24.12.20, 11:17Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Wody Polskie: Kolejny duży zrzut ścieków w Warszawie

W wigilijny poranek prezes Wód Polskich Przemysław Daca poinformował, że w Warszawie trwa kolejny duży zrzut nieczystości do Wisły.

- „Monitoring pracowników Wód Polskich ujawnił od godz. 08:00 kolejny duży zrzut nieoczyszczonych ścieków komunalnych do Wisły” – napisał Przemysław Daca na Twitterze.

O kolejnej awarii w „Czajce” Przemysław Daca informował już kilka dni temu, na MPWiK w Warszawie odpowiedziało groźbą pozwu. Wody Polskie podkreślają, że nie dadzą się zastraszyć warszawskim urzędnikom i będą monitorować awarię w „Czajce”.

- „Zapewniam, że straszenie sądami i prokuratorem nie pomogą. Będziemy z całą mocą piętnować i wraz z innymi służbami pociągać do odpowiedzialności trucicieli naszych polskich rzek. Takie jest nasze ustawowe zadanie i nasza misja!” – napisał Daca.

kak/tvp.info.pl, Twitter

Komentarze

Gała Pogłos z Ratusza2020.12.25 8:55
byłam tam i wąchałam - przypomina mi Chanell nr 5
astm.2020.12.24 12:20
A gdzie są tak zw. ekolodzy z tytułami prof. doktorami itp. nie wiadomo jakim cudem zdobytymi, powinni się przykuć łańcuchami przy ujściu tych ścieków.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.24 11:33
Sypia się szemrane "przetargi" na modernizację kanalizacji organizowane przez lesia kałczyńskiego gdy był prezydentem Warszawy!
popadało to i się przelało2020.12.24 11:26
Całe szczęście @kaku że ubiegłeś redakcyjną koleżankę Marysię - ona odczytałaby to wydarzenia jako niechybny znak zbliżającego się końca świata.