04.12.19, 17:43zdj. screen Youtube/Prawo i Sprawiedliwość

Wicepremier Sasin: Lepiej, gdyby Banaś ustąpił

Wicepremier Jacek Sasin skomentował dzisiejsze oświadczenie prezesa NIK, Mariana Banasia. Szef Najwyższej Izby Kontroli zapowiedział w środę, że nie poda się do dymisji. 

"Szkoda, bo w ten sposób mija szansa na to, aby rozwiązać tę sprawę w sposób najmniej godzący w interes państwa, w interes również NIK, a jestem o tym głęboko przekonany, również w sposób najwygodniejszy dla samego pana prezesa Mariana Banasia. Bo przecież nikt nie odmawia mu prawa do tego, żeby mógł oczyścić się zarzutów"-podkreślił Sasin w rozmowie z dziennikarzami. 

"Myślę, że znacznie lepszym byłoby, gdyby pan prezes mógł już jako osoba prywatna, a nie pełniąca tak ważną funkcję, dochodzić swojej niewinności"-powiedział polityk. Wicepremier przypomniał, że od wielu dni apelowano do prezesa NIK o ustąpienie ze stanowiska. 

"W dzisiejszym stanie prawnym bardzo trudno jest podjąć działania inne niż takie, jakie podejmowaliśmy w tej sprawie. Będziemy w tej chwili analizować inne możliwości działania w tej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy"-tłumaczył Jacek Sasin. W ocenie polityka, opozycja postępuje w tej kwestii "w sposób niepaństwowy".

"Nie taki, którego oczekiwać by można od polityków, że będą przede wszystkim myśleli o interesie państwa, o zachowaniu powagi największych instytucji państwowych"-podkreślił Sasin. Jak powiedział wicepremier, opozycja jak zawsze postępuje na zasadzie "im gorzej, tym lepiej", chcąc w ten sposób budować swój kapitał polityczny. 

Jacek Sasin wyraził nadzieję, "że jeszcze pojawi się szansa wspólnego działania, żeby ten problem rozwiązać". 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

ed2019.12.5 11:38
Szef NIK Marian Banaś udzielił obszernego wywiadu miesięcznikowi „WPiS”, którym opowiada o kulisach swojej działalności w roli reformatora polskiego systemu fiskalnego. : Mówił o konkretnych korzyściach, jakie przyniosła działalność utworzonej przez niego KAS. Od wprowadzenia reformy i utworzenia KAS-u dodatkowo wpłynęło do budżetu państwa z tytułu VAT-u z paliw, a także usług budowlanych, ponad 100 mld zł; w samym roku 2017 była to kwota ponad 30 mld. W tym okresie zmniejszyliśmy lukę podatkową z 26 proc. do 12 proc. – średnia europejska wynosi prawie 15 proc. Zrobiliśmy to w przeciągu niecałych dwóch lat. Ściągalność podatków od wprowadzenia reformy wzrastała rok do roku o ponad 15 proc. do 20 proc. Zszokowaliśmy wszystkie administracje podatkowe na Zachodzie. Byliśmy przez nich zapraszani, by pokazać, jak nam się to udało przeprowadzić w tak krótkim czasie
Otto2019.12.4 23:22
banasiowi teraz towarzysze z polin i syjonizm (pis) możecie skozyć hahahahhahhahah kyształowy człowiek z banasia jeszcze niedawno szczekali pislamiści :)))) Gadajcie z cichymi koalicjantami z razem/slf może wam pomogą :)
Zeon Wydymaniec 2019.12.4 20:52
Sasin ty Wołomiński wieprzu, nie lansuj się, bo cię do ubojni zgarną.!!!
anonim2019.12.4 20:48
I na Sasina też lubię patrzeć . Na ten kartofelek zamiast nosa też . Jest taki nasz , wykopkowy . A Banaś nie ustąpi . Piszę to od wyborów a nikt mi nie wierzy . Obmyślili by sobie od razu plany aż do ......z.......... zamiast tak po literce się gramolić .
anonim2019.12.4 21:52
A pewnie nikt nie wie co oznacza taki nos ? Pewnie nie a więc napiszę..........siłę charakteru . Nie mylić z uporem . No i jeszcze parę innych rzeczy , ale tę wiedzę zachowam dla siebie .
Michał Jan2019.12.4 20:28
Proponuję dać p. Banasiowi pracować na jego stanowisku. W końcu ma praktykę z obu stron, więc fachowości mu nie brakuje. Poprzednicy byli może i kryształowi, a co większego udało im się wykryć? Przypomnijmy sobie historię Eugeniusza-Franciszka Vidocqa!
ciekawy2019.12.4 20:17
Lepiej , żeby PiS znalazł sobie inne zajęcie i dał sobie spokój z prezesem Banasiem. Nawet jeżeli ustąpi to co dalej? W jaki sposób wybrany zostanie nowy prezes? Przekupi się senatorów PSL. Ciekawe czym? Pewnie jakimiś stołkami , a później za ich machlojki odpowiadał będzie PiS. Sprawa jest w prokuraturze i niech ona się zajmuje prezesem Banasiem.
TAK Z INNEJ BECZKI.....2019.12.4 19:26
https://www.wprost.pl/polityka/10144678/ujawniono-szczegoly-kontroli-oswiadczen-majatkowych-jacka-sasina.html
Onegdaj2019.12.4 19:16
Ha, teraz to on się nie poda do dymisji, bo twierdzi, że skoro CBA zawiadomiło prokuraturę, to niech teraz prokurarura udowodni mu cokolwiek co zrobił bezprawnie. A jeśli prokuratura będzie miała kruche dowody, to każdy sąd to odrzuci i w ten sposób Banaś będzie czystym prezesem. Popatrzcie uważnie na jego twarz ........ przecież to człowiek bez skrupułów, bez samokrytyki, po trupach do celu - nie widać tego ?!
Beno2019.12.4 19:08
Gdyby Banaś ustąpił byłoby to dla dobra PiS na pewno lepsze rozwiązanie.
stanPio2019.12.5 5:48
Banaś jest niewinny, ale się uwikłał w walce z podstawionymi i zakamuflowanymi gangsterami podatkowymi - z rodowodem z WSI, czerwonej i zielonkawej burżuazji, skorumpowanych służb, mafii i lóż, a poprzyklejanymi do PO i Porozumienia Gowina, a i być może również do PiS. Przecież przez cztery lata zabrał im, to znaczy nie dał im ukraść z naszych podatków ok. 400 miliardów. Jeden zamach już na niego robili. Ale ćwiczył karate i chyba judo, więc jest twardym zawodnikiem i umie wykorzystać siłę przeciwników dla obalenia ich na glebę. Wydaje im się, że skromny miliardzik z tych 400, to tysiąc płatnych agentów – dla każdego po milionie i sprawa załatwiona. Sąsiad wynajmuje trzypoziomową willę za tysiąc złotych, bo najemca robi w niej remont, a Graś dostał od Niemca pałac za darmo! Jak PiS będzie oskarżał Banasia zanim zrobi to prokurator, to koniec z dobrą zmianą i zaufaniem do niej! Już widać, że wielu z PiS trzęsie portkami przed politycznie zorganizowanymi bandami sowiecko-lewackiej agentury i uwłaszczonej na majątku wspólnym burżuazji Jasnogrodu.