12.12.15, 20:24

WRESZCIE! Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich

Celem organizacji ma być ujawnianie oraz stawianie przed sądem osób odpowiedzialnych ze zbrodnie popełnione przez służby państwowe w okresie PRL.

– Marzyło nam się, że będzie Polska niepodległa i jest Polska niepodległa. I teraz przed nami prostsze zadanie: żeby ona była praworządna, to znaczy, żeby bandyci, zbrodniarze, przestępcy nie kierowali głównymi organami państwa, żeby rozliczyć system, żeby nikt się nie chwalił, że był w PZPR i był dumny z tego, że był komunistą – oświadczył podczas konferencji prasowej Morawiecki.

Marszałek senior i poseł Ruchu Kukiz'15 został honorowym przewodniczącym komitetu. Z kolei działalnością bieżącą Centrum pokieruje Adam Słomka.

mm


Komentarze

anonim2015.12.12 20:49
To są skutki polityki okrągłego stołu. Bandażowanie wrzodów. Z tego może być tylko gangrena. Zniszczenie jakichkolwiek kategorii oceny. Według tych kategorii (raczej ich braku) nie wiadomo czy Kukliński był patriotą czy zdrajcą, nie wiadomo kto jest ofiarą a kto katem, bo wszyscy byli patriotami tylko niektórzy trochę inaczej...;-) Z przerażeniem patrzałem kiedyś na to pukanie się kieliszkami z gorzałką opozycji z władzą i "bratanie się" bez oceny nawet w kategoriach moralnych. O prawnych już nie wspominam. Przecież to się będzie kisić latami. Czy wybuchnie? Próbują to kontrolować różni pragmatycy różnymi konserwantami... Pewnie im się uda...:-( Dlatego rozgoryczenie pewnych środowisk patriotycznych jest zrozumiałe.
anonim2015.12.12 23:32
Oj żebym się nie zawiodła!
anonim2015.12.13 12:19
Polska nie jest niepodległa ani nie będzie praworządna!!! A centrum rzeczywiście potrzebne tylko znając polskie wady skończy się na pustej gadaninie i centrum na pewno nikogo nie złapie.
anonim2015.12.14 3:28
Brawo.