02.10.20, 13:55fot. yt/deutschlandfunk nova

Wiceminister żąda dymisji wiceprzewodniczącej PE Katariny Barley. Są dowody ...

Wiceprzewodnicząca PE Katariny Barley, z wykształcenia prawniczka w sposób skandaliczny wypowiedziała się na temat „finansowego głodzenia Polski i Węgier”. Jej słowa wstrząsnęły opinią publiczną. Zwłaszcza kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych i głodzenia tam Polaków oraz faktu, że kapo w obozach przed wojną w znacznej części z wykształcenia byli prawnikami.

Warto może jeszcze dodać, że matka wiceprzewodniczącej jest lekarzem, a ojciec dziennikarzem. Warto może przy tej okazji dodać więć, że zawody i prawnika i lekarz w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych kojarzą się wszystkich okupowanym narodom traficznie. Zwałaszcza Polakom i Żydom.

W rozmowie z portalem tvp.info Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ powiedział:

- Odsłuchałem więc dokładnie jej wypowiedzi i wyraźnie pada tam słowo „aushungern finanziell”, czyli „zagłodzić finansowo”

Dalej wiceszef MSZ stwierdza, że w związku ze skandalicznymi słowami niemieckiej polityk powinna ona podać się do dymisji.

Jabłoński podkreśla też, że słowa niemieckiej polityk „są działaniem rozbijającym Unię Europejską” oraz „z ust polityków niemieckich jest to tym bardziej niedopuszczalne”.

 

mp/portal tvp info/fronda.pl

Komentarze

z Polski2020.10.3 20:01
Jak myślicie Polacy, nie mówię o POlakach, kto kreuje i nadzoruje tę wojnę ideologiczną Łunji przeciw Polsce i Węgrom ??? Dlaczego cała wierchuszka tej Łunji łamie Prawo i Traktaty, robiąc to do czego nie umocowań w Prawie Unijnym ??? Bo tak chcą Niemcy i Francja, potem jeszcze tylko Armia Łunji pod dowództwem Niemiec i do zagłodzenia nieposłusznych Węgier i Polski droga otwarta. Jednak na Polsce połamała zęby czerwona zaraza i to samo stanie się z tęczowo-lewacką zarazą.
Anonim2020.10.3 4:12
.....może pawulonik. Wiek odpowiedni......?
Jan Radziszewski2020.10.2 21:30
Dlatego nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. - „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..)I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie .”
Jan Radziszewski2020.10.2 21:30
Sąd nad Niemcami (…)Marpingen (Niemcy) 1983r takie Maryja podyktowała przesłanie dla Niemców i Europy - „Minęło już przeszło 100 lat od czasu Moich objawień Nie zrozumieliście Mojego przesłania. Wypaczaliście je i ośmieszyliście: należy grzeszyć i nie modlić się! Powiedziałam wam, jak należy żyć po chrześcijańsku i co prowadzi do grzechu. Pokazałam wam piekło dla grzeszników, którzy idą na wieczne zatracenie. (…) Widziało to wielu ludzi. Jednak wasze grzechy wywołały gniew Boga i drugą wojnę światową. O tym także zapomniano. Dzisiejsze występki swoją ohydą przerastają wszystkie z dawnych czasów. Teraz tryumfujecie jeszcze w swoich grzechach, drwicie i bluźnicie. Wyśmiewacie się z Moich przesłań i z wszystkich, którzy się modlą i mają zaufanie do cudownego źródła. Nie dziwcie się, jeśli katastrofa nadejdzie w ciągu nocy. Mieliście tyle czasu, by się nawrócić i poprawić. Kiedy nagle nieszczęście nadejdzie, wasze wołania * Panie, Panie * nie będą miały już znaczenia! Wszyscy zginiecie. Książę tego świata – przeciwnik Boga, uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia. Stłumił w was życie duchowe poprzez żądzę zysku i użycia. Wasze życie nie jest już życiem chrześcijan, lecz życiem nowych pogan! Triumfuje grzech, nienawiść, niezgoda, spory, chciwość, wolna miłość, żądza cielesna. Życie chrześcijańskiej rodziny zostało dawno zniszczone. Zaskoczy was wojna i inne nieszczęścia,. Zbliżacie się w waszych strasznych grzechach ku przepaści (…) Stoję płacząc u wrót Niemiec, tak jak Chrystus płakał nad Jerozolimą. Ludzie żyją bez wiary i modlitwy, chrześcijaństwo służy tylko zewnętrznym pozorom. Jakże często upominałam was poprzez Moje objawienia! W żadnych innych czasach dziejów ludzkości nie prosiłam Wszechmogącego Boga o tyle objawień co dzisiaj. Lecz książę tego świata, przeciwnik Boga uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia!”
POlityk EUropejskiego formatu2020.10.2 20:06
Niemcy zagłodzili wielu Polaków ,ale równie skutecznie zabijali ich w komorach gazowych Cyklonem B
Pani Maria z wykształcenia historyczka2020.10.2 19:39
z zamiłowania dziennikarka rozmyślnie powiela fake newsy? Pani europosłanka nigdy nigdzie czegoś takiego nie powiedziała!
Anonim2020.10.2 19:19
Nowiczok dla tej pani
ryszard2020.10.2 18:57
Dymisjonować to można za pomylenie papierów albo pieczątek. Za rozpowszechnianie faszyzmu należy się dożywocie.
JOANNA2020.10.2 17:31
To bardzo słuszny wniosek! Dymisja to i tak dla wiceprzewodniczącej PE najłagodniejsza kara za jej faszystowskie pogróżki pod adresem suwerennych państw, członków UE.
Felek2020.10.2 15:46
Orzegnać tę Niemrę!
ak2020.10.2 15:27
"Jej słowa wstrząsnęły..." - ale czy zmieszały ? Czy zmieszały ?
Racja Praca Demokracja2020.10.2 15:09
Można by powiedzieć, że pisowcy są śmieszni, gdyby nie byli STRASZNI.
Salamandra2020.10.2 15:02
Członek tego zbrodniczego Tautońskiego plemienia sam nie poda się do dymisji. Powinna być wystosowana oficjalna nota dyplomatyczna Polskiego rządu do UE o taką dymisję i chyba Węgrzy nas w tym poprą. Bo w radiu minister to może sobie gadać wszystko co mu ślina na język przyniesie a tu trzeba działać a nie podkulać ogon gdy na Polskę plują potomkowie zbrodniarzy, ludobójców, bandytów i złodziei niemieckich.
Izydor2020.10.2 15:02
Sam wiceminister na portalu reżimowej telewizji z kraju polaczkowatego ŻĄDA dymisji. Cała unia europejska zamarła ze strachu.
salamandra2020.10.2 15:05
Imię twoje coś mi mówi żeś nie Polak tylko sinożółta czerń ze wschodu potomek banderowskiej hołoty.
Izydor2020.10.2 17:59
Bardzo bym chciał żeby to co napisałeś było prawdą bo uczyniłoby mnie to częścią pisowskich elit. Ach te spółki, ministerstwa, rady nadzorcze. Niestety mogę tylko pomarzyć.
z Polski2020.10.3 19:47
Właśnie przedstawiłeś swoje CV, z taką wiedzą i podejściem do Państwa nie masz prawa nawet sprzątać kibli w budynkach Polskich Koncernów, więc lej dalej swoją szwabską żółć.
Agnieszka2020.10.2 14:47
Żąda dymisji" dla mnie oznacza, ze wystosował do odpowiedniego organu oficjalną notę dyplomatyczną, w której się jej zdymisjonowania w imieniu polskiego państwa domaga a nie że sobie na potrzeby polskiej opinii publicznej bąkną pod nosem, że powinna sama na to wpaść i się zdymisjonować.
wanda2020.10.2 14:23
najbardziej poraza ta bezradność i niemoc rzadu polskiego który nic w tej dziedzinie nie robi. chyba sie boi
Anonim2020.10.2 14:23
narobić rabanu, nagłaśniać protestować, żądać dymisji, tak jak oni to potrafią z byle g zrobić wielką sprawę
Michał Jan2020.10.2 14:16
Na p. Barley po prostu przypadła kolejka, żeby jakoś zabrać głos w sprawie "praworządność a fundusze". Chciała być oryginalna i nieco ją poniosło. Dzisiaj poszczekał sobie uero-komisar Reynders, jutro ktoś inny się znajdzie. Jak zaczną rysować kredkami po asfalcie, to będzie znaczyło, że im kandydatów zabrakło.
Michał Jan2020.10.2 14:11
Skądinąd, nie za takie słowa poleciał Richard Czarnecki.
Michael Jochanan2020.10.2 14:59
.גרוע מדי
z Polski2020.10.3 19:53
Bo w Łunji można obrażać tylko prawicę, chrześcijan i tradycyjne poglądy, na lewaka, LGBT i gender nie masz prawa nawet krzywo spojrzeć. To się nazywa lewacka równość i tolerancja, kto nie z nimi ten wróg i trzeba go zniszczyć, jak się będzie bronił to jest faszystą, homofobem, wrogiem zielonej ideologii i fanatykiem.
Portofino2020.10.2 14:10
Ciągnąć temat, nie odpuszczać bo to nie tylko ona tak uważa ale 90% niemieckich polityków. Doprowadzić do jej ukarania,będzie to nauczką dla innych.