11.02.20, 19:04Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy/YT/Express News

„Willa Kwaśniewskich”. CBA odtajnia raport

Centralne Biuro Antykorupcyjne odtajniło właśnie dokumentację oraz na swojej stronie internetowej udostępniło materiały w postaci plików PDF oraz MP3. Są to dokumenty ze śledztwa dotyczącego "willi w Kazimierzu Dolnym".

Jak można przeczytań na portalu dorzeczy.pl:

- Z materiałów śledztwa wynika, że oficjalny właściciel willi – Marek Michałowski - został podstawiony, gdy sprawa zakupu willi przez Kwaśniewskich zaczęła się pojawiać w mediach, zaś urząd skarbowy rozpoczął kontrolować stan majątku poprzedniej właścicielki Marii Jaworskiej. Uznano, że Marek Michałowski – jako osoba bardzo bogata – nie wzbudzi żadnych podejrzeń urzędu skarbowego.

Z upublicznionych przez CBA materiałów wynika, że faktycznymi właścicielami willi byli Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy. Oni podejmowali decyzje związane z tą nieruchomością, w tym decyzję o jej sprzedaży. CBA posłużyło się funkcjonariuszem pod przykryciem, aby przeprowadzić operację zakupu kontrolowanego, co pozwoliło na zgromadzenie większej ilości niezbędnych do śledztwa danych.

W ubiegłym tygodniu Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński wystąpił do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o odtajnienie akt.

 

mp/cba.gov.pl/dorzeczy.pl

Komentarze

Dr Kilder2020.02.12 18:57
Złodziej Kwachu z Jolandą !! Cóż za złodziejsko-sprzedajna para!! Kwachu za sam ryj powinien gnić w więzieniu a Jolanda ogolona na łyso powinna stac na rynku przywiązana do pala!! Lizus i pokomunistyczna świnia!
Grazyna2020.02.12 18:06
Mario Błaszczyk! BREDNIE PISZESZ! Przeczytałam twój wpis! Aż mi się wątroba przewraca z wrażenia! Piszesz: " bo przecież za PO było afer nie za wiele i nie za dużo..." !!! Lewaczko, jak śmiesz TAK KŁAMAĆ !? CO CI PIS UKRADŁ!? PROSZĘ POCZYTAĆ SOBIE : " 500 AFER I PRZEKRĘTÓW POPSL " ! WTEDY ZOBACZYSZ , ILE ICH BYŁO I NA ILE MILIARDÓW ZŁ! TAM SIĘ DOWIESZ, ŻE BYŁO ICH NA PONAD 800 MLD. ZŁ ! CZYLI 2 ROCZNE BUDŻETY CAŁEGO PAŃSTWA ! Czy to w twoim rozumowaniu niewiele AFER? Naucz się liczyć i nie obrażaj nas!
Klapaucjusz2020.02.12 13:26
"Mariusz Kamiński wystąpił do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o odtajnienie akt." Czyżby Kamiński przestraszył się rewelacji swojego Agenta Tomka? Bo bardzo watpię, że chodzi o jakieś nowe zarzuty wobec Kwaśniewskich.
ks. emeryt2020.02.12 9:46
Jak się teraz czuja ci 8 księży, którzy pobiegli do koncelebry na ślubie córki państwa Kwaśniewskich? Czy jeden celebrans nie wystarczył? Drodzy bracia w kapłaństwie - wyhamujcie parcie na salony (zwłaszcza wątpliwe)
Polexit2020.02.12 9:28
Co tam jakaś willa za 3 mln. Są inne rzeczy do wyjaśnienia: osocze, grafen (Puławy), afery narkotykowe kończące się w pałacu prez., częste wizyty do Helvetii (bynajmniej nie do siostry), fundacja i jeszcze parę innych.
Lennon2020.02.12 8:59
Czy nie można wobec tego postawić zarzutów Kwaśniewskim? No bo albo są dowody, albo ich nie ma. CBA wie o przestępstwie i nic nie robi? No tak, więcej z CBA w siatkach forsy wyniesiono, jak ta willa warta.
Albert2020.02.12 9:27
CBA ujawniło dokumentację. W niej nie ma niczego o przestępstwie. Tylko pisdzielce chcą powieszenia Kwaśniewskiego na gałęzi - ale oni lubią stalinowskie metody. Mają to po rodzicach.
RADOSLAW2020.02.12 18:49
Lennon ! Widzę, że bierzesz udział w przestępstwie !??? Wiesz o tym ? Jeżeli, jak piszesz, wynosili pieniądze, to dlaczego cicho siedzisz i nie zgłaszasz??? Twoim obowiązkiem jest zawiadomić o tym Prokuraturę, bo inaczej bierzesz w tym udział, wiesz, a nie zgłaszasz ! To karalne ! Naprawdę ! Więc pomyśl, albo....., albo... ! Możesz naprawdę za to beknąć i nic nie poradzisz ! Na przyszłość uważaj i nie osądzaj ! Dobrze radzę, znam te przepisy !
klaus2020.02.12 7:50
za pużno i przy braku mediów,telewizja tvp, republika gazeta Polska to nic, już jest narracja że to wszystko jest dete, ten temat będzie bardzo trudno partii rzadzącej wytłumaczyć, interpretacja jest i bedzie jedna nagonka na najlepszego prezydenta wszech czasów, jak ufać służbom jak z takim Stonogą nie mogą sobie poradzić i wiekszość młodych czyta i przyjmuje za swietość to co pisze Stonoga, PiS cały czas kręci na siebie bat powinien postawić na baczność wszystkich co zarządzają służbami, nikt nie wymaga tytanicznej pracy ,ale aby w ramach swoich obowiązków wykonali 10 procent swojej normy, no chyba że zbierane są haki na przekrętasów i archizowane, i jak my nie będziemy już rzadzić to bardzo skutecznie bedziemy nimi szantażować, jeśli tak to PiS bardzo krótko porządzi i naprawdę zostanie rozliczony nawet jeśli nie robił przekrętów, to że dał 500 plus to większośc nie zagłosuje na PiS, wybory Prezydenckie przy tak słabości Kidawy i innych konkurentów może obecny Prezydent przegrać brak mediów staje się bardzo widoczny.
anonim2020.02.11 22:46
Miller o Kwaśniewskim: "Jak to mówił Oleksy? Oluś zawsze był krętaczem"
Zibi442020.02.11 22:41
no i co ? Tyle było afer gdzie rączki maczało PO i co?Nic,poszedł ktoś siedzieć?Płotki!!Amber Gold ,reprywatyzacja,afera lekowa,Nojman,Nojmanowa.I dzisiątki innych i siedzą lub nie same płotki.Jestem Pisiorem, ale powala mnie ta nieudolność.Jeżeli do końca roku grube ryby nie zasiądą w celi 500+,to się wypisuję .
Maria Blaszczyk2020.02.11 23:05
Bo właśnie za PO było afer nie za wiele, nie za duże, a jak były - co widać z AG - to sami wsadzili winnych. Co innego PiS. Taki Amber Gold to 851 mln stray - a człowiek za to odpowiedzialny siedzi. SKOKi - to ponad 5 mld złotych strat - a człowiek za to odpowiedzialny jest senatorem i ważną szychą zajmującą się regulacjami dla instytucji finansowych. Aha, a pieniądze wyprowadził nasz PiSowski patriota, do Luksemburga.... Get Back, firmowany przez putinolubnego tatusia naszego pana premiera to ponad miliard... Ten, jak ma aferę, to znacznie więcej zer stoi za sumą, na którą udało się okraść. Dziś mieliśmy okazję zapoznać się z aktem oskarżenia w sprawie okradania kontenerów PCK - poważnie, jakim trzeba być człowiekiem, by okradać organizację charytatywną. Ale pani Zalewskiej najwyraźniej brakowało 3 milionów na fundusz wyborczy... Loty pana marszałka Kuchcińskiego? 4 miliony za tylko ten okres, z którego nie zniszczono dokumentacji. A z większości zniszczono. Do tego, pamiętasz te łgarstwa? To ja już wolę chamskie "nam się należy", niż łganie w żywe oczy. Aha, a afera lekowa to za PiS była. Nie za PO. Itd...
RADOSLAW2020.02.12 18:22
JAK SMIESZ MARIO B. TAK ŁGAĆ ! Wynika z wpisu, że POPSL , to prawie aniołki ! Piszesz, że nie za wiele mieli afer! No dalej ich chwal! Nie rozgrabili majątku narodowego ! Nie było Mafii Vatowskich, nie przymykali oczu na wiadome przekręty! Przecież to wszystko idzie w wielkie setki Miliardów z! ale to u ciebie przecież " nie za wiele "!!!! To wspólczuje rozumku! Jesteś jak zwykle BARDZO LEWOSKRĘTNA I TĘCZOWA ! Jak mogłabyś swoich lewaków oskarżać???? Nie uchodzi, prawda?????
Polak2020.02.11 22:00
Kolejne afery pisowskiej mafii wychodzą na wierzch, panikująca mafia rozpaczliwie próbuje wymyślać tematy to odwracania uwagi.
Thomas2020.02.14 17:37
Kwach nie należał do PISu.
Asia2020.02.11 21:23
Macie może maila do pani danusi z wiadomości tvp ? Mam dla niej coś co być może jej pomoże. Amen. https://www.donald.pl/artykuly/q3ocg9cM/rosja-prezenterka-wiadomosci-zaczela-smiac-sie-z-propagandy-w-trakcie-czytania
celnik2020.02.11 21:05
Jak długo przestępcy wszelkiej rasy - biznesmeni, politycy, kolesie z nadzwyczajenj kasty w togach będą bezkarni? Jak to się stało, że tak glośno wyjący teraz o praworzadność kolesie z nadzwyczajenj kasty z fioletowymi kolnierzykami przez 30 lat nie zdążyli osadzić żadnego kata, oprawcy, mordercy Polaków z okresu stanu wojennego? Czy mamy do czyienia z cyrkiem, kabaretem czy prostytucją i bezkarnością przestępców? Ile dziesięcioleci ta szopka będzie jeszcze trwać? Czy to co przez ostatnie ponad 4 lat wyprawia rząd PiS w tej sprawie to nie ustawka do ciemnej masy? Przecież w tej kwestii nic się nie zmienia!!!!!! Uczciwii Polacy mają dosyć szopki rządu i PAD!!!!!!!!1
anonim2020.02.11 20:31
Kogo to obchodzi? Pożywka dla debilnych pisich-czopkòw pokroju naszego wklejacza/podszywacza przygłupa.:) Papka dla bezmyślnych wyborców PiSS
B522020.02.12 14:17
ale ciebie czerwony buraku też to zainteresowało
Thomas2020.02.14 17:32
Ty rozdwoił się czy jak ?
Anna NS2020.02.11 20:13
Oczyścić Polskę z komunistycznego śmiecia. To obóz zdrady narodowej, który powinien być odsunięty z życia publicznego i to jak najszybciej. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwni reparacjom wojennym, donoszą na Polskę gdzie się da i żądają karania Polski szczególnie w UE !!! To dowód na to, że oni nie są Polakami. Proponuję więc , aby od Greków kupić jedną z wysp i zapewnić tym ludziom, wraz z lewackimi politykami, darmową podróż na tą wyspę (one way ticket). Niech tam budują własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, ich wolność i demokrację, ich wiarę w neomarksistowską ideologię ..... , a resztę żydów Zandbergów do Izraela !
Senny2020.02.11 20:41
A przed wojną, zamiast greckiej wyspy, miał być Madagaskar.
Lolek2020.02.11 20:57
Wygonić całe żydostwo od Chrystusa i apostołów poczynając
Konfederata2020.02.11 20:12
POKO to są normalni przestępcy ! A przestępców nie można tolerować jak normalnych obywateli. Ludzie ! Obudźcie się ! I zacznijmy ich odsuwać .... obojętnie gdzie. Nie zapraszajmy ich do mediów, bo albo tam kłamią że nie kradli i nie zdradzali Polski za granicą, albo udają głupów. Oni nie mają nam nic do powiedzenia !!! Oni nie są potrzebni Polsce, bo działają na szkodę państwa polskiego !!! Ktoś zapyta, skoro przestępcy to czemu nie siedzą ? Ano, jeżli oglądaliśmy transmisję z procesu sądowego w Gdańsku pomiędzy Kaczyńskim a Wałęsą, to od razu zorientujemy się, że żaden przestępca polityczny nie zostanie sprawiedliwie osądzony przez ich sędziów, i zostanie albo uniewinniony, albo umożony, albo przedawniony. Na to aby ich osądzić potrzeba jeszcze trochę czasu dla reformy sądownictwa, zmiany wielu aktów prawnych, zmiany wielu sędziów na nowych i młodych, wprowadzenie losowania sędziów i spraw w całej Polsce, no i zmian w czapach sędziowskich jak KRS, SN i NSA. S. Neuman (niemieckie nazwisko „Nojmann”,a w Polsce czyta się tak jak pisze) , członek mafii zwanej Platformą Obywatelską powiedział, że w kolejce do prokuratury i sądów, po zdanowskiej, gawłowskim i innych, stoją m.in. żuk, witkowski, karnowski, jaśkowiak, rodzina adamowiczów, neumann, kapica, a do TS stoją tusk, kopacz, rostowski i szczurek.
Bizon2020.02.11 20:10
Bylibyśmy wspaniałym narodem gdyby nie 20% lemingów popierających sitwę złodziei z PO, 10% lewackich gnid popierających postkomuchów z SLD, 5% pachołków popierających zieloną szajkę z ZSL. Taka jest prawda obecnie o wspaniałym polskim narodzie ! Narodzie, który pozwolił sobie zabić Prezydenta i uwierzył w pancerną brzozę, a współmorderców wybrał do władzy nawet na 2 kadencje. Dla tej grupy należy porzucić narracje normalnego człowieka troszczącego się o wspólne dobro jakim jest Polska i mówić do nich jak do idiotów.
Maria Blaszczyk2020.02.11 20:32
Być może Ty wierzysz w pancerną brzozę - ale reszta z nas przeczytała ten raport. I wie, że brzoza nie miała żadnego znaczenia, a zderzenie z nią było skutkiem, a nie przyczyną katastrofy. Zaś w przypadku katastrofy nie mówimy o "wspołmordercach", tylko o "współodpowiedzialnych" za nią.... I tak, właśnie niektórzy z nich zostali wybrani na kolejną kadencję.
Antek z Czerniakowa2020.02.11 21:52
Kobieto, gdzie ty żyjesz że jeszcze wierzysz w to co ci powiedzą albo napiszą. Przeczytaj kilka dobrych książek o manipulacji społeczeństwem i zastanów się zanim zaczniesz się wymądrzać.
Maria Blaszczyk2020.02.11 22:47
Zgaduję, że przeczytałam więcej od Ciebie. Ale manipulacja społeczeństwem nijak nie wpływa na to, ze przebieg zdarzeń przy tej katastrofie jest wystarczająco jasny. A brzoza nie miała znaczenia. Więc nikt nigdy się nie potrzebował wypowiadać na temat jej pancerności lub nie.
Czlek2020.02.12 9:07
Oczywiście że brzoza nie miała znaczenia. Wybuch nastąpił nad ziemią, i tak jak Pani napisała, brzoza byłą skutkiem a nie przyczyną.
Albert2020.02.12 9:24
Kolejny katodebil, który ma w zwyczaju szeroko rozprawiać na tematy, o których nie ma pojęcia. Każdy katoprawak jest ultrakrepidarianinem, mają to w genach. Katastrofa smoleńska to świetny papierek lakmusowy pozwalający błyskawicznie ocenić, czy mamy do czynienia z debilem, czy jednak rozgarniętym człowiekiek. Tylko kompletnie zidiociały ćwierćinteligent pozbawiony mózgu wierzy w bomby, zamachy i inne baśnie z mchu i paproci głoszone przez Macierewicza i jego przybocznych lachociągów.
RADOSLAW2020.02.12 18:36
"Albert" pedo-debilu! Miło ci? To znaczy że tylko ty masz o tym pojęcie ? Otóż nie !? Wszyscy, ale nie ty !? ROZPRAWIAJ O SWOIM LEWAKO-PEDALSTWIE ! TO TY JESTEŚ DEBILEM ! A NIE MY! SAM SIĘ TAK WCZEŚNIEJ NAZWAŁEŚ ! Więc jak możemy słuchać debila, jak on sam nie wie co pisze !? Spadaj, "durny g....ju", pseudo ? "Albercie", vel Kellerze ! Przecież znamy twój ten stary, kolejny nick ! Spadaj z Polski, do swoich żydów!
Thomas2020.02.14 17:26
Panie. Pan jeszcze bardzo mało wiesz na temat ruskich kacapów i tych polskich kacapów. Oj mało.
empower2020.02.12 9:10
pull up, terrain ahead
Lolek2020.02.11 20:56
Witamy na forum debili
Piotr Nowak2020.02.11 20:07
Kradli, kradną i będą kraść .... Kłamali, kłamią i będą kłamać ...... Zdradzali, zdradzają, i będą zdradzać Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub ZLew musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Grazyna2020.02.12 17:54
Piotr N... Dzięki ! Lepiej tego nie dało się napisać ! To prawda ! Afery POPSL -ów siegają przez 8 lat ich "nie-rządów", dużo ponad 800 MLD. zł. ! To tyle, co prawie 2 ROCZNE BUDŻETY PAŃSTWA !!! MOŻECIE SOBIE WYOBRAZIĆ TĘ SKALĘ AFER !?? Dlatego wiadomo, że "stają na głowie", aby wszystko wróciło, czyli: " .....ŻEBY BYŁO, JAK BYŁO......! Przecież oni o tym otwarcie mówią !
anonim2020.02.11 19:52
Analiza relacji POLSKO-ŻYDOWSKICH. Kłamliwa publikacja Muzeum POLIN | T. Matuszyk youtube.com/watch?v=VRQYOrsW6qg
anonim2020.02.11 19:48
Stolzman
Lolek2020.02.11 20:53
Ale dzielny jesteś
leon2020.02.12 6:41
Kalkstein
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.11 19:44
Niech PiS ujawni listy poparcia do KRS! a nie jakieś bzdury sprzed kilkunastu lat!
Piotr Nowak2020.02.11 20:08
Tacy debile jak ty mogą czytać tylko papier toaletowy.
gumowa kaczka2020.02.11 20:30
na listach krs nic nie ma -czysta sprawa
Grzegorz2020.02.12 17:44
kaczko! To o co te PO...eby drą gębę? O co im w takim razie chodzi?
Ola2020.02.12 6:31
Te bzdury jak to nazywasz przyczyniły sie że teraz jestes tylko głupim biedakiem i będziesz nadal bo strat jakie uczynili ci ludzie w naszym kraju nie odrobia 2 nastepne pokolenia. Nie pisz więc głupot i czsem pomyśl.
Leszek2020.02.11 19:17
I co z tego żyd żydowi nic nie zrobi. Nie Kwasnieski tylko .... Ojciec Aleksandra Kwaśniewskiego był Żydem rosyjskim w stopniu pułkownika NKWD, „wcielony” w Polaka do organizowania nadzoru UB na terenach Pomorza Zachodniego i Północnego Tak to żydostwo na stałe wiązało do Belwederu.
Lolek2020.02.11 20:54
Naprawdę nic mądrzejszego nie jesteś w stanie wymyślić