"Konflikt na Ukrainie skończy się dopiero wtedy, kiedy albo politycznie albo fizycznie umrze Władimir Putin" – powiedział w rozmowie z Radiem WNET Vadim Denysenko, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, członek Bloku Petra Poroszenki oraz współwłaściciel telewizji informacyjnej Espreso tv.

"Nasza koalicja i nowy parlamentu zostały wybrane na podstawie wiary w europejskie wartości. Wszystko co obecnie robimy, jest podyktowane chęcią wejścia do Unii Europejskiej" - mówił Denysenko. 

"Na dzisiaj możemy powiedzieć, że dostajemy od UE tyle ile możemy dostać. Oczywiście chcielibyśmy więcej, ale wiemy, że bez reform nie zdołalibyśmy tych środków konstruktywnie wydać. Dzisiaj naszym głównym zadaniem jest strwożyć równe zasady na rynku dla wszystkich" - dodawał.

Polityk wskazywał, że w Donbasie sytuacja jest nadal tragiczna. "W każdej chwili możemy się spodziewać eskalacji sytuacji w Donbasie. Do tego dochodzi działalność putinowskiej V kolumny, która cały czas intensywnie działa w naszym kraju. Na granicy między terytorium opanowanym przez terrorystów a tym pozostającym w naszych rękach, pojawia się problem z przemytem, którym zajmują się bandy, działające pod przykryciem patriotycznych organizacj" - powiedział Radiu WNET. 

bjad/radio WNET