24.12.19, 11:58zdj. screen Youtube

Wiceminister sprawiedliwości: Gersdorf to najgorszy prezes SN

"Obecna prezes Małgorzata Gersdorf na szczęście kończy już swoją kadencję na tym stanowisku jako najgorszy prezes SN"-stwierdził wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".

Jak przekonywał polityk, ustawa dyscyplinująca niektórych sędziów to nie "ustawa kagańcowa". Nowe przepisy, zdaniem wiceszefa MS, "zapobiegną obstrukcji" przy nieodległym wyborze nowego pierwszego prezesa Sądu Najwyższego.

"Obecna prezes Małgorzata Gersdorf na szczęście kończy już swoją kadencję na tym stanowisku jako najgorszy prezes SN, który upolitycznił Sąd Najwyższy, niegodnie traktował nowo wybieranych sędziów"-mówi Romanowski w wywiadzie dla "Naszego Dziennika"

Wiceminister ocenia, że w sytuacji "naginania prawa przez «grupę trzymającą władzę» w SN, konieczne było bardzo szczegółowe uregulowanie tej procedury, aby nie pozostawić pola do jej obchodzenia". Romanowski odniósł się też do apelu Komisji Europejskiej do polskich władz o wstrzymanie prac nad ustawą dyscyplinującą:

"Nie powinniśmy przywiązywać tak dużej wagi do nieistotnych, niemających żadnej mocy prawnej apeli zewnętrznego organu"-skomentował. 

yenn/Nasz Dziennik, Fronda.pl

Komentarze

Ryszard Olejniczak2019.12.25 16:59
Jeśli się wierzy w trójpodział władzy to co tam robi prezes?
Maniek2019.12.25 16:07
Nasza kochana Pani Prezes odchodzi. Łza się w oku kręci. Będziemy tęsknić.
celnik2019.12.25 15:33
Dlaczego komisja etyki nie z nadzwyczajenj kasty - prezesów SN G. Rzepy, Stępnia Colla Safian i kilku innych. Im wszysko wolno, oni są ponad praweem?.
Jerzy2019.12.25 14:32
Też tak uważam, że M.Gersdorf to najgorszy prezes SN, podobnie jak p. Rzepliński, ktory też był najgorszym prezesem TK. Całe szczęście już blisko jest kwiecień 2020 roku, kiedy to skończy się kadencja tego nieudanego prezesa SN.
Pet2019.12.24 20:39
Ciekawe ilu tu PiStroli z Minitrollstwa Sprawiedliwości?
Iza2019.12.24 14:54
Boże, jak oni gardzą Polakami !! Jacy oni są podli i obrzydliwi !! Pomódlmy się na koniec: Panie Boże spuść nogę z nieba i kopnij w te głupie pseudopolskie łby, żeby przejrzały na oczy i wreszcie zaczęły myśleć !
Ciekawy2019.12.24 14:02
Romantowski chce zwyciężyć w kastingu na największego pisiego czopka
Urszula2019.12.24 13:38
Przepraszam - wigilia, ale to jest ochydne babsko ! Życzenia świąteczne dla opozycji – z promptera : Dziękujemy wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Do tych lemingów, którzy oślepli i ogłuchli przez PO : Miejcie odwagę przyznać się, żeście się pomylili. Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem politycznym i publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
JS2019.12.24 13:03
Polacy, widzieliście zeznanie majątkowe prezes sądu najwyższego Gensdorf (po polsku: Gęsia Wieś) ?! Ja Pie-rd-olę , to babsko ma tyle waluty, tyle nieruchomości, ma nawet łąkę ! No to powiedzcie mi, jak oni mają z tych ciepłych posadek zrezygnować ?! Oni walczą o to żeby było jak było jak lwy i lwice – po trupach !!! Jestem ciekawy majątku sędziego Iwulskiego, kapitana LWP i służb specjalnych ?! Może ktoś to opublikuje ?!
Topek2019.12.24 13:02
Lista sędziów Sądu Najwyższego: Tomasz Artymiuk, Teresa Bielska-Sobkowicz, Wiesław Bluś, Marian Buliński, Krzysztof Cesarz, płk Józef Dołhy, Dariusz Dończyk, Tadeusz Ereciński, Teresa Flemming-Kulesza, Małgorzata Gensdorf, Janusz Godyń, gen. Dywizji, Katarzyna Gonera, Antoni Górski, Beata Gudowska, Jacek Gudowski, Józef Iwulski, oficer kpt LWP, Przemysław Kalinowski, Anna Kozłowska, Jerzy Kuźniar, Michał Laskowski, ppłk Edward Matwijów, Anna Owczarek, Lech Paprzycki, Marek Pietruszyński, Henryk Pietrzkowski, Krzysztof Pietrzykowski, Tadeusz Płuciennik, Zbigniew Puszkarski, Krzysztof Rączka, Jan Bogdan Rychlicki, Dorota Rysińska, Andrzej Siuchniński, Jacek Sobczak, ppłk Jerzy Steckiewicz, Andrzej Stępka, Maria Szulc, Krzysztof Startyk, Katarzyna Tyczka-Rote, Eugeniusz Wildowicz, Dariusz Zawistowski, Urszula Daniuk. Wszyscy aktywnymi członkami PZPR, i działacze ZSMP i TPPR, entuzjaści komunizmu, dzieci lub krewni stalinowskich oprawców. Wielu z nich skazywało opozycjonistów, strakjkujących i innych na kary więzienia i represje w nielegalnym stanie wojennym. Wielu z nich jako kontakty operacyjne SB lub agenci SB. Ich członkowie rodzin bliscy i dalsi to w 99,9% komuniści związani z wojskiem, SB, milicją, sądownictwem.
Po2019.12.24 13:01
Sędziowie, „fioletowe ludziki w togach” celowo anarchizują sytuacje prawną w Polsce ,dbają tylko o swoje partykularne interesy. Ich rokosz ma jeden cel ,by było jak było .
Lewak2019.12.24 13:00
Sędzia Andrzejewski mówi, że sędziowie Sądu najwyższego to przestępcy ! Oni wypowiedzieli posłuszeństwa wobec Polski ! To sdrajcy narodu polskiego !!! A więc: sąd pod sąd ! Sędziowie rodem z PRL-u rozumieją apolityczność w ten sposób, że politycy nie mogą wybierać sędziów, ale sędziowie mogą należeć do partii politycznych (np, PZPR) lub różnych stowarzyszeń.
Lennon2019.12.24 12:59
Dzięki sędziom SN wiemy, że Polska wyjdzie z UE ! Wiecie co ? Ci debile do czegoś się jednak przydali !!!
KKK2019.12.24 12:57
Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 24.12.2019, wigilia, komentator portalu Fronda, niejaki „Faktów się nie zmieni” zamieścił wulgarny, rasistowski wpis nawołując do nienawiści i zemsty i śmierci ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm i nawoływanie do śmierci jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis pod artykułem: Faktów się nie zmieni 24.12.19 12:51 Przypomnijmy że to koleżanka poległego w zamachu zdrajcy Polski, który zrzekł się niepodległości Polski na rzecz Brukseli podpisując Traktat Lizboński, śp. L.K. Bardzo promował tę panią. https://www.fronda.pl/a/wiceminister-sprawiedliwosci-gersdorf-to-najgorszy-prezes-sn-1,138186.html
Faktów się nie zmieni2019.12.24 16:28
W którym miejscu nawołuję?:)
Daniel K2019.12.24 12:53
O co nam chodzi ?! Chodzi nam o zamianę sędziów moskiewskich na sędziów polskich !!!
Ciekawy2019.12.24 14:03
Przylebska i Romantowski są z ksiezyca
Stalker2019.12.24 12:52
Tylko jedną ustawą zmieniliśmy nadzwyczajną kastę na zwyczajną kastę ! Sami są sobie winni. Gdyby siedzieli cicho i nie chwalili się nadzwyczajnością, to ich niesprawiedliwe bagno trwałaby jesze wiele lat !!! Gdyby nie podskakiwali i nie myśleli, że są nietykalni i bezkarni, to manipulowaliby dalej wyrokami i wypychali forsą swoje sakiewki !!! Nareszcie WON !!!
Faktów się nie zmieni2019.12.24 12:51
Przypomnijmy że to koleżanka poległego w zamachu zdrajcy Polski, który zrzekł się niepodległości Polski na rzecz Brukseli podpisując Traktat Lizboński, śp. L.K. Bardzo promował tę panią.
Antek z Czerniakowa2019.12.25 18:37
Przypomnijmy też, że traktat ten podpisał jako jeden z ostatnich prezydentów, mając przystawiony do głowy przez lewactwo, PO, całe rozhisteryzowane elity i zaczadziałe propagandą społeczeństwo pistolet.