14.07.20, 12:56Fot. via: flick/ screenshot: Twitter

Wiceprezes NIK odsunięty od nadzoru nad kontrolami. Wcześniej było zawiadomienie do prokuratury

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała dziś, że jej prezes Marian Banaś odsunął od nadzoru nad kontrolami wiceprezesa Tadeusza Dziubę. Powodem ma być zagwarantowanie niezależności kontrolerom NIK.

Informację o decyzji prezesa, Najwyższa Izba Kontroli przekazała za pośrednictwem Twitter, opatrując ją hasztagiem: #niezaleznyNIK:

- „Aby zagwarantować niezależność kontrolerom NIK, Prezes Marian Banaś podjął decyzję o odsunięciu wiceprezesa Tadeusza Dziuby od nadzoru nad kontrolami” – czytamy w komunikacie.

W ub. tygodniu NIK informowała o złożeniu przez Mariana Banasia zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Tadeusza Dziubę oraz wniosku do marszałek Sejmu o jego odwołanie.

Sprawę w rozmowie z reporterką TVN24 skomentował prezes NIK:

- „Robimy swoje, zgodnie z prawem, zgodnie z konstytucją, która nam gwarantuje pełną niezależność, jeśli chodzi o wykonywanie zadań” – zapewnia.

Tadeusz Dziuba funkcję wiceprezesa NIK pełni od listopada 2019 roku.

kak/PAP, tvn24.pl

Komentarze

Urszula2020.07.14 19:58
Ostatecznie poszło o raport z kontroli ministerstwa kiedy rządziła w nim Kempa. Raport zawiera wiele zarzutów pod adresem Kempy więc Dziuba zaczął naciskać na kontrolerów aby ukryli część zarzutów. Dochodziło nawet do zastraszania więc Banaś postąpił słusznie. NIK jest niezawisły.
A wszystko na koszt podatników2020.07.14 13:32
Ziobro i Banaś szarpią się za nogawki z pomocą "swoich" służb.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.14 13:19
no i co mu PiSdziaki zrobicie? buhaha... Banaś robi co chce a żoliborski smierdziel bezsilny!
AAAtomek2020.07.14 13:07
Tadeusz Dziuba czyli PiS.