22.08.17, 14:50fot. pixabay.com

Wesprzyj Mary Wagner, aresztowaną za ochronę życia!

Od dziś w internecie można wyrazić poparcie dla kanadyjskiej obrończyni życia. Petycja zostanie dostarczona sędziemu, który poprosił o przysyłanie korespondencji zaświadczającej o działalności Mary Wagner na rzecz obrony życia nienarodzonych dzieci.

Kanadyjska obrończyni życia w sierpniu ponownie została uznana za winną utrudniania działalności prywatnych klinik aborcyjnych. Aresztowano ją, gdy namawiała kobiety do odstąpienia od aborcji i oferowała im pomoc. Prokurator domaga się 18 miesięcy więzienia.

Na stronie internetowej ratujdzieci.pl w języku polskim i angielskim można podpisywać list otwarty zaadresowany do kanadyjskiego sędziego – poinformował Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro Prawo do Życia. – Korespondencja może pomóc skrócić karę Mary Wagner – dodał.

Mariusz Dzierżawski przypomniał, że Mary Wagner dwukrotnie gościła w Polsce. – Ci, którzy ją poznali, mogą pisać listy do sądu kanadyjskiego, dając świadectwo, że jest to osoba bardzo łagodna, która kieruje się dobrymi motywacjami. Ze względów moralnych sprzeciwia się zabijaniu dzieci, w żaden sposób nie ucieka się do przemocy ani jej nie pochwala – podkreślił.

Apel do Polaków o przysyłanie świadectw na temat Mary Wagner wystosowała również jej matka.

Krótkie listy świadectwa nieprzekraczające jednej strony, zaadresowane do sędziego Ericka Libmana można wysyłać również pocztą na adres kanadyjskiej Koalicji dla Życia: Justice Eric (Rick) N. Libman; Care of Campaign Life Coalition104 Bond Street Suite 300; Toronto ON M5B 1X9 Canada.

Korespondencję można wysyłać również e-mailem na adresy: [email protected] z kopią do prokuratora [email protected] oraz Koalicji dla Życia [email protected]

Mary Wagner w grudniu ubiegłego roku została po raz kolejny aresztowana w Toronto. Kanadyjska obrończyni życia za swą działalność spędziła w więzieniach prawie 5 lat. Zasądzona dla Mary Wagner kara zostanie ogłoszona 12 września.

przk/tvp.info