08.09.15, 12:35Fot. Wikipedia

Węgierski biskup: To nie są uchodźcy, to inwazja

- Papież nie zna sytuacji – podkreślił węgierski biskup, który już zetknął się z rzekomymi uchodźcami. Jego zdaniem większość z nich ma sporo pieniędzy, odrzuca pomoc. – Większość z nich zachowuje się w sposób arogancki i cyniczny – ostrzega biskup, który w pełni podziela stanowisko premiera Victora Orbana.

I dlatego, jego zdaniem, trzeba powiedzieć jasno, że choć ludzie ci podają się za uchodźców, to mamy do czynienia z falą ludzi, którzy stanowią zagrożenie dla cywilizacji zachodniej, zbudowanej na uniwersalnych, chrześcijańskich wartościach. Dobrze, że są hierarchowie, którzy – wbrew eklezjalnej politycznej poprawności – mają odwagę powiedzieć to zupełnie wprost.

TPT/Washington Post

Komentarze

anonim2015.09.8 12:45
Pytam tak czysto teoretycznie: czy prawo kościelne w przypadku choroby psychicznej jakiegoś hierarchy (np. czysto abstrahując - papieża), pozwala na doprowadzenie sytuacji do normy?
anonim2015.09.8 12:48
@Scientia Papież zaleca zająć się rodzinami, ofiarami wojny. Kiedy papieże chronili zydów, też byli tam zdrajcy i kolaboranci komunistów.
anonim2015.09.8 12:49
To prawda! W ten sposób muzułmanie chcą " skolonizować" Europę w sposób pokojowy pod pretekstem poprawy warunków swej egzystencji i ucieczki przed wojną w swoim kraju. Gdyby było inaczej, bogate państwa islamskie przyjęliby ich do siebie i zorganizowali godne warunki, bo przecież stać je na to. Poraża brak roztropności polityków europejskich. Węgrzy to doskonale rozumieli, gdyż byli pod panowaniem osmańskim i wiedzą, co to panoszenie się islamu.
anonim2015.09.8 13:40
Ja się boję o ten nadchodzący synod - co ten papież tam nawyrabia.
anonim2015.09.8 13:47
Kadafi powiedział kiedyś do Berlusconiego - Jak mnie zabraknie będziecie mieli 2 miliony imigrantów...
anonim2015.09.8 14:23
Też mam wrażenie, że ta fala emigracyjna muzułmanów, to specyficzny koń trojański. Sam drewniany koń nie był zagrożeniem dla Trojan, ale to co w sobie zawierał. Podobnie z emigrantami, sami emigranci nie są zagrożeniem (i nigdy nie byli), ale to co mają w środku - pogardę dla naszego systemu wartości. I jeszcze jedno, koń trojański był podstępem. Obawiam się, że wśród tych emigrantów mogą być ludzie z "państwa islamskiego", którzy w odpowiednim momencie dotkliwie zaatakują nas Europejczyków. Obym się mylił.
anonim2015.09.8 14:49
A wiec kosciol katolicki nie mowi w tej sprawie jednym glosem?! Czy mamy zatem wiele podkosciolow? Dlaczego ten duchowny probuje dyskutowac z papiezem? Jak ksiadz Lemanski czy Boniecki dyskutowali, to Fronda radosnie sekundowala wieszaniu na nich psow I odsadzaniu od czci I wiary. A w tym przypadku klaszcze duchownemu, ktory wyraznie ma problem z posluszenstwem, co wiecej, wyglada na to, ze sluzy wladzy swieckiej I politykom! Frondzik, opamietaj sie:)
anonim2015.09.8 14:50
Czy nie rozumiecie że jest to realizacja Tajnego planu ILLUMINATI i ich sługusów Masonerii. Czy diabeł w Włoszech nie powiedział w czasie Egzorcyzmów gdy zadał mu egzorcysta pytanie dot Masowego napływu do Europy muzułmanów. Ten odpowiedział że dlatego tak się dzieje bo Masoneria z ich pomocą chce się rozprawić z KK. i wierzącymi.
anonim2015.09.8 18:04
@Konwalia17 - to nie tyle muzułmanie chcą skolonizować Europę (choć oczywiście też chcą), tylko szefostwo Unii Europejskiej. Dla lewicy takie narzędzia jak dżender, niszczenie rodziny, a teraz - jak wspomniał Lubiniak - koń trojański w postaci siłą, obowiązkowo wpychanych do nas kwot dzikusów (kwoty jak te od globalnego ocipienia) to różne sposoby wprowadzania chaosu, cierpienia i rewolty w zastane społeczeństwa, w tym wypadku w chrześcijańskie. Lewicę albo się wytłucze, albo oni zniszczą nas i wszystko to co kochamy.
anonim2015.09.8 19:45
Ksiądz biskup ma oczywiście rację. Należy tylko dodać, że dla cywilizacji zachodniej opartej na uniwersalnych chrześcijańskich wartościach co najmniej równie niebezpieczni są chrześcijanie, którzy zarazili się lewacką ideologią gender i poprawnością polityczną i promują te ideologiczne pomyje w polityce, mediach oraz szkołach. Są groźniejsi ponieważ atakują od wewnątrz.
anonim2015.09.8 21:38
Uważam, że każdy imigrant powinien być potraktowany odpowiednio do danego prawa państwowego. Jeśli imigrant jest agresywny to się go wysyła do jego ukochanego kraju.
anonim2015.09.8 21:38
Bóg zapłać za mądry i stanowczy głos.
anonim2015.09.9 12:21
Lidka Nie przejmuj się papieżem. Bądź sobą. On od początku był trefny.