24.10.19, 19:30Zdj. EU 2017, CC BY SA 2.0, Flickr

Wielka Brytania: Będą przedterminowe wybory

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson zapowiedział dziś, że zaproponuje przeprowadzenie przedterminowych wyborów parlamentarnych w czwartek 12 grudnia. 

Johnson poinformował o tej decyzji po spotkaniu z członkami swojego rządu. Brytyjskie władze naradzały się w kwestii dalszej strategii po decyzji Izby Gmin. 

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie brytyjski parlament nie przyjął proponowanej szybkiej ścieżki legislacyjnej dla projektu ustawy w sprawie brexitu. Oznacza to, że Wielka Brytania nie opuści Unii Europejskiej 31 października b.r. 

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze

Art2019.10.25 17:08
To ciekawe. Fronda ma chyba jakies bezposrednie polaczenie z Opatrznascia, ze twierdzi w tytule "Beda...". Na razie to jest wielkie zyczenie pana Johnsona, ktory nie ma wiekszosci w Parlamancie i nikt nie traktuje juz go powaznie - przegrywa 90 procent glosowan. Wiec moze sobie chciec nawet zostac krolem.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.24 21:50
Tęczowy Piątek już 25 października. O tym, w jaki sposób społeczność szkolna będzie świętować ten dzień, zadecydują uczniowie i uczennice wraz z kadrą nauczycielką i rodzicami. Zadbaj o atmosferę, która będzie towarzyszyć tegorocznej akcji - skorzystaj z mediów społecznościowych, żeby okazać młodzieży wsparcie. W najbliższy piątek młodzież szkolna będzie obchodzić Tęczowy Piątek – szkolne święto, którego celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność. "Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie" - wyjaśnia Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii. Sposobów na wsparcie młodzieży świętującej 25 października Tęczowy Piątek jest cała masa. Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób dorośli mogą wesprzeć młodzież przygotowującą się do Tęczowego Piątku przy użyciu mediów społecznościowych: 1. Facebook: skorzystaj z nakładki #TęczowyPiątek na zdjęcie profilowe [nakładka dostępna TUTAJ http://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=1190093661178816 2. Twitter: opublikuj tweeta z hasztagiem #TęczowyPiątek 3. Instagram: opublikuj swoje zdjęcie z wydrukowaną ze strony KPH grafiką z hasztagiem akcji [pobierz ją TUTAJ https://kph.org.pl/wp-content/uploads/2019/10/t%C4%99czowy_pi%C4%85tek_board.pdf]. Takie zdjęcie możesz też udostępnić również na Facebooku i Twitterze. 4. Instagram: zamieść na Instastory filmik, w którym mówisz, dlaczego stoisz po stronie młodzieży. Takie wideo możesz udostępnić również na Facebooku i Twitterze 5. Media społecznościowe: udostępnij na Facebooku, Twitterze lub Instagramie jedno lub więcej nagrań z serii „Stoję po stronie młodzieży” i napisz kilka słów wsparcia [kanał youtube KPH dostępny TUTAJ https://www.youtube.com/channel/UCojA1DLlDKWJOMYz487aQuQ Młodzież LGBT z pewnością odczyta te działania jako znak wsparcia. Nic jednak nie zastąpi rozmowy. Dlatego, jeżeli znasz jakiegoś nastolatka lub nastolatkę świętująca Tęczowy Piątek, powiedz jemu lub jej, że ją wspierasz i że jest OK.