc czy nie chcąc, do końca świata i jeden dzień dłużej.
Dam2021.12.6 8:21
Rok temu "prawica" była złe, że na plakacie nie było krzyża (który był, tylko go nie zauważyli), dzisiaj im się gwiazdki kojarzą (dziwne, nawet ich nie zauważyłem, dopóki tego nie powiedzieli). Ale cóż, jak ktoś jest przeżarty propagandą, to i "dzień dobry" od "nieswoich" odczyta jako obrazę.
układ2021.12.6 8:21
ciemnogrodzie odwal się od naszego czosnowskiego, tę kartkę świąteczną sam Kardynał Nycz zaopiniował a Ksiądz Sowa ją poświęcił i co wy na to szczęki opadły.
klaus2021.12.6 8:06
a warszawka tzw elyta narodu i tak zagłosuje na postępowców wszak to ojropa, precz od postępu zacofany pisie my wiemy co to święta, i tak w następnych wyborach zagłosują na czosnkowskich.
Anonim2021.12.6 7:53
Widzę że pisiorstwo wchodzi w czwartą gęstość syndromu oblężonej twierdzy.
Skrzypek na dachu2021.12.6 2:13
Kazdy niech sam poslucha uwaznie bo tam szumia jodly w Tel Awiwie .
Przecież to jest gorzej!2021.12.6 1:19
... Niż dno moralne.! Jak tak można nie szanować ogółu społeczeństwa!?? To takie..... DNO-DNA!
Moly2021.12.6 0:10
Bardzo ladna kartka. Kazdemu bez wyjatku wszystkiego dobrzego. Gdzie to jest jeb..c PIS???
Rafapon2021.12.5 23:50
Osiem gwiazdek czyli: Jarka kot
Kuma2021.12.5 23:46
Podziękujcie Nyczowi który się kuma z Trzaskowskim. Dobrze wam tak. Więcej lewactwa w kościele i będziecie mili pustki.
[email protected]2021.12.5 23:44
Wstydźcie się Warszawiacy, że wybraliście takie lewackie gówno zamiast Polaka! Warszawa gnije. Miasto z taką wspaniała historią zostało oblezione przez czerwone robactwo!
Pozdrów brata Jaki2021.12.5 23:44
jw.
Anonim2021.12.5 21:38
Po lewej stronie w drzewach ukryty jest symbol blyskawicy! Skandal... Przypatrzcie sie dobrze.
Anonim2021.12.5 23:14
a pod tą dolną gałązką lochy się nie dopatrzyłeś?
wodzu2021.12.5 21:25
To jak jest kartka przedstawiona można odczytać ukryty przekaz ,czyli specjalnie rozdzielony w Warszawa aby wyszło War -wojna i reszta czytana od tylu WASZA no i oczywiście te gwiazdki
*****2021.12.5 21:20
trzaskowskiego
-2021.12.5 21:03
Bardzo smutna ta kartka. Dominują chłód i zawiść, brak nadziei. Coś na wzór tych radzieckich z okazji nowego roku. Nawet te barwy..., takie rosyjskie ...
­2021.12.5 20:40
Jezus nie urodził się 25 Decembris 1 roku nowej ery.
Anonim2021.12.5 21:05
Jakiś problem cię trapi, czy chcesz powiedzieć, że byłeś przy narodzinach?
Jaki? Chory2021.12.5 20:38
­
Jarek (mocny kaczysta z Żoliborza)2021.12.5 20:37
Wszystko można, ale żeby ze Świąt Bożego Narodzenia zrobić JEB.. PiS to trzeba być barbarzyńcą. Upadek kultury i polskości w opozycji trwa w najlepsze. pic.twitter.com/0tGiFTE6Q8 — Patryk Jaki - MEP (@PatrykJaki) December 5, 2021 Jak nie pajac w durszlaku to polowanie na krzyże. Nawet Święta Bożego Narodzenia Katolikom próbuje „opiłować” 🤦‍♂️ Taki to „europejski” @trzaskowski_ Warszawa 2021 A.D. pic.twitter.com/DTqTMiV4TM — Jacek Ozdoba (@OzdobaJacek) December 5, 2021 Pięć białych gwiazdek, trzy czarne. "Świąteczne" życzenia @trzaskowski_ ego. Są ludzie podli, i są prezydenci dużych miast - najwyżej w skali podłości. pic.twitter.com/Gd74llUY75 — M Jacyna-Witt (@JacynaWitt) December 5, 2021 Na Święta Warszawa nie jest biała, ale w kolorze Soku z Buraka. Na Święta ***** *** też jest super, bo to hasło uniwersalne i naród jednoczy. Gratuluję autorce i Ratuszowi tego szkaradztwa. A przecież stolica jest pięknym miastem z masą fantastycznych ludzi. Nie psujcie tego. pic.twitter.com/GXGdQnGZvO — Jacek Gądek (@JacekGadek) December 5, 2021 Niby jesteś @trzaskowski_ taki europejski, światowy, jeździsz po tych Kongresach USA, a wychodzi z Ciebie zwykły burak. Nawet przy radosnych Świętach umieszczasz 8 gwiazdek 🤦‍♂️ No ale to tylko świadczy o Tobie 🤷‍♂️ Wesołej Chanuki! pic.twitter.com/RVGXlAR660 — Maciej Stańczyk (@stanczykmaciej) December 5, 2021 "Wszystkiego dobrego". Z jakiej okazji, to już nie wiadomo. Urzędnikom Warszawskiego Ratusza "Wesołych Świąt" przez gardło nie przejdzie, a słowa "Bożego Narodzenia" doprowadziłyby ich pewnie do autodestrukcji. #Warszawa pic.twitter.com/pnWq0GyXdX — Daniel Wiszowaty (@DWiszowaty14) December 3, 2021
turkuć podjadek2021.12.5 20:31
czego mozna sPOdziewać się po kanalii , łajdaku , gnomie , POpierd...eńcu , belzebubie ......................
gips na nodze Holeckiej2021.12.5 20:46
­
Anonim2021.12.5 20:21
Pod rządami "kongresmena" ratusz stoczył się do poziomu 8 gwiazdek.
Koszmerek to zbyt delikatnie!2021.12.5 20:21
I jeszcze dziadzia mroz i kurant kremlowski!
Jan2021.12.5 20:41
Ale to przecież wy flirtujecie z Moską a nie Trzaskowski
Pisowscy są chorzy2021.12.5 20:11
Pisowscy popadli w niezła paranoje. Teraz będzie trzeba zawsze liczyć gwiazdki i sprawdzać, czy przypadkiem nie ma 8.
Anonim2021.12.5 20:30
o ciamajdan się odezwał ...