04.04.16, 13:11

Wolski dla Fronda.pl: Incydent z udziałem Wyborczej był obrzydliwy

Czy wczorajsza ustawka w kościele św Anny to ostateczne pogrążenie się „Gazety Wyborczej”? Komentarza w sprawie wczorajszego wydarzenia udzielił nam pisarz i publicysta Marcin Wolski.

Wolski stwierdził, że wczorajszy incydent zakrawa na obrzydliwość:

„Jedyne słowa jakie się cisną na usta w związku z tym wydarzeniem to obrzydliwość. Takich rzeczy się po prostu nie robi. Podobnie jak obrzydliwy byłby podobny incydent na pogrzebie, czy na ślubie. Jest to przede wszystkim kwestia kultury”.

Jak dodał, nie można mieć wątpliwości co do tego, że akcja była „ustawiona”:

„Ten kto ma poglądy ateistyczne, nie chodzi do kościoła, tak jak katolicy nie spotykają się na zebraniach wolnomyślicieli. To wczorajsze wydarzenie było więc aktem wrogości i agresji zorganizowanym z premedytacją. Również obecność dziennikarzy „Gazety Wyborczej” w kościele Św. Anny nie była przypadkowa”.

Jak podkreślił, normalni wierni nigdy nie zachowywaliby się w ten sposób w kościele:

„To że była to ustawiona akcja, jest oczywiste, bo ludzie wierni tak nie reagują, zwłaszcza na listy episkopatu. Może ktoś czasem nie zgodzi się z pojedynczym księdzem, ale taka niezgoda zazwyczaj okazywana jest kulturalnie. Natomiast to wydarzenie miało wszystkie cechy prowokacji”.

Zdaniem Wolskiego akcja zaszkodzi głównie jej organizatorom:

„Kolejne tabu, czy ograniczenia kulturalne są przełamywane przez środowiska lewicy. Najgorzej na tym wyjdą sami organizatorzy wraz z „Gazetą Wyborczą”, ponieważ to pokazuje ich głębokie samowykluczenie z ogółu społeczeństwa”.

Wolski dodał jednocześnie, że nie sądzi, by teraz był odpowiedni moment na zmiany w ustawie o aborcji:

„Mam pozytywne zdanie w sprawie zaostrzenia ustawy o aborcji, jednak uważam że nie jest to odpowiedni moment na takie działania. W tej chwili pootwieranych jest tyle frontów, że otwieranie jeszcze jednego przez rząd może okazać się szkodliwe”.

daug/Fronda.pl

Komentarze

anonim2016.04.4 13:23
Taka akcja to ustawka,takie dziennikarstwo to krzywa nędza.GW nie sięgnęła bruku,jej dziennikarska brać kopie w dnie Rowu Mariańskiego.Chcą się schować?
anonim2016.04.4 13:26
Nie zgodzę się z autorytetem Frondy Panem Wolskim. Bardzo wielu katolików chodzących do kościoła jest przeciwna zaostrzenia przepisów dot. aborcji. W wielu kościołach w Polsce kobiety (mężczyźni też się zdarzali) podczas czytania listu wyszły z kościoła. I nie ma tu nic do tego GW.
anonim2016.04.4 13:55
ZgAgaga napisało: "Bardzo wielu katolików chodzących do kościoła jest przeciwna zaostrzenia przepisów dot. aborcji." ZgAgaga - jak to lewe , nie wie, że te osoby - jeśli są przeciwne PEŁNEJ ochronie życia, TO NIE SA KATOLIKAMI Dalej ZgAgaga pisze: "W wielu kościołach w Polsce kobiety (mężczyźni też się zdarzali) podczas czytania listu wyszły z kościoła." I znowu lewe nie wie, że to ci co wyszli po prostu pomylili świątynię z teatrem, a Mszę św z darmowym przedstawieniem. Dobrze, że wyszli i powinni więcej nie wracać, aż nawrócą się na katolicyzm.
anonim2016.04.4 14:14
@Nabi Idź do kościoła i módl się o rozum i nie wychodź dopóki Cię Bóg nie wysłucha
anonim2016.04.4 14:16
Czy ktoś zgłosił tą sprawę na policję jako zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa? Na świadka zdarzenia można powołać właśnie panią Jolantę Annę Zawadzką. Na pewno ma wiele do opowiedzenia na policji. Jeśli ci, którzy dopuścili się przerwania Mszy Świętej, nie zostaną choć upomnieni przez Sąd, że postąpili wbrew prawu, to będzie to jasny sygnał do kolejnych takich napaści w kościołach w Polsce.
anonim2016.04.4 15:49
Dobra dobra ... GW niech sobie robi ustawki jakie chce !!! Tylko niech policja wówczas nęka ich działaczy z taką samą gorliwością i z takim samym naginaniem prawa jak to czyni w stosunku do osób walczących z antypolonizmem.
anonim2016.04.4 16:09
Sądy skazują za naruszenie ''miru domowego'' takich instytucji jak PKW w budynku prezydenta, a policja zgarnia co chwilę za to samo w przypadku głośnej imprezki. Nie ma nikogo kto broniłby ludzi podczas spotkania z Bogiem?
anonim2016.04.4 16:18
"Nie ma nikogo kto broniłby ludzi podczas spotkania z Bogiem?" - za to jest masa ludzi, którzy będą bronić twojej bezbronności. Takich ludzi nie należy żałować nawet, gdyby na raz dostali po kulce.
anonim2016.04.4 16:25
@Słowianka Właśnie zrobił to poseł Pięta.
anonim2016.04.4 16:26
@circuś przeczytaj art. 195. § 1 kk Osobną kwestią jest jak ten przepis egzekwuje prokuratura i sąd.
anonim2016.04.4 19:15
@Nabi Lewe nie rozumieją czym jest logika...Uważają, że ktoś może być katolikiem i jednocześnie być przeciwnikiem nauczania Kościoła katolickiego. Na to nie ma lekarstwa.
anonim2016.04.4 19:55
"Fronda też robi ustawki więc czym się różni od Wyborczej? Ilością ustawek?"....????????.....
anonim2016.04.4 22:01
Nabi Hipotetyczne pomylenie świątyni z teatrem można uznać za nobilitację tejże, bo częściej mistrzowie ceremonii mylą ją z inną, jakże starą instytucją ludzkości. A co do bycia katolikiem: jesteś mocno niedouczonym baran(ki)em w trzodzie, a skutki wg Kościoła imprezy pt. chrzest, nawet jeśli człowiekowi przestało się to podobać będąc już świadomym niech ci wyjaśni katecheta lub pierwszy lepszy funkcyjny w czarnej sukni.
anonim2016.04.5 1:34
Katolickie owce, odprawiajcie dalej swoje zabobony i trzymajcie się z daleka od Polski i Polaków
anonim2016.04.5 10:52
Jeśli wszystkie baby z ruchu pro choice są takie wściekłe jak ta na zdjęciu, to aż strach się bać :-) A tak na marginesie: jak bardzo trzeba być pieprzniętnym na umyśle, żeby z taką zajadłością występować przeciw życiu. Typowy produkt ciemnego XX wieku, wieku braku znajomości na temat życia prenatalnego (i wynikających z tego pseudonaukowych pierdół), wieku dwóch zbrodniczych lewicowych totalitaryzmów. Wiek lewackiej ciemnoty, obskurantyzmu i strasznego obskurantyzmu