21.11.14, 14:32Witold Waszczykowski (fot. Bbn.gov.pl/Facebook)

Witold Waszczykowski: Powinniśmy działać solidarnie, a nie dopuszczać się aktów terroryzmu

„Jestem zaskoczony, że w tym zamieszaniu, jakiego jesteśmy świadkami od niemal tygodnia, zamiast zwierać szyki, tworzy się atmosferę niemalże terrorystyczną” - mówi Witold Waszczykowski w rozmowie z portalem Natemat.pl. Zdaniem posła PiS, powinniśmy teraz w pierwszej kolejności wywierać presję na rząd, a nie robić demonstracje.

Parlamentarzysta uważa, że w sytuacji nieprawidłowości związanych z działaniem PKW powinna przede wszystkim zareagować władza. Tymczasem, ze spotkania Bronisława Komorowskiego z przedstawicielami trzech sądów i trybunałów niewiele wynika, a Ewa Kopacz weszła w buty Donalda Tuska i w sytuacji kłopotów ucieka.

Waszczykowski jest też zdziwiony postawą PSL, której przecież powinno zależeć na tym, aby ostatecznie wyjaśnić kwestię wiarygodności wyborów. Posłowie tej partii zachowują się jednak tak, jakby wcale ich to nie interesowało.

„Może komuś zależało na tym, by doprowadzić do takiego politycznego i społecznego chaosu, jakiego dziś jesteśmy świadkami” - komentuje rozmówca Natemat.pl. Waszczykowski podkreśla ponadto, że postulaty Ruchu Narodowego, który zorganizował wczorajszą manifestację pod PKW, nie są niczym nowym. „Ruch Narodowy odgrzał po prostu coś, o czym my sami mówiliśmy już nie raz. Sprawa nowej ordynacji jest w umysłach posłów obecna już od dawna. PiS zgłaszał nawet w tej kwestii parę projektów” - przypomina.

MaR/Natemat.pl

Komentarze

anonim2014.11.21 14:48
następny koncesjonowany pisowski mądrołek;) ostatni raz w swoim życiu zagłosowałem na PiS.
anonim2014.11.21 15:48
Jak można takie głupoty wypisywać niczym Trybuna Ludu. nastepny co nie dorósł do demokracji.
anonim2014.11.21 15:58
Przy całym szacunku dla pana Waszczykowskiego mam wrażenie, że i jemu zdaje się, że żyjemy w państwie demokratycznym
anonim2014.11.21 16:47
Problem polega na tym że PiS tylko gada, gada, gada i nie podejmuje żadnych działań by to zmienić. PiS to taka malowana opozycja.
anonim2014.11.21 17:02
jakiś oszołom Solidarność w 80 latach to terroryści panie Waszczykowski?
anonim2014.11.21 17:14
Nawet za komuny nie było takiego zamieszania wyborczego i tak bezczelnych fałszerstw. Sprzeciw obywatelski (okupacja siedziby PKW) wobec tego dziadostwa jest jak najbardziej usprawiedliwiony.
anonim2014.11.21 18:54
pkw się skompromitowało stare dziadki siedzą i się dupczą
anonim2014.11.21 20:48
co za kłamstwa żeby pluc na prawicę i de facto bronic PO i tuszować fałszerstwa wyborcze. Rozumiemy teraz dlaczego Pis nigdy nie walnie w PO za jej przypały, przecież głosy o masowych fałszerstwach było słychac od lat. tyle że kiedyś nie przekraczali 10% a teraz pojechano gołą dupa po nieheblowanych deskach i uwalono 40%. PS. jakby tam pizdła bomba i zabiła dziadów to by był terroryzm.