28.12.18, 20:15

Witold Gadowski: Polska nie jest z krajem, w którym się robi co chce

"Kamyk poruszony na górze powoduje lawinę na zboczu. Ta polska lawina powoli nadciąga. Tutaj nie jest kraj, w którym można robić, co się chce, drodzy magnaci niemieccy, tu są Polacy" - mowił Witold Gadowski w kolejnym "Komentarzu Tygodnia".

Niezależny publicysta w swoim najnowszym video komentuje kwestie ataków na osobę ks. prof. Tadeusza Guza, procesu z koncernetm Ringer Axel Springer oraz działań Muzeum Aschwitz.

"Katolicki Uniwersytet Lubelski, który posługuje się piękną retoryką, nawiązuje do wartości z 1918 r., kiedy został założony, który odegrał wspaniałą rolę zwłaszcza w czasach PRL, okupacji sowieckiej w Polsce, stał się dziś przytułkiem ludzi zgubionych. KUL atakuje ks. prof. Tadeusza Guza za jego wypowiedzi na temat luteranizmu. Za wypowiedzi o tekstach źródłowych, z którymi ks. prof. Tadeusz Guz zapoznał się posługując się znakomicie językiem źródeł. To jeden z niewielu polskich intelektualistów, który dogłębnie przestudiował marksizm (…). Ks. prof. Tadeusz Guz to jeden z najbardziej wyrafinowanych intelektualistów działających w przestrzeni publicznej. Miałem zaszczyt i przyjemność poznać ks. Profesora – ujmującego skromnością człowieka. I tego człowieka dziś się atakuje? Atak przychodzi z kręgów KUL, kręgów kościelnych na jeden z najtęższych umysłów w naszym Kościele?" - mówił publicysta, stając po stronie niemiłosniernie atakowanego ks. Piotra Glasa.

W kolejnej części swojej wypowiedzi Witold Gadowski przypomniał wywiad jakiego udzielił Lech Wałęsa agencji "Sputnik". Były prezydent określił w nim Władimira Putina jako "bardzo mądrego człowieka".

"Tak samo mądrym człowiekiem jest dyktator Korei Północnej, tylko że to mały kraj, więc mało się z nim liczą. Tak samo pewnie mądrym człowiekiem jest dyktator Turkmenistanu (…). Jest to szczególna „mądrość”. Mądrość, która zabiera wolność innym. Ten, kto zabiera wolność innym może być bardzo mądry, ale nie jest dobry. Jeżeli mądrość nie jest dobra, to nie pochodzi od dobrego (…). Dobro promieniuje, zło zaraża, niszczy i degraduje" - mówił Gadowski.

mor/youtube.com/Fronda.pl