20.01.16, 09:18

Wilk: Jest szansa na kompromis w sprawie JOW

Czy jest szansa na wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w Polsce? Zdaniem Jacka Wilka z Kukiz'15 o wiele bardziej prawdopodobna jest opcja mieszana.

"Uważam, że mogłoby być ciężko wprowadzić pełną jednomandatowość w Polsce. Jednak jest szansa na kompromis w tej sprawie. Nawet Jarosław Kaczyński wspominał, że dopuszcza opcję mieszaną" – mówił w Telewizji Republika poseł Kukiz'15 Jacek Wilk.

"To krok w dobrym kierunku, bo to odpartyjniłoby system i pozwoliłoby ludziom niezwiązanym z opcjami politycznymi, a mającym duże poparcie społeczne, dostać się do Sejmu" – podkreślał polityk.

Wilk odniósł się również, do pomysłu proponowanego przez swoje ugrupowanie o rozpisaniu referendum ws. stanowiska Polaków, jeśli chodzi o przyjmowanie do Polski uchodźców.

"Problem jest tylko z nielegalną imigracją socjalną" – mówił, zaznaczając, że legalni imigranci przyjeżdżający do naszego kraju, żeby pracować, są wręcz pozytywnym zjawiskiem, wspierającym polską gospodarkę.

"Pojawia się pytanie, czy Polska ma godzić się na z góry narzuconą liczbę uchodźców, czy my, jako kraj, mamy prawo decydować, kogo przyjmujemy, czy powinniśmy podlegać pod dyktat z góry" – stwierdził, sugerując, że mogłoby to być ewentualne pytanie w referendum w tej sprawie.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.01.20 9:29
Byłoby dobrze żeby ten system jow był dopasowany do Polski żeby się dobrze sprawdził, i trzeba na ten temat narodowej dyskusji - będzie gorąco