30.10.17, 14:30Zdj. Twitter/Agenzia ANSA

Włoska prokurator: Chcę natychmiastowego osądzenia nieletnich gwałcicieli z Rimini

Silvia Marzocchi, prokurator trybunału dla nieletnich w Bolonii poinformowała, że będzie wnosić o natychmiastowe osądzenie trzech nieletnich sprawców brutalnej napaści na polskie małżeństwo na plaży w Rimini. 

Jak dodała prokurator, proces będzie się toczyć przy drzwiach zamkniętych. 

Przed sądem w Rimini trwa proces jedynego pełnoletniego członka gangu i zarazem jego domniemanego szefa, 20-letniego Kongijczyka, Guerlina Butungu. Tymczasem w bolońskim trybunale ds. nieletnich prowadzone jest postępowanie dotyczące trzech pozostałych- synów imigrantów z Nigerii i Maroka. Wszyscy trzej są w wieku 15-17 lat. 

Marzocchi, pytana o stan śledztwa dotyczącego nieletnich członków bandy, podkreśliła, że prowadzi końcowe przesłuchania w trzech różnych zakładach karnych, w których nieletni są osadzeni, ponieważ nie mogą przebywać razem. Młody Nigeryjczyk przebywa w więzieniu dla nieletnich w Rzymie, a bracia-Marokańczycy- w podobnych placówkach w Bolonii i Turynie. 

"Gdy tylko zakończę przesłuchania w sprawie wszystkich faktów, od razu wystąpię o ich natychmiastowe osądzenie"- zapowiedziała prokurator. Jak dodała, proces przed trybunałem będzie się toczyć przy drzwiach zamkniętych. Nie wiadomo również jeszcze, kiedy się rozpocznie. 

Jak dodała Silvia Marzocchi, za wcześnie, aby mówić o karze grożącej sprawcom brutalnej napaści. 

yenn/PAP, Fronda.pl