30.08.19, 10:00fot. The White House/Flickr

Washington Post: Polska kwitnie pod rządami PiS

"Decyzja prezydenta Donalda Trumpa o anulowaniu zaplanowanej podróży do Polski celem zajęcia się huraganem jest bolesnym ciosem dla polskiego populistycznego rządu, który liczył na wizytę jako na wsparcie przed październikowymi wyborami" - pisze na łamach "The Washington Post" Vanessa Gera z Associated Press.

Jak przypomina dziennik, to już druga podróż, jaką anulował w ostatnim czasie Trump. Wcześniej podjął decyzję o anulowaniu wizyty w Danii z powodu niechęci tamtejszych polityków do poważnego rozpatrzenia amerykańskiej propozycji odkupienia Grenlandii.

"WP" przypomina, że pod rządami PiS Polska stała się już oficjalnie krajem gospodarczo rozwiniętym, a w przyszłym roku budżet będzie zrównoważony. Co więcej Polska znacząco uniezależniła się pod rządami PiS od rosyjskiego gazu, umocniła także wojskowe więzi z Waszyngtonem.

Według dziennika decyzja Trumpa nie oznacza, że nie dojdzie do pogłębienia polsko-amerykańskiej współpracy; w naszym kraju pojawi się nie tylko wiceprezydent Mike Pence, ale także wielu innych ważnych amerykańskich polityków i dyplomatów. Według "WP" nadal w pełni aktualne są plany zwiększenia wojskowej obecności USA w Polsce z 4500 do 5500 żołnierzy.

bsw/washingtonpost.com

Komentarze

O TAK2019.08.30 13:07
NO TO CEZURA JUZ JEST WSZEDZIE NA CALEGO GDZIE TYLKO NIE WIEDZIESZ
Jarek2019.08.30 10:34
Wujek SAM lubić Polska, o tak, bo Polska: - kupić F-16, a wuj SAM nie wywiązać się z offsetu i Polska się cieszyć; - PLL LOT kupić B-737 MAX, a MAX nie latać; - chce kupić F-35 bez offsetu; https://natemat.pl/118281,skrzydlata-murzynskosc-amerykanie-nie-dotrzymali-obietnic-za-f-16-a-my-znowu-chcemy-ich-samoloty - pożyczać pieniądze na rozdawnictwo +; - wysyłać żołnierza na amerykańskie wojenki; - włazić w d..pę wuja SAMA, i sama kupować na to wazelina. Jak to nie lubić taka Polska?
Wania bolszewik2019.08.30 11:37
Jarek eto nasz czelawiek,haraszo gawari
Maciek Arczyński2019.08.30 10:28
Polska pod rządami PiS kwitnie w Europie jak wrzód na d u p i e!
Liberał2019.08.30 10:25
Pycha i Socjalizm. Pięknie kwitnie na kredyt dzięki programom rozdawniczym, ale oczywiście rząd się nie przejmuje, bo skutki tego mogą być za ileś tam lat, kiedy ich już u władzy nie będzie. Mamy hosse na rynkach, gdzie według wszelkich szkół ekonomicznych w czasach hossy powinno się mieć ok. 3% nadwyżki budżetowej, my mamy za to deficyt jaki powinniśmy mieć w czasach bessy i ten deficyt będzie dalej rósł, nawet w 2020 roku, ponieważ to co zamierza PiS to zwykła kreatywna księgowość. Jakoś inne kraje nie mają problemu oszczędzać, tylko u nas problem, bo PiS nie ma innego pomysłu jak rozdawnictwem kupić ciemny lud.
edi2019.08.30 10:25
Czy decyzja prezydenta Trumpa stawiającego klocka na zaproszenie, spowoduje, ze PiS i pokurczony watażka zrozumieją wreszcie, ze Polska pod ich rządami jest jedynie dziurą w dpie i śmierdzącym odbytem Europy? Czy do tego zakutego łba na Nowogrodzkiej trafi wreszcie, ze jest pośmiewiskiem całego świata!
Człowiek z kręgosłupem2019.08.30 15:28
To zależy jaki "cały świat" masz na myśli. Jeżeli o świat deprawacji, obłudy, udawanego, pozornego i TYMCZASOWEGO szczęścia chodzi, to tak, zgadzam się. Taki świat się z nas śmieje. Ja wolę świat dobrych, prawdziwych i odwwiecznych wartości. Tylko ten świat mnie interesuje. A ten się nie śmieje, tylko współczuje Twojemu. Z Bogiem!