27.03.20, 14:50

Węgierski premier Wiktor Orban ostro skrytykował UE

"Dostaliśmy pomoc z Chin, zwróciłem się też do członków Rady Współpracy Państw Języków Tureckich, której członkiem są też Węgry, aby udzielili nam pomocy i też ją stamtąd dostaliśmy" - powiedział Orban w rozmowie z węgierskim radiem.

Polityk podkreślił, że Węgry pozostają "członkiem UE i sojuszu państw Zachodu", ale kryzys koronawirusa pokazał "całościową słabość struktur UE". Orban stwierdził, że po ustaniu epidemii chętnie podejmie debatę o tym, "gdzie byli eksperci ds. epidemiologii UE i co mówili w styczniu i lutym o koronawirusie".

Ponadto polityk za bezzasadną uznał debatę prawną o zmianach na Węgrzech, które mają pozwolić rządowi rządzić dekretami. "Jeśli nie mogą pomóc, niech przynajmniej nie utrudniają działań Węgrom" - powiedział o unijnych krytykach.

bsw/rp.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.04.2 11:21
powiedz mi mądry inaczej skąd żydzi mieli tony zarazków koronowirusa żeby zrucać go w Chemistrails Np. nad Wochami? i nie tylko!! sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails / Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. - Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy. YES - dziękój Bogu bo inaczej już byś zdychał zarażony przez żydów z USA i Izraela
Władysław2020.03.28 11:14
Krótko i w temacie. Drogi Viktorze! UE została przekształcona z WWiS w EWG potem w UE, a finalnie miał być ZSRE, tylko i wyłącznie w jednym celu - 500 mln "naródeuropejski" ma stanąć karnie w kolejce do kasy obermarketu. To wszystko. Jakie to proste. Ja wiem, że Pan wie, piszę dla innych. Życzę siły i wytrwałości Drogi Bratanku! WP
Paula2020.03.27 21:25
Cześć! Proszę o pomoc i udział w badaniu :) Wypełnienie nie powinno Wam zająć dłużej, niż 5 min. Z góry dziękuję! Link do badania: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpeF0qSfEeDSfJ-gqRj5THUXBay-2oePGWf6luJ53sFH1qkw/viewform
MaxFiend2020.03.27 16:05
Oho, nagle unijnych kredytów mu się zachciało. Każdy by chciał :-D
YES 2020.03.27 15:51
Nie zachwycajmy się dobroczynnością Chin, nie zapominajmy, że to od nich przyszła ta plaga i po jej zakończeniu Ciny powinny za to beknąć i to też na przyszłość
Jan Radziszewski2020.04.2 11:16
powiedz mi mądry inaczej skąd żydzi mieli tony zarazków koronowirusa żeby zrucać go w Chemistrails Np. nad Wochami? sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. - Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy.
Newsroom2020.03.27 15:16
UE pod kierownictwem Niemiec zdycha ! UE zawiodła totalnie m. in Włochów,Hiszpanów Węgrów , ale również nas Polaków !! Włosi błagali o pomoc; ją dostali ale z Chin ! Marksistowski syf niedługo przejdzie do podziemia, bo wyborcy przy uranach wyborczych wymiotą totalnie marksistowskie obłąkane elity! Dla nich dziś ważniejsza jest wydumana praworządność w Polsce,czy chore dziecko Greta Tunberg, albo LGBT, a nie wielka strategia ds. zwalczanie pandemii koronawirusa !
katolik2020.03.27 15:09
wiadomo,że Unia nic nie zrobiła ,aby ochronić Europe ,sami puścili bombe, teraz udaja różne działania,dlatego Polska musi wyjść z Unii.
Czy ktoś zauważył, że "dumny pedał" zniknął?2020.03.27 15:09
Czy chcesz wiedzieć dlaczego? Z powodu wirusa zamknęli "biuro" pełne kanali panoszących na blogach, portalach, forach. Jest banda płatnych q..ew i sq... synów których jedynym zajęciem było sianie nienawiści. Zaraza się skończy a zaraza różnych płatnych "dumnych" q..rew i sq... synów powróci. Chyba, że ich wirus przetrzebi.
Beno 2020.03.27 17:32
Zachorował na Coronawirusa. Miał za dużo kontaktów (seksualnych) z innymi.
Dancer2020.03.28 6:32
Przestali urvvie płacić.
Arek2020.03.27 15:01
Szkoda ż Orban nie jest Polakiem.