25.01.20, 19:45fot. CC BY-SA 4.0/Wikipedia

Ważny rosyjski polityk skomentował wywiad J. Kaczyńskiego dla ,,Bilda''

Szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej, Leonid Słucki, skomentował wywiad prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla niemieckiego dziennika "Bild".

 

"Polscy politycy próbują teraz uzyskać dywidendy z własnych herezji historycznych. Lider polskiej partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński oświadczył, że Rosja jakoby na równi z Niemcami powinna wypłacić Polsce odszkodowanie" - stwierdził Słucki.

"Proście o odszkodowanie od wandali i tych, którzy bezczeszczą groby czerwonoarmistów" - dodał Rosjanin.

Według Słuckiego słowa prezesa PiS "wpisują się w trend falsyfikacji historii II wojny światowej". Kaczyński miał przedstawić te sprawy "w bluźnierczy i niekompetentny" sposób. Według szefa komisji SZ Dumy Państwowej polscy politycy "starają się oczernić rolę ZSRR w zwycięstwie nad faszyzmem i czyn żołnierza radzieckiego".

Wreszcie polityk uznał polskie stanowisko ws. historii II wojny światowej "antyrosyjską agonią" i "konwulsjami z bezsilności".

Słucki wchodzi w skład Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, która, wbrew swojej nazwie, jest w istocie zdecydowanie nacjonalistyczna i proputinowska. Ugrupowaniem kieruje znany polakożerca Władimir Żyrinowski.

bsw/pap, fronda

Komentarze

Cool (odp.3 dla M.B.)2020.01.26 8:17
Jak zwykle siejesz demagogie, próbujesz rozmydlić i piszesz o pierdołach! Pomogę Ci jednak zrozumieć istotę zagadnienia, tak żebyś nie mogła dłużej udawać idiotki! ...OTÓŻ >>>> Polacy mordujący Żydów dla legalnego Państwa Podziemnego byli ściganymi prawem PRZESTĘPCAMI !!! ...dla okupujących Polskę SŁUŻB I ADMINISTRACJI NIEMIECKIEJ ... byli BOHATERAMI realizującymi ich NARODOWY PLAN! p.s. Z resztą takim "bohaterom" zarówno z Niemiec, Holandii, Francji, jak też kilku innych krajów okupowanej Europy ... PAŃSTWO niemieckie!... do dnia dzisiejszego wypłaca "zasłużone" emerytury!
Urszula2020.01.26 8:59
Hamuj trochę. Jeśli Maria jest idiotką to kim ty jesteś? Sam piszesz pierdoły, sam sobie zaprzeczasz, a potem się głupio bronisz wyzywając innych. No i jak tu was nie nazywać pismatołami.
WSI i PO to bandyctwo2020.01.26 10:12
Gacie wypierz i się umyj stara lampucero bo cuchniesz
Cool2020.01.26 10:21
Konkrety proszę!!!
Yoshka2020.01.26 7:22
Historię każda strona zakłamuje, to nic nowego. W Polsce też się nie mówi, że 1 września nie 1 a 3 państwa napadły na Polskę. Prócz III Rzeszy była to Słowacja pod przywództwem katolickiego księdza Józefa Tiso, która oderwała od Polski 770 km2 i wzięła do niewoli prawie półtora tysiąca Polaków. Kolejnym państwem był utworzony przez faszystów 10 lat wcześniej Watykan (Mussolini przekazał Watykan w ręce Kościoła w traktatach laterańskich), który oddelegował do Wehrmachtu niemieckich księży katolickich, aby na zajmowanych przez nazistów terenach przejmować polskie diecezje i majątki polskich kościołów, w tym innych niż katolickie wyznań. My przemilczamy co nam nie pasuje, Rosja robi to samo, tylko na inną skalę. My lubimy Kościół, który nam wyrządził wiele zła, Rosjanie lubią Stalina, który im wyrządził również wiele zła - taki syndrom sztokholmski.
Lupaszko2020.01.26 6:22
czerwona zaraza nadal pełza po ziemi
Sonia2020.01.26 6:10
Takie czasy nastały ,że trzeba się bronić i udowadniać prawdę.Sowieci napadli na Polskę 17.09 1939 r.To był plan Ribbentrop-Mołotow.Dziś się tego wypierają.Do dziś żyją ludzie którzy to pamiętają.Kiedy Niemcy napadli na Rosję ,sytuacja się odwróciła.Sowieci zaczęli bronić swojego kraju.Goniąc Niemców szli przez Polskę.Polacy również walczyli z Niemcami.Kiedy Polskę opuścili Niemcy ,za kilka dni pojawili się NKWD i zaczęli likwidować Polaków.Używali tych samych obozów ,które zbudowano za NIEMIECKIEJ OKUPACJI.Były wywózki ,Katyń,morderstwa na szeroką skalę.Kiedy umieścili w Polsce swoich towarzyszy i powstał rząd,staliśmy się 17-tą republiką.Przez 50 lat byliśmy pod ich butem.Taką mieliśmy wolność.DZIŚ TWIERDZĄ ŻE NAS WYZWOLILI.......OWSZEM WYZWOLILI I JEDNOCZEŚNIE ZAJĘLI .