27.01.22, 09:19Fot. Screenshot YouTube TVP Info

Wiceminister Rzymkowski o nauczaniu zdalnym: W tej sytuacji naprawdę nie mieliśmy wyboru

„Mam pełną świadomość negatywnych konsekwencji nauczania zdalnego, natomiast w tej sytuacji naprawdę nie mieliśmy wyboru. Aby państwo mogło funkcjonować musieliśmy zdecydować się na taki ruch, aby ułatwić działanie Sanepidu” – powiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

„Absolutnie szkoły nie są punktem zapalnym, natomiast w sytuacji gdy Sanepid nie był w stanie wystawiać w terminie kwarantann, zwłaszcza wobec uczniów i ich rodzin. Taka sytuacja groziła paraliżem bardzo ważnego działu administracji” – oznajmił wiceminister Rzymkowski na antenie radiowej Jedynki.

„Okres nauczania zdalnego od 5 klasy w górę aż po klasy maturalne czy ostatnie klasy szkół branżowych trwa do 27 lutego, czyli nazajutrz ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej już we wszystkich typach szkół” – tłumaczył wiceszef resortu edukacji.

„Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli, czy klas 1-4. Obserwujemy, że przez cały okres pandemii te placówki funkcjonowały, a frekwencja przedszkolach nigdy nie spadła poniżej 90 proc., to najlepszy wyznacznik” – oświadczył Tomasz Rzymkowski.

 

ren/Polskie Radio Program 1

Komentarze

Leon2022.01.27 11:27
Brawo znakomity pomysł i poziom jak na doktora nauk prawnych. Nowe standardy nauki i nauczania. Absolwenci szkół mają ni myśleć, mają wykonywać polecenia. Mają przyswoić pojęcia, test, praca zdalna, teleporada, kwarantanna, izolacja, dystans, fala, szczepionka i obsługa komunikatorów do przekazywania instrukcji i rozkazów.
Anonim2022.01.27 10:54
Glowny zarzut do Szwecji to bylo niezamykanie podstawowek (wyzsze i srednie zamkneli)... Juz sie gubie w pisowskiej paranoi - lewak to ten co robi lockdown czy ten co nie robi? Lewak chce szczepic czy nie chce szczepic? Lewak chce zaglodzic i oglupic wlasny narod czy nie? Lewak to ten co zostawil otwarte przychodnie czy ten co je pozamykal? Lewak zamyka lasy i nie pozwala wyjsc bez szmaty na ryju czy na odwrot ? Targowickie Pisowskie sk.. niech sie w koncu zdecyduja
Anonim2022.01.27 10:31
Te czoła niskie, te spojrzenia tępe... Z czym bracia walczycie? Z postępem! 😁😁😁
Anonim2022.01.27 10:10
Aha. Czyli praca urzędników jest ważniejsza niż zdrowie psychiczne i fizyczne dzieci i młodzieży. Wszyscy mamy już dość tej zabawy w kotka i myszkę dorosłych kosztem młodej części społeczeństwa.