14.04.19, 20:28Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane; EPP, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane

Współpracownik Tuska: Donald uważa Schetynę za szkodnika...

Tusk musi popierać Koalicję Europejską i tym samym Schetynę, bo nie ma wyjścia. Ale uważa, że „Schet” jest podobnym szkodnikiem, jak Jarosław Kaczyński!"-mówi współpracownik Donalda Tuska w rozmowie z "Faktem". 

Tabloid, powołując się na swoje źródło w bliskim otoczeniu przewodniczącego Rady Europejskiej, pisze, że między Schetyną i Tuskiem panuje "sojusz taktyczny-bez miłości i przyjaźni, wyłącznie z wyrachowania". Dziennik zastanawia się nad ewentualną współpracą obu polityków, gdyby (nie daj Boże!) ziścił się scenariusz wygranej przez Donalda Tuska wyborów prezydenckich, a przez Koalicję Obywatelską wyborów parlamentarnych. Według "Faktu", Schetyna raczej nie zastanawia się nad tym, gdyż jedynym jego celem jest obecnie "odsunięcie PiS-u od władzy". Potrzebne jest mu jednak szerokie poparcie, również szefa Rady Europejskiej. 

"Tusk musi popierać Koalicję Europejską i tym samym Schetynę, bo nie ma wyjścia. Ale uważa, że „Schet” jest podobnym szkodnikiem, jak Jarosław Kaczyński!"- mówi w rozmowie z tabloidem współpracownik Donalda Tuska. Według rozmówcy gazety, szefowi RE nie odpowiada „ściganie się z prezesem PiS na rozdawnictwo pieniędzy i populizm", gdyż Tusk sądzi, że może to doprowadzić do  "scenariusza greckiego, który zmiecie obie największe partie w Polsce”.

Jakby tego było mało, Tusk nie jest ponoć przekonany co do wygranej obecnej opozycji w wyborach parlamentarnych, gdyż "ten kto przejmie władze będzie musiał spłacać długi". 

"A Schetyna nie dość, że obiecuje, że nic nie zabierze, to jeszcze da 1000 zł nauczycielom czy trzynastą emeryturę na stałe – opisuje polityk PO. Według jego wiedzy, Tusk wolałby się trzymać od tego z daleka"-czytamy. Według "Faktu", jeżeli liderowi PO nie uda się wygrać jesiennych wyborów, będzie musiał odejść w niesławie, choć jak na razie marzy o fotelu premiera. 

 "Tusk w gronie swoich współpracowników komentował te ambicje zawsze tak samo: „Nie można pozwolić na to, aby Grzesiek został szefem rządu”- podsumowuje tabloid. 

yenn/Fakt24, Fronda.pl

Komentarze

IM JUZ PADA NA MOZG TO CIAGLE PEDALOWANIE2019.04.14 21:49
TEN BIDRON TO MNIE OBECNIE BARDZO SMISZY Z TYM JEGO POPENDEM.ON MOZE STAC SIE NIEBEZPIECZNY DLA OTOCZENIA ZACZYNA SIE BORDZO SLINIC I WRZESZCZEC JAK TO KOCICA NA WIOSNE TO CHYBA Z NEGO JAKAAS BABA.
WSZYSTKO TO PRZEZ BOLKA LEWA NOGE BY MU USCHLA2019.04.14 21:43
Ja naprzyklad geja sie brzydze bo przeciez po zabiegu imtymnym musi czlonka umyc z kalu a czm to zrobi a no reka.teraz juz wiecie dlaczego z gejem nie nalezy sie witac bo roznosza grozne choroby.Co do mieszkania to byla prezydent miasta stosujac przedwojenne powiedzenie .Nasze ulice wasze kamienice wyrzucila na bruk 50 tys polakow.wiec niemartw sie iceg dla gejow zydkow pokoji skolko godno.
HAJKA MA DUZO WOLNYCH POKOJI W WARSZAWIE2019.04.14 21:36
TY TAKI POLAK JAK JA ZYDEK WIEM ZE SIE MARTWISZ O MLODYCH GEJOW ALE BEZ POTRZEBY.STARE GEJE POTRZEBUJA MLODEGO GEJOWSKIEGO NARYBKA.JUZ JAKAS PARA GEJOWSKA DALA MU POKOJ I BEDA GO TZRPAC.NAPEWNO WYROSNIE MORALNIE CZYSTY CZLOWIEK.
Majestic2019.04.14 21:29
A znajdźcie w Platformie nie szKODnika, no ktoś chętny do szukania igły w stogu siana, jeśli ktoś jest w PO to ma szKODzić, przed wszystkim Krajowi który z wszystkich sił niszczyli.
Cogito ergo sum2019.04.14 21:21
Walka buldogów pod dywanem. Gdyby PO wygrała wybory musiałaby oszukać wyborców i wycofać się z obietnic bo zabrakłoby na spłatę zobowiązań dla swojej kasty. A kasta jest wygłodzona i w drgawkach na widok koryta
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 21:15
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matką katolkę i jej konkubenta jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Zbiórka dla Mikołaja już 9866zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Siunia2019.04.15 6:57
Przebadaj sobie narzad intelektualny, bo nie pracuje. Jezeli matka siedzi z konkubentem, to znaczy ze nie jest katoliczka tylko lewaczka brukselska siedzaca z chlopem bez sakramentu. Wyklucza ja to z kregu chrzescijan. Jezeli Mikolaj ma juz 18 lat to moze isc do roboty nawet jesli jest gejem. Gejostwo nie powinni byc przeciwskazaniem do podjecia roboty. Moze to i milej uczestniczyc w marszach rownosci zamiast podjac prace na rowni z hetero.
Prawak do bólu2019.04.15 9:50
Na biedaka co rozwalił seicento w Oświęcimiu tez zbieraliście, na alimenciarza również i co się stało z kaską?