24.01.20, 08:55fot. Darwinek, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Wiceminister wprost: Mam w nosie tych 60 profesorów

"Mam w nosie tych 60 profesorów, bo ja jestem za Polakami" - powiedział na antenie "Polsat News" wiceminister Janusz Kowalski z resortu aktywów państwowych. "To nie są dla mnie autorytety" - podkreślił.

 

Polityk odniósł się w ten sposób do uchwały trzech "starych" izb Sądu Najwyższego, w której stwierdzono, jakoby osoby rekomendowane przez nową KRS nie były sędziami w rozumieniu konstytucji i prawa unijnego.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro wskazał, że uchwała SN to czystej wody hucpa. "Sąd Najwyższy procedował z rażącym naruszeniem prawa i jego tak zwana uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych. Wynika to z zapisów konstytucji, a także z prawa międzynarodowego" - powiedział Ziobro.

Z kolei wiceminister Kowalski przekonywał, że sędziowie po prostu uzurpują sobie prawo do decydowania o tym, co jest prawem.
"Dziś jestem, jako poseł, obrażany przez sędziów, którzy uzurpują sobie prawo decydowania o tym, co w Polsce jest prawem, a co nie. Pamiętamy dokładnie, co stało się za sowieckiej okupacji 12 grudnia 1981 roku - chodzi o dekret, który był sprzeczny nawet z konstytucją PRL" - powiedział Kowalski.

"Dziś mamy sytuację bardzo podobną, ponieważ Sąd Najwyższy, mając świadomość tego, że łamie konstytucję, podejmuje decyzję. A więc funkcjonariusze publiczni, czyli sędziowie, przekraczają swoje uprawnienia" - dodał.

bsw/polsat news, fronda

Komentarze

Cool (druga odpowiedz dla M. Blaszczyk)2020.01.25 14:26
1 cyt: " Przynajmniej część sprawców jest znanych. Są to skazani w procesie. Byli Polakami. Nie Białorusinami, nie Żeydami, nie Chińczykami..." odp: ... Możesz więc co najwyżej napisac, że ten konkretnie przestepca był Polakiem! ... twierdzenie, na podstawie pojedynczych przypadków, że Polacy byli mordercami, jest generalizowaniem i podła manipulacją. 2 cyt: " ... Do tego piszesz: " jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele." Ja jestem jedna i ja np. tu: https://www.fronda.pl/a/jacek-sasin-prezydent-andrzej-duda-podjal-jedyna-mozliwa-decyzje,138814.html pisałam, dziwiąc się dumie z doprowadzenia do takiej sytuacji, pod postem pana hrabiego Potockiego: "??? Jesteśmy dumni z sytuacji, że rządzący Polską doprowadzili do sytuacji, gdy na obchodach jednego z największych ludobójstw w historii, których ofiarą byli głównie polscy obywatele, polski prezydent nie ma możliwości się wypowiedzieć? .... " odp: ... pomijam fakt, że jak zwykle błednie okreslasz sprawców i winnych, to gdybyś trochę myślał to wiedziałabyś, że właśnie dlatego, żeby między innymi słowa o polskich ofiarach nie dotarły do szerokiej rzeszy odbiorców, Duda nie został dopuszczony do głosu! ... Twój głos natomiast, wybacz! ... ale nic nie znaczy! 2cyt::" ...No a Holocaust zorganizowali naziści. Różnych narodowości. Jego głównymi sprawcami było dwóch Austriaków akurat: Hitler i Eichmann. Nie widzę ŻADNEGO powodu, by fakt ten zatajać." odp: ...Idąc Twoim tokiem "myślenia" holokaust współorganizowali Żydzi, bo Hitler miał też pochodzenie żydowskie. Ale nie bedę brnął w ten idiotyzm bo jego pochodzenie nie ma najmniejszego znaczenia! ... istotnym jest fakt, ze był przywódcą Narodu niemieckiego, realizującym plan z demokratycznym poparciem i dla korzyści państwa niemieckiego. 3cyt: " ... Dobrowolna współpraca przy byciu mordowanym to dość zabawny pomysł. Chyba nie bardzo rozumiesz koncepcję dobrowolności..." odp: Dobrowolny = ochotniczy. 4 cyt: " ... Co do Jedwabnego... No cóż. Mnie te zeznania przekonują, jest ich tyle, że nie potrafię zrozumieć, po co tyle osób, nie mających żadnego w tym interesu, miałoby kłamać, podobnie jak przekonały zespół specjalistów z IPN i Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, A tymczasem człowiek podpisujący się Cool wie lepiej od sądu, specjalistów, prezydenta i w ogóle wszystkich..." odp: Gratuluje niezachwianej wiary w system polityczno-sądowniczy! Muszę Cie jednak zmartwić, IPN właśnie prowadzi archiwizacje dokumentalną zeznań świadków tej zbrodni i czeka na "zielone światło" na wznowienie badań, niestety nie ma jeszcze decyzji politycznych na wyższych szczeblach ... jednak wydaje się to kwestią czasu! :-))
Maria Blaszczyk2020.01.25 16:19
No oczywiście, że niektórzy. Podobnie, jak nie wszyscy byli ofiarami. Część mogła przeżyć wojnę w ogóle gdzie indziej, chociażby w Anglii cy USA, inni się uchowali w ZSRR. To chyba oczywiste? Mój głos najwyraźniej nic nie znaczy; ja piszę: "ofiary były Polakami", a Ty piszesz "czemu nie piszesz, że ofiary były Polakami". To dość utrudnia dyskusję. Nazizm to nie narodowość. To ideologia, chora i mordercza. Żydowskie korzenie ma po prostu każdy w naszej części świata, jeśli jego przodkowie tu żyli, a Hitler i Eichmann po prostu byli Austriakami. Z tym poparciem demokratycznym to niekoniecznie prawda. Była to demokracja w takim stopniu, jak demokracją jest Polska pod rządami PiS - choć my się dzielniej bronimy, pewnie nauczeni doświadczeniem. Ustrój Republiki Weimarskiej był parodią demokracji. Nie. Dobrowolny=/= ochotniczy. W każdym razie nie w tym wypadku. Tu na ochotnika wydany już był wyrok śmierci. Cała ochotniczość mogła, choć nie musiała skutkować zawieszeniem lub opóźnieniem jego wykonania. Nie wiem, czy taką sytuację, gdyby dotyczyła Ciebie, określiłbyś jako "dobrowolność". Systemowi sądowniczemu ufam w bardzo ograniczony sposób. Póki co jest to jednak oficjalne stanowisko polskich władz. Ale ufam naukowcom. Natomiast nie bardzo rozumiem, czemu myślisz, że robiona na polityczne zamówienie kolejna hucpa da wynik bardziej prawdopodobny, a nie będzie to coś w rodzaju podkomisji Macierewicza. Zasadniczo pasuje tu klasyczne kryterium zakłopotania. Ten wynik sledztwa, który znamy, jest niewygodny dla wszystkich. Z punktu widzenia faszyzującego rządu, korzystniejszy byłby taki, który winą obciąży... no... nie wiem kogo, bo tam nikogo innego nie było, ale nieważne. Będzie jak z Łupaszką? Mordował niemowlęta, bo współpracowały z NKWD? Ale poczekamy, zobaczymy. Ja jestem w tej specyficznej sytuacji, że bardzo bliska mi osoba w tamtym czasie pracowała w Radzie Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, i dość na bieżąco mi relacjonowała, co się tam działo. Wiem, jakie wrażenia mieli ludzie, którzy przy tym śledztwie pracowali. I że nie mieli zadnych wątpliwości.
Cool (odp.3 dla M.B.)2020.01.26 9:12
Jak zwykle siejesz demagogie, próbujesz rozmydlić i piszesz o pierdołach! Pomogę Ci jednak zrozumieć istotę zagadnienia, tak żebyś nie mogła dłużej udawać idiotki! ...OTÓŻ >>>> Polacy mordujący Żydów dla legalnego Państwa Podziemnego byli ściganymi prawem PRZESTĘPCAMI !!! ...dla okupujących Polskę SŁUŻB I ADMINISTRACJI NIEMIECKIEJ ... byli BOHATERAMI realizującymi ich NARODOWY PLAN! p.s. Z resztą takim "bohaterom" zarówno z Niemiec, Holandii, Francji, jak też kilku innych krajów okupowanej Europy ... PAŃSTWO niemieckie!... do dnia dzisiejszego wypłaca "zasłużone" emerytury!
Maria Blaszczyk2020.01.25 16:22
Aha, a pan prezydent Duda nie został dopuszczony do głosu na własne życzenie. Tzn. PiSowskie. Bo to PiS doprowadził do sytuacji, że nie ma Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, to jest ciało przy PRM, panu Morawieckim i on odpowiada za jego nieistnienie od blisko dwóch lat, i tę lukę wykorzystał pan prezydent Putin. Trudno mu się dziwić.
pistoleto2020.01.25 11:18
wszysctkich na bruk i won do brukselki niech lewacy brukselscy płacą bandytom w fioletowych biretach
KASTA2020.01.24 22:23
Każdy kto będzie krytykował KASTĘ zostanie zdelegalizowany !
Foster2020.01.24 17:35
Przypuszczam, że większość (rozumnych Polaków) ma w nosie tego wiceministra.
Moshe Cvel2020.01.24 17:20
Pani Gersdorff nie powinna postępować dalej po otrzymaniu zawiadomienia ,że Trybunał Konstytucyjny bada sprawę i zawiesza jej postępowanie. to jest niezależne od tego kto ma rację i co kto może bo dopiero po wypowiedzi i orzeczeniu TK Gersdorff mogła dalej coś zrobić albo nic nie robić gdyby tak orzekła TK Gersdorff i mafia kasty prawniczej postawiła sie ponad Prawem RP.
Pet2020.01.24 14:45
I to jest właśnie anarchia, panie wice. Macie towarzysze z PiS gdzieś wyroki sądów, których nie wykonujecie, dając tym zły przykład Polakom. Przyjdzie czas że staniecie jako oskarżeni przed sądami. I jak będziecie się tłumaczyć? Że wykonywaliście rozkazy(polecenia)? Coś mi to przypomina...
Andrzej 2020.01.24 13:43
BRAWO BRAWO BRAWO ani kroku do tyłu - PiS do walki z komuchami.
12020.01.24 12:49
Żenada, wiceminister upluty, z wielkiej kichawy coś cieknie na wizji, cyrk
Klapaucjusz2020.01.24 11:52
Wiceminister Janusz Kowalski zabrał głos. Teraz czekamy co na to powie pani wiceminister Grażyna Nowak.
qwerty2020.01.24 11:40
Dramat Polski rozpoczęty. a oto ciąg dalszy scenariusza na najbliższe 4 do 5 lat: UE w odwecie za brak praworządności i demokracji oraz za nieprzestrzeganie przepisów unijnych wprowadza sankcje zakręcając kurek z pieniędzmi (brak subwencji , dotacji dla rolnictwa, funduszy inwestycyjnych na drogi, mieszkania itp..) PiS składa wniosek o wystapienie Polski z UE. ciemny lód rozżalony o brak pieniędzy obwiniając o to oczywiście UE a nie PiSowski rząd popiera w referendum wniosek rządu. mamy polexit. Nowy rząd pot przewodnictwem Korwina Nikke podpisuje traktat z Rosja który jest w rzeczywistościa oddaniem Polski w lenno Moskwy. Wybuchają protesty i demonstrację - resztka inteligencji i myślącego narodu która jeszcze nie wyemigrowała próbuje się bronić - które zostają krwawo stłumione przez NKWD i armię czerwoną . Oczywiście nikt się za Polską nie wstawia bo NATO trzyma z UE a USA jest daleko i woli geszeft z Moskwą. Moskwa internuje polski rząd, wprowadza rosyjska walutę język i adminisytrację. POLSKA ZNIKA Z MAPY EUROPY.
Wiesław Kaloryfer2020.01.24 10:59
Wiceminister jest złośliwy. Szczególnie złośliwy wobec niektórych osób kojarzonych z jego własnym obozem. W szczególności mam tu na myśli Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie sędziego Macieja Nawackiego, który tak gimnastykował się (naruszając prawo), by nie ujawnić Sądowi Okręgowemu w Olsztynie list poparcia dla KRS oraz Szefową Kancelarii Sejmu panią Agnieszkę Kaczmarską, której docelowo groził nawet areszt za sprzeczną z prawem obstrukcję SO w Olsztynie w przedmiocie udostępnienia mu list poparcia. Wiceminister za to swoja postawą wychodzi naprzeciw sędziemu Juszczyszynowi, który wgląd do tych list chciał uzyskać. A dlaczego tak? A no dlatego, że zgodnie z tą uchwałą SN w stosunku do sędziów sądów powszechnych w procedurze cywilnej (a taką jest sprawa o alimenty, gdzie sędzia Juszczyszyn nad prawidłową obsadą sądu rejonowego się zastanawiał) można powoływać się na niewłaściwie obsadzony skład sądu tylko w stosunku do tych wyroków, które zapadły po dniu podjęcia tej uchwały (czyli po 23 stycznia 2020 r.). Dodatkowo należy wykazać (w przypadku sądów powszechnych - nie dotyczy to więc Sądu Najwyższego), że to niewłaściwe obsadzenie (związane z wadliwym powołaniem sędziego) miało wpływ na treść wyroku (innymi słowy Kowalski z Koziej Wólki niezadowolony z wyroku przeciw Nowakowi z Psiej Wólki musi w apelacji udowodnić, że poprzez to, iż KRS, która opiniowała sędziego, który orzekał w jego sprawie była polityczna, sędzia ten w jego sprawie wydał polityczny wyrok - powodzenia, po drodze można jeszcze totka puścić na szczęście^^). Tymczasem w sprawie rozpatrywanej przez sędziego Juszczyszyna wyrok zapadł przed 23 stycznia. Tym samym w myśl tej uchwały w takim przypadku nie możną powoływać się na zły skład sądu, w związku z powołaniem sędziego orzekającego przez obecna KRS. Dlatego sąd nie ma już podstaw do drążenia kwestii prawidłowego umocowania sądu I instancji i żądania w tej konkretnej sprawie list KRS. Powinien zatem dalsze wzywanie Szefowej Kancelarii Sejmu do stawiennictwa i udzielenia wyjaśnień uznać za bezprzedmiotowe, a sama apelacje rozpatrzyć już pod kątem wyłącznie merytorycznym co do treści wyroku sądu I instancji. Odetchnąć też powinien sędzia Nawacki, bo listy poparcia go do KRS nadal pozostaną tajne. Przynajmniej do pierwszego wyroku po 23 stycznia, gdzie orzekał sędzia powołany przez nową KRS. No chyba, że ta uchwała SN nie ma mocy prawnej, jak chce wiceminister. Wówczas te listy należy ujawnić już teraz.
Wiesław Kaloryfer2020.01.24 11:50
Sędzia Juszczyszyn jednak szefową Kancelarii ukarał grzywną. Zobaczymy jak to wyglądać będzie bo odwołaniu się od tego postanowienia (zakładam, że będzie). Bo ja mam spore wątpliwości co do prawidłowości tej grzywny w kontekście ostatniej uchwały SN.
Urszula2020.01.24 10:52
Janusz Kowalski, tak jak inny pisowski polityk, pochodzi z Opola. Tu zaczął swoją polityczną karierę. U opolan nie ma dobrej opinii. Jest prostacki i chamski, taki na miarę PiSu. To człowiek konfliktowy, nie szanujący drugiego człowieka dlatego nie dziwi nikogo jego chamska wypowiedź o sędziach. Za swoje chamstwo i brak opanowania był nawet zawieszony w prawach członka PiS. https://nto.pl/komu-podpadl-kowalski/ar/3961333
Matwiej Bej2020.01.24 10:40
Premier składa wniosek do TK,o uznanie ustawy SN o niezgodność z Konstytucją. Jak odpowie TK???????. A tak na marginesie ,PiS składa wniosek do Sejmu ,o Uznanie Sędziów powołanych przez rade Państwa ,za współpracowników sb.Czyli EMERYTURA 1900 zł BRUTTO.Tego się Kasta Obawia.
Urszula2020.01.24 10:55
No to Julcia pójdzie na emeryturę za 1900 zeta. Wszak została mianowana sędzią przez PRL- owską Radę Państwa. Zresztą nie tylko ona.
Maria Blaszczyk2020.01.24 10:23
Wiceminister: "mam w nosie Polskę i Polaków".
nie ślepy2020.01.24 18:06
Adwokatko kasty przenieś się gdzie indziej! Na tych uczciwych Polakach, co mieli do czynienia z sądami, twój bełkot nie robi wrażenia!
Maria Blaszczyk2020.01.24 19:42
??? Pewnie prawie każdy do czynienia z sądami miał. I pewnie każdy ma im dużo do zarzucania. Ale pomysł pana ministra Ziobry, by każda władza wybierała sobie "swoich" sędziów, a tych, co napiszą nie takiego twitta albo zechcą zastosować się do prawa, które panu ministrowi się nie podoba, karać dyscyplinarnie, nie jest dobry. Nic nie pomoże ani na złe działanie sądów, ani na głupotę niektórych sędziów, ani na ich braki w edukacji. Za to dojdzie jeszcze jeden element, sędziowie będą orzekać po myśli rządzących. I nawet jeśli, drogi adwokacie pana ministra Ziobry, uważasz go za uosobienie cnót wszelakich, to każda władza kiedyś przeminie. Następni mogą być tacy, co ich nie lubisz. A te przepisy pozostaną.
Onuca Putina2020.01.24 10:20
Duży ten nos, a może Bereza Kartuska? Tylko się trzeba dogadać z Łukaszenką.
Mirek2020.01.24 9:32
Zasada jest taka panie Kowalski . Jeżeli ktoś wykonuje swoją pracę źle i kolejne pouczenia nie odnoszą żadnego skutku to się taką osobę po prostu wyrzuca dyscyplinarnie z pracy . Do tego służy bodajże art. 52 Kodeksu Pracy . Po prostu won za bramę i po zawodach .
Weteran Prawdziwy2020.01.24 9:25
Do młodych PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW PATRIOTÓW, spadkobierców PRZEDWOJENNYCH PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW, ZAMORDOWANYCH przez NIEMIECKICH SIEPACZY w obozach KONCENTRACYJNYCH, oraz KOMUNISTYCZNĄ BOLSZEWIĘ w KATYNIU. CZY nie czas na wysłanie STARUSZKÓW PIERDZIOSZKÓW na ZIELONO-CZERWONĄ EMERYTURKĘ??? Młodzi Polscy PRAWNICY, myśmy mieli po 25 lat i powołaliśmy SOLIDARNOŚĆ, Wy powołajcie "POLSKIE PATRIOTYCZNE UCZCIWE, STOWARZYSZENIE MŁODYCH POLSKICH UCZCIWYCH NIEPRZEKUPNYCH PRAWNIKÓW". Choćby pod nazwą "KASTANIETA" (nie mylić z KASTĄ). Nie mówcie Młodzi, że nie POTRAFICIE powołać, przecież nie jesteście GŁUPSI od NAS ROBOCIARZY z 1980 roku. Zdaję sobie sprawę z tego, że może być to TRUDNE. Ale chociaż niech będzie JEDEN, no może DWÓCH, a może DZIESIĘCIU PRZYZWOITYCH na CAŁĄ POLSKĘ, to już WYSTARCZY, inni PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY, DOŁĄCZA się i BĘDZIE PIĘKNA, SPRAWIEDLIWA, UCZCIWA, POLSKA, NASZA MATKA KARMICIELKA, za którą będzie w godzinie PRÓBY warto ODDAĆ nawet ZYCIE, tak jak oddali PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY w KATYNIU, na NIELUDZKIEJ ZIEMI-SYBIRZE oraz w NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH ( a przecież wystarczyło powiedzieć SIEPACZOM "TAK ZEŚWINIĘ SIĘ, możecie TOWARZYSZE z NKWD czy GESTAPO, na mnie LICZYĆ" i już ratowało się ŻYCIE, ale ZEŚWINIENIE ZOSTAJE na CAŁE ZYCIE, swoje , dzieci i wnuków). "INKA" prosiła o przekazanie, "POWIEDZCIE MOJEJ BABCI, ŻE ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA". W chwili swojej ŚMIERCI WYKRZYCZAŁA. "NIECH ŻYJE POLSKA, NIECH ŻYJE 'ŁUPASZKA". Z kilku metrów nie dosięgnęła jej żadna kula z PLUTONU EGZEKUCYJNEGO, żołnierze Polacy z POBORU "ZACHOWALI SIĘ JAK TRZEBA", INKĘ DOBIŁA SOWIECKA SWOŁOCZ, MORDERCA o znanym NAZWISKU .
Torchwood2020.01.24 11:03
Zdajesz SOBIE sprawę, ŻE nikt TAK napisanych WYPOCIN nie CZYTA?
Wiesław Kaloryfer2020.01.24 11:53
No ja nie dotrwałem do końca. Pierwze linujki tego tekstu wykazały, że mamy do czynienia z typowym homo sovieticus, który nie dość że prawa nie zna, to jeszcze jego rolę traktuje nie jako służącą dla dobra obywatela, ale jako służącą do realizacji celów rządzących. A to jest właśnie spaczenie czasami słusznie minionymi.
Weteran Prawdziwy2020.01.24 17:43
Mój wpis przeczytało co najmniej 8 osób. WASZ nie przeczytał NIKT.
Torchwood2020.01.24 9:12
Zupełnie jak ta scena z serialu "Chernobyl", z partyjnym urzędnikiem poprzednio pracującym w fabryce butów...
Andrzej2020.01.24 9:11
Co to kogo obchodzi że jakiś polityk ma w nosie uchwałe sądu, jak ma w nosie to jego sprawa pójdzie siedzieć. Dobrze że mamy sądy które nas chronią przed takimi politykami
Piotr2020.01.24 10:24
"Wy" macie sądy, które "Was" chronią, a My przestępców z tej politycznie zorganizowanej bandy zdegradujemy do poziomu niewykwalifikowanego pracownika lub "pasożyta", a w szczególnych przypadkach do parazyta honorowanego niemieckimi medalami.
JS2020.01.24 9:11
Absolutnie nie powinien używać takich słów publicznie ! Daje nimi wodę na młyn niszczycielom. Pozdr.
Cool (odpowiedz dla Marii Blaszczyk)2020.01.24 9:02
O zbrodniarzach, bandytach, kolaborantach łamiących prawo stanowione przez praworządną władzę mówisz POLACY ... mimo, że na terenie IIRP mieszkało wiele narodowości, wśród nich mogli być i bez wątpienia byli Ukraińcy, Rosjanie Litwini, Niemcy, Czesi, czy sami Żydzi ... ty/wy o wszystkich tych przstępcach mówicie POLACY! ... jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele. Na domiar tego, Niemców, którzy byli organizatorami a ich armia i administracja będąca emanacją społeczeństwa niemieckiego, które swój bandycki rząd wybrało w demokratycznch wyborach i walczyło o Hitlrra nawet po jego śmierci! .... Nazywasz NAZISTAMI! NIE! .... to byli NIEMCY! ... bo naród niemiecki byli organizatorem i beneficjentem! Dodam, że choć powszechnie wiadomo, ze Zydzi dobrowolnie współpracowali z NIEMCAMI! ... nikt też nawet słowem nie wspomni, że są współwinni! Jedwabne(?) .... nieścisłości, które w normalnym rozumieniu, powinny przemawiać za "oskarżonym" są tak samo ignorowane jak świadkowie którzy nie potwierdzają takiego przebiegu tej zbrodni. Sam fakt wstrzymania badań, dla myślącego (uwierz to nie boli!) człowieka, powinien być wystarczająco wymowny. PUENTA!!! RZYGAĆ MI SIĘ CHCE NA WASZĄ PODŁOŚĆ! ...tfuuu!!! tfuuu! tfuuuu! P.s żebyś mogła odnieść się do mojego komentarza, bedę go wklejał pod nowszymi wątkami z adnotacją "odpowiedź dla Marii Błaszczyk"
Lucy2020.01.24 9:36
błaszczyk to zwykły trol kremlowski należy to ignorowac
Maria Blaszczyk2020.01.24 10:17
Wow. Zaszczyconam. Tylko że nie wiem, co odpowiedzieć. Ci sędziowie to Polacy. I tyle. Nic mi nie wiadomo, by byli innej narodowości. Do tego piszesz: " jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele." Ja jestem jedna i ja np. tu: https://www.fronda.pl/a/jacek-sasin-prezydent-andrzej-duda-podjal-jedyna-mozliwa-decyzje,138814.html pisałam, dziwiąc się dumie z doprowadzenia do takiej sytuacji, pod postem pana hrabiego Potockiego: "??? Jesteśmy dumni z sytuacji, że rządzący Polską doprowadzili do sytuacji, gdy na obchodach jednego z największych ludobójstw w historii, których ofiarą byli głównie polscy obywatele, polski prezydent nie ma możliwości się wypowiedzieć?" Dość trudno jest odpowiadać na zarzut, że o czymś nie wspomniałam słoewem, jak o czymś wspominałam setki razy. Coś jakby kłamiesz? No a Holocaust zorganizowali naziści. Różnych narodowości. Jego głównymi sprawcami było dwóch Austriaków akurat: Hitler i Eichmann. Nie widzę ŻADNEGO powodu, by fakt ten zatajać. Dobrowolna współpraca przy byciu mordowanym to dość zabawny pomysł. Chyba nie bardzo rozumiesz koncepcję dobrowolności. Co do Jedwabnego... No cóż. Mnie te zeznania przekonują, jest ich tyle, że nie potrafię zrozumieć, po co tyle osób, nie mających żadnego w tym interesu, miałoby kłamać, podobnie jak przekonały zespół specjalistów z IPN i Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, PRLowski sąd - nie miał logicznego powodu by akurat ten wyrok fałszować, bo uderzało to w PRLowską narrację o II wojnie, pana prezydenta Kaczyńskiego, kardynała Józefa Glempa i wielu innych biskupów... A tymczasem człowiek podpisujący się Cool wie lepiej od sądu, specjalistów, prezydenta i w ogóle wszystkich...
Piotr2020.01.24 10:34
Błaszczyk wypowida wojnę polskim patriotom! A jak wojna to przypominam przysięgę polskich żołnierzy (różnych narodowości, w tym Żydów w AK): Przysięga żołnierza Armii Krajowej W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił - aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg. Przyjmujący przysięgę odpowiadał: Przyjmuję Cię w szeregi Armii Krajowej, walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią.
Piotr2020.01.24 10:36
Błaszczyk wypowiada wojnę polskim patriotom! A jak wojna to przypominam przysięgę polskich żołnierzy (różnych narodowości, w tym Żydów w AK): Przysięga żołnierza Armii Krajowej W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił - aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg. Przyjmujący przysięgę odpowiadał: Przyjmuję Cię w szeregi Armii Krajowej, walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią.
Polski patriota2020.01.24 16:17
Durniu pisz o sobie bo też jestem patriotom, nie zakłamuje prawdy i wojny ze mną nie wywołuje
Maria Blaszczyk2020.01.24 13:38
Jakim patriotom? Takim, co wolą aksamitne kłamstwa od prawdy? "Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala, Czy ten, co mówić o tem nie pozwala?"