23.01.20, 18:45(fot. screen)

Witold Gadowski: Rosyjscy pomocnicy Hitlera. Propaganda Putin - Netanjahu - Kantor

O faktach z historii, które trzeba podawać przeciwstawiając się słowom Putina, o 530 miliardach złotych zarobku zagranicznych firm, o występie Igora Tulei w zagranicznej telewizji, dalszy ciąg sporu w PAŻP, o pouczającej historii Grzesia z wiersza Juliana Tuwima, o wizycie Grethy Thunberg w Polsce.

 

- W czasie II wojny światowej 1,5 mln obywateli Związku Sowieckiego, z czego 400 tys. to etniczni Rosjanie, służyło w formacjach zbrojnych i pomocniczych Wehrmachtu i całej machiny wojennej Hitlera. Przystępowali oni nawet do Einsatzgruppen, która dokonywała najgorszych zbrodni wojennych. Rosjanie utworzyli między innymi Russische Befreiungsarmee (Rosyjska Armia Wyzwoleńcza). Pod wodzą generała Andrieja Własowa stworzyli formację zbrojną, która – w największym stopniu podczas Powstania Warszawskiego – mordowała Polaków. Stworzyli również 29. Dywizję Grenadierów w całości utworzoną z Rosjan – mówił Witold Gadowski.

 

Prezydent Rosji Władimir Putin regularnie szkaluje Polskę i fałszuje historię. Jak przypomniał  Witold Gadowski, to Rosjanie przyłączali się chętnie do formacji wojskowych tworzonych przez Adolfa Hitlera w III Rzeszy.

– W czasie II wojny światowej 1,5 mln obywateli Związku Sowieckiego, z czego 400 tys. to etniczni Rosjanie, służyło w formacjach zbrojnych i pomocniczych Wermachtu i całej machiny wojennej Hitlera. Przystępowali oni nawet do Einsatzgruppen, która dokonywało najgorszych zbrodni wojennych – wskazał Witold Gadowski.

– Rosjanie utworzyli Russische Befreiungsarmee (Rosyjska Armia Wyzwoleńcza). Pod wodzą generała Andrieja Własowa stworzyli formację zbrojną, która – w największym stopniu podczas Powstania Warszawskiego – mordowała Polaków. Stworzyli również 29. Dywizję Grenadierów w całości utworzoną z Rosjan. 30. Dywizja Grenadierów SS, a więc największych zbrodniarzy również w całości składała się z Rosjan. Kolejne grupy to Kozacki Korpus Kawalerii SS – najwięksi mordercy na zapleczu, w skład których wchodzili Ukraińcy i Rosjanie, Rosyjska Brygada Narodowa SS złożona z Rosjan, Dywizja Russland I złożona z Rosjan, Rosyjski Korpus Ochrony mordujący szczególnie na terenach dawnej Jugosławii złożony z Rosjan, Obóz Kozacki złożony z Ukraińców, Dywizja SS z Hałyczyna złożona z Ukraińców, Wojskowy Związek Rosyjskich Nacjonalistów od początku kolaborujący z Hitlerem oraz Rosyjska Służba Cywilna także kolaborująca z Hitlerem – dodał 

 

– Duńczycy, którzy wystawili sobie pomniki, żeby pokazać walkę z nazistami, wsławili się tylko tym, że duńscy marynarze, którzy mają dzisiaj pomnik w Kopenhadze, ograbiali Żydów z dolarów, wywożąc ich do Szwecji. Taki przewóz kosztował powyżej 700 dolarów. Francuzi niech też raczej siedzą cicho, bo tylko administracja Vichy i petenowcy są winni śmierci co najmniej 80 tys. Żydów. W Paryżu na stadionie kolarskim na Velodromie zgromadzono Żydów przy użyciu francuskiej policji. Tych Żydów wywieziono do obozów koncentracyjnych. Dzisiaj zlikwidowano stadion, żeby nie było o czym pamiętać. W Vichy też nie ma już pamiątek po tym, jak mordowano Żydów i jak rząd kolaborował z Niemcami – podkreślił 

Publicysta odniósł się również do raportu finansowego, który ujawnia, ile pieniędzy poprzez spółki-matki i spółki-córki wytransferowano z Polski od czasu wstąpienia do Unii Europejskiej.

 

Opublikowano raport, w którym przedstawiono, ile pieniędzy wytransferowano z Polski odkąd wstąpiliśmy do Unii Europejskiej na podstawie spółek-matek i spółek-córek, mówiąc krótko, jak Zachód ograbił Polskę. Przez 11 lat na usługi doradcze, know-how, dziwne rozliczenia, odsetki i wiele ciekawych kombinacji księgowych wypłynęło z Polski 540 mld złotych – powiedział Witold Gadowski.

 

– 117 mld złotych wytransferowano do Holandii, 102 mld złotych do Niemiec, 60 mld do Wielkiej Brytanii, 58 mld złotych do Francji, 48 mld złotych do Luksemburga – dodawał

 

bz/YT/radiomaryja.pl

Komentarze

Cool (Odp.3 dla M.B.)2020.01.26 9:31
Jak zwykle siejesz demagogie, próbujesz rozmydlić i piszesz o pierdołach! Pomogę Ci jednak zrozumieć istotę zagadnienia, tak żebyś nie mogła dłużej udawać idiotki! ...OTÓŻ >>>> Polacy mordujący Żydów dla legalnego Państwa Podziemnego byli ściganymi prawem PRZESTĘPCAMI !!! ...dla okupujących Polskę SŁUŻB I ADMINISTRACJI NIEMIECKIEJ ... byli BOHATERAMI realizującymi ich NARODOWY PLAN! p.s. Z resztą takim "bohaterom" zarówno z Niemiec, Holandii, Francji, jak też kilku innych krajów okupowanej Europy ... PAŃSTWO niemieckie!... do dnia dzisiejszego wypłaca "zasłużone" emerytury!
Cool (druga odpowiedz dla M. Blaszczyk)2020.01.25 14:29
1 cyt: " Przynajmniej część sprawców jest znanych. Są to skazani w procesie. Byli Polakami. Nie Białorusinami, nie Żeydami, nie Chińczykami..." odp: ... Możesz więc co najwyżej napisac, że ten konkretnie przestepca był Polakiem! ... twierdzenie, na podstawie pojedynczych przypadków, że Polacy byli mordercami, jest generalizowaniem i podła manipulacją. 2 cyt: " ... Do tego piszesz: " jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele." Ja jestem jedna i ja np. tu: https://www.fronda.pl/a/jacek-sasin-prezydent-andrzej-duda-podjal-jedyna-mozliwa-decyzje,138814.html pisałam, dziwiąc się dumie z doprowadzenia do takiej sytuacji, pod postem pana hrabiego Potockiego: "??? Jesteśmy dumni z sytuacji, że rządzący Polską doprowadzili do sytuacji, gdy na obchodach jednego z największych ludobójstw w historii, których ofiarą byli głównie polscy obywatele, polski prezydent nie ma możliwości się wypowiedzieć? .... " odp: ... pomijam fakt, że jak zwykle błednie okreslasz sprawców i winnych, to gdybyś trochę myślał to wiedziałabyś, że właśnie dlatego, żeby między innymi słowa o polskich ofiarach nie dotarły do szerokiej rzeszy odbiorców, Duda nie został dopuszczony do głosu! ... Twój głos natomiast, wybacz! ... ale nic nie znaczy! 2cyt::" ...No a Holocaust zorganizowali naziści. Różnych narodowości. Jego głównymi sprawcami było dwóch Austriaków akurat: Hitler i Eichmann. Nie widzę ŻADNEGO powodu, by fakt ten zatajać." odp: ...Idąc Twoim tokiem "myślenia" holokaust współorganizowali Żydzi, bo Hitler miał też pochodzenie żydowskie. Ale nie bedę brnął w ten idiotyzm bo jego pochodzenie nie ma najmniejszego znaczenia! ... istotnym jest fakt, ze był przywódcą Narodu niemieckiego, realizującym plan z demokratycznym poparciem i dla korzyści państwa niemieckiego. 3cyt: " ... Dobrowolna współpraca przy byciu mordowanym to dość zabawny pomysł. Chyba nie bardzo rozumiesz koncepcję dobrowolności..." odp: Dobrowolny = ochotniczy. 4 cyt: " ... Co do Jedwabnego... No cóż. Mnie te zeznania przekonują, jest ich tyle, że nie potrafię zrozumieć, po co tyle osób, nie mających żadnego w tym interesu, miałoby kłamać, podobnie jak przekonały zespół specjalistów z IPN i Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, A tymczasem człowiek podpisujący się Cool wie lepiej od sądu, specjalistów, prezydenta i w ogóle wszystkich..." odp: Gratuluje niezachwianej wiary w system polityczno-sądowniczy! Muszę Cie jednak zmartwić, IPN właśnie prowadzi archiwizacje dokumentalną zeznań świadków tej zbrodni i czeka na "zielone światło" na wznowienie badań, niestety nie ma jeszcze decyzji politycznych na wyższych szczeblach ... jednak wydaje się to kwestią czasu! :-))
emeryt2020.01.24 19:55
Od początku 2020 roku politycy otrzymają o 1000 złotych więcej a emeryt 50 zł, rasa żydowskich panów z sejmu i senatu znowu zadbała o swoje ryje
Magdalena2020.01.24 17:05
Pan Witold Gadowski znacznie uprościł rozpoznanie, jak napisano w tytule wstępnym: ("Rosyjscy pomocnicy Hitlera. Propaganda Putin - Netanjahu - Kantor"). Pan redaktor nie dodał, że w grze przeciw interesom polskiej racji stanu jest aktywna także i przede wszystkim propaganda izrael-usa.
qwerty2020.01.24 11:47
Dramat Polski rozpoczęty. a oto ciąg dalszy scenariusza na najbliższe 4 do 5 lat: UE w odwecie za brak praworządności i demokracji oraz za nieprzestrzeganie przepisów unijnych wprowadza sankcje zakręcając kurek z pieniędzmi (brak subwencji , dotacji dla rolnictwa, funduszy inwestycyjnych na drogi, mieszkania itp..) PiS składa wniosek o wystapienie Polski z UE. ciemny lód rozżalony o brak pieniędzy obwiniając o to oczywiście UE a nie PiSowski rząd popiera w referendum wniosek rządu. mamy polexit. Nowy rząd pot przewodnictwem Korwina Nikke podpisuje traktat z Rosja który jest w rzeczywistościa oddaniem Polski w lenno Moskwy. Wybuchają protesty i demonstrację - resztka inteligencji i myślącego narodu która jeszcze nie wyemigrowała próbuje się bronić - które zostają krwawo stłumione przez NKWD i armię czerwoną . Oczywiście nikt się za Polską nie wstawia bo NATO trzyma z UE a USA jest daleko i woli geszeft z Moskwą. Moskwa internuje polski rząd, wprowadza rosyjska walutę język i adminisytrację. POLSKA ZNIKA Z MAPY EUROPY.
aaaa2020.01.24 18:03
Dzielny analityku! Najpierw skończ podstawówkę aby nauczyć się gramatyki i ortografii języka polskiego , a następnie siadaj do komputera.
Cool (odpowiedź dla Marii Błaszczyk)2020.01.24 8:48
O zbrodniarzach, bandytach, kolaborantach łamiących prawo stanowione przez praworządną władzę mówisz POLACY ... mimo, że na terenie IIRP mieszkało wiele narodowości, wśród nich mogli być i bez wątpienia byli Ukraińcy, Rosjanie Litwini, Niemcy, Czesi, czy sami Żydzi ... ty/wy o wszystkich tych przstępcach mówicie POLACY! ... jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele. Na domiar tego, Niemców, którzy byli organizatorami a ich armia i administracja będąca emanacją społeczeństwa niemieckiego, które swój bandycki rząd wybrało w demokratycznch wyborach i walczyło o Hitlrra nawet po jego śmierci! .... Nazywasz NAZISTAMI! NIE! .... to byli NIEMCY! ... bo naród niemiecki byli organizatorem i beneficjentem! Dodam, że choć powszechnie wiadomo, ze Zydzi dobrowolnie współpracowali z NIEMCAMI! ... nikt też nawet słowem nie wspomni, że są współwinni! Jedwabne(?) .... nieścisłości, które w normalnym rozumieniu, powinny przemawiać za "oskarżonym" są tak samo ignorowane jak świadkowie którzy nie potwierdzają takiego przebiegu tej zbrodni. Sam fakt wstrzymania badań, dla myślącego (uwierz to nie boli!) człowieka, powinien być wystarczająco wymowny. PUENTA!!! RZYGAĆ MI SIĘ CHCE NA WASZĄ PODŁOŚĆ! ...tfuuu!!! tfuuu! tfuuuu! P.s żebyś mogła odnieść się do mojego komentarza, bedę go wklejał pod nowszymi wątkami z adnotacją "odpowiedź dla Marii Błaszczyk"
lady chapel2020.01.24 7:07
"Fabryki śmierci i obozy koncentracyjne obsługiwali nie tylko naziści, ale i ich wspólnicy". Narody słowiańskie "miały być albo zniszczone, albo stać się niewolnikami bez własnej kultury, pamięci historycznej i języka". – Zbrodnie nazistów, zaplanowane przez nich "ostateczne rozwiązanie" to jedna z najczarniejszych kart historii współczesnej – mówił Władimir Putin w Jerozolimie na V Światowym Forum Holokaustu w Yad Vashem. – Naziści planowali ten los dla wielu innych narodów: Rosjan, Białorusinów, Ukraińców, Polaków – wyliczał. Straszący Rosją PiSowszczysy drąszaty i wyrywają sobie włosy, bo przecież miał "najeżdżać" na Polskę!!!!!!
Olej2020.01.23 22:19
I jeszcze jedno; Prawda jest taka, że nas w Europie wciąż nie ma. Nie ma naszego głosu, próbują nam narzucać swoje porządki, dzielić i rządzić. Jesteśmy krajem postrzeganym przez pryzmat smoleński. Kiedy się to skończy i jak długo potrwa ? Tak długo potrwa jak długo Polska nie będzie miała 400 tysięcznej armii, uzbrojonej po zęby. W tysiące rakiet, samolotów i czołgów. Jak długo Polska nie będzie miała wywiadu i ofensywnych służb zagranicznych, jak długo polska dyplomacja będzie przenicowana dygnitarzami rodem z PRL-u i agenturą, tak długo jak Polska nie będzie miała swojej doktryny politycznej, realizowanej niezależnie od rządów i podziałów wewnątrz politycznych. To jest głos w polityce i ten głos ma posłuch. Jak długo politycy w Warszawie będą odporni na tę wiedzę ?
Takie rzeczy tylko w kaczolandzie2020.01.23 21:56
Pijaku ty nachylasz się i wypisujesz dyrdymały a swołocz co 500 + daje na przelew i chla jak ty to te twoje bajdurzenia potwierdza
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.01.23 21:44
W Polsce Hitler też miał pomocników. NSZ zostało prawdopodobnie założone z inspiracji Abwehry, aby rozbijać od środka polską konspirację. Do NSZ werbowano kolaborantów, szmalcowników i zwykłych kryminalistów, którzy mieli zwalczać prawdziwe podziemie.
taro2020.01.23 22:58
idz strzel sobie numerek synku, bo sperma uciska twoja mozgownice, nie czekaj do jutra, bo jeszcze wieksze brednie bedziesz pisal. Zwyklych kryminalistow to rzad polski wypuscil z wiezien,by szkodzili niemcom.
Rabbi komisarz CCCP2020.01.23 21:02
Przed 22 VI 1941 r. Rosja sowiecka dostarczała Niemcom Żydów do obozów zagłady w Niemczech - dla podkreślenia przyjaźni sowiecko-niemieckiej, a Niemcy w rewanżu kupowali od Ruskich ropę naftową, aluminium i zboże.A z uwagi na to, że obozy w Polsce nie były jeszcze zbudowane z rozmachem, Żydzi trafiali z ZSRR prosto do obozów w III Rzeszy.
bezlitosny internauta2020.01.23 20:01
Polska Fundacja Narodowa stworzyła wirtualny czat między Józefem Stalinem a Adolfem Hitlerem. Przetłumaczyła go też na język rosyjski i angielski, by dotrzeć z narracją historyczną do zagranicznych odbiorców. PFN została skrytykowana za trywializowanie II wojny światowej i usunęła filmiki. - Rozmowa wielkich sojuszników: komunisty i nazisty. A dwa lata później pokłócili się o to, kto zabił więcej ludzi - przedstawia swoją inicjatywę Polska Fundacja Narodowa na Twitterze. Celem fundacji było zwrócenie uwagi na sojusz Hitlera ze Stalinem z paktu Ribbentrop-Mołotow, który pozwolił na rozbiór m.in. Polski i innych niepodległych państw. W grafice pojawiają się zwroty młodzieżowe, a sam pomysł nie przypadł go gustu wielu dziennikarzom i internautom. Kilkanaście minut po publikacji, przerobione rozmowy z komunikatora internetowego zostały...usunięte. (...) Pomysł Polskiej Fundacji Narodowej nie spotkał się z entuzjazmem na Twitterze. Wojciech Wybranowski, dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy", zaapelował do twórców grafiki, by natychmiast usunęli rozpowszechniany czat. - Koszmarnie głupie. Poziom gimbazy. I to takiej intelektualnie gorszego sortu. Zarówno pomysł, poziom jak i wykonanie. Skasujcie to tumany z Fundacji PFN, bo po prostu wstyd - nie mógł uwierzyć w przekaz PFN. https://www.salon24.pl/newsroom/1014423,nietrafiony-pomysl-polskiej-fundacji-narodowej-czat-stalina-z-hitlerem-siema-co-tam
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.23 19:58
Typowe dla tzw. patriotów-katolików! "Nasi tylko mężnie walczyli z okupantem. Nikt nie mordował niewinnych i nikt okupantom nie sprzyjał" coś takiego jak teraz PiS- oni nie kradną ani nie wykorzystują władzy do swoich celów...
Olej2020.01.23 19:40
My to wszystko wiemy panie redaktorze, przynajmniej ci co trochę klas pokończyli. O tym nie wiedzą tam na Zachodzie i w świecie, dlatego pana przekaz powinien iść również w języku angielskim, francuskim i niemieckim, przydało by się również w jidysz. Polska nie ma stacji TV, nadającej na cały świat polski przekaz informacyjny, i dlatego nasze przeciwdziałanie jest jak popiskiwanie myszy. Kto nas słyszy ???
Aryjczyk2020.01.23 19:25
A w dniu zajęcia Auschwitz przez Armię Czerwoną funkcjonował system gułagów / i długo potem/, gdzie mordowano dziesiątki milionów ludzi
Katolik2020.01.24 13:30
Nie było gułagów tylko jeden gułag (i tak nie wiesz co ten skrót oznacza). Pewnie miałeś na myśli łagry, ale swoim brakiem precyzji uderzasz we własną wiarygodność.