26.04.21, 12:52Fot. screenshot YouTube (Wilnoteka) / MSW obwodu mińskiego - zdjęcie sauny w Żodzinie

Wrogów ojczyzny dopadniemy nawet w... saunie! ,,Wjazd'' białoruskiej milicji do sauny w Żodzinie

W weekend do sauny w Żodzinie na Białorusi wtargnął oddział uzbrojonych funkcjonariuszy specjalnych oddziałów OMON, jak informuje Biełsat. Zatrzymano 20 osób. Milicja twierdzi, że w saunie odbywało się nielegalne zgromadzenie. Sami zatrzymani myśleli początkowo, że to żart.

Do uczestników incydentu dotarł białoruski portal tut.by. W mieście planowano wyłączenie wody, wobec czego mieszkańcy planowali pójść do sauny, aby zrelaksować się i umyć. Przed wejściem do sauny mieszkańcy postanowili coś zjeść i wypić.

- To chyba normalny pomysł, kiedy nie ma wody w mieście - powiedziała jedna z uczestniczek.

Nie jest to jednak normalny pomysł dla funkcjonariuszy OMON. Oddział wtargnął do sauny i zaczął przeszukiwać rzeczy zgromadzonych tam osób w poszukiwaniu "symboli protestów", które rzekomo znaleziono.

Zacytowana wyżej rozmówczyni tut.by twierdzi, że żadnych takich przedmiotów nikt nie posiadał. Większość uczestników zdarzenia nie wzięła ze sobą nawet telefonów.

- Jeden OMONowiec był bardzo agresywny. Reszta zachowywała się normalnie. Pytali, kto jest u nas przywódcą. Wszyscy milczeli bo nie mieliśmy przywódcy - mówi portalowi tut.by inna z kobiet.

Wszyscy obecni w saunie zostali oskarżeni o "organizację nielegalnego masowego zgromadzenia z wykorzystaniem symboli protestów". Większość osób została wypuszczona po spisaniu zeznań.

- Milicja mi powiedziała: proszę się postarać, żebyśmy się znów nie zobaczyli. Pytam: czy teraz żeby się umyć potrzebuję pozwolenia miejskiego komitetu wykonawczego? Dlatego, że w protokole napisano, że ja w saunie, bez pozwolenia żodzińskiego ratusza brałam udział w nielegalnym zgromadzeniu. Nie wiem, jak to nazwać - mówi inna z uczestniczek.

Czterej obecni na saunie mężczyźni zostali zatrzymani do czasu protestu sądowego. Wszyscy ogłosili głodówkę w związku ze stawianymi im zarzutami.

jkg/biełsat


Komentarze

otto2021.04.26 19:05
Wrogów pislamsko- polińskiej ojczyzny bez maseczek dopadniemy w saunie/siłowni/basenie/restauracji/ na weselu. Wasi nadzorcy z Kongresówki z nadania sanhedrynu:)
ranonim2021.04.26 19:02
Zawsze wiedzialem,ze Lukaszenka to Bialorus-on tez tak sadzi.
Anonim2021.04.26 15:19
Łukaszenka to ciepły człowiek, któremu zależy na interesie Białorusi
Anonim2021.04.26 13:55
A jak OMON wtargnie teraz do szaletu miejskiego w Mińsku a wszystkie kabiny będą zajęte - to niechybne wszyscy pójdą siedzieć, . To teraz zamiast do szaletu to lepiej chodzić w krzaki, .