14.04.20, 21:09Fot. via: Pixabay

Wstrząsające nadużycia w szpitalu w Grójcu. Zakażeni pacjenci mieli być wypuszczani w ciężkim stanie

Portal Onet.pl donosi o wstrząsających praktykach w szpitalu w Grójcu. Tamtejsi lekarze mieli przez łamanie zasad bezpieczeństwa doprowadzić do wybuchu epidemii w placówce. Jak informuje portal, kiedy sytuacja w szpitalu wymknęła się spod kontroli, lekarze wypisywali chorych pacjentów do domów. Kiedy natomiast szpital rozpoczął wreszcie dezynfekcję, niewiele brakowało, aby doszło do zagazowania pracownic laboratorium.

Lekarze grójeckiego szpitala mieli wypisywać do domów zakażonych pacjentów w złym stanie.  Niektórzy z nich na krótko po wypisaniu umierali. Na początku miesiąca w szpitalu przeprowadzono dezynfekcję. Nie poinformowano o tym pracownic laboratorium, które w ostatniej chwili uciekły, kiedy z górnych pięter wypompowano już ogromne ilości ozonu.

Fatalne decyzje dyrekcji szpitala doprowadziły do paraliżu placówki. Świadomi tego, że są zakażeni koronawirusem lekarze, przychodzili do pracy, narażając pacjentów.

Rodzina jednego z pacjentów opowiada Onetowi, jak ich bliski zagubił się po wypisaniu ze szpitala, ponieważ personel nie powiadomił nikogo bliskiego i nie udzielił mu pomocy. Rodzina innej pacjentki szpitala przekonuje z kolei, że lekarze nie poinformowali jej o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa.  Starsza kobieta zmarła kilka dni po wypisaniu ze szpitala, a w akcie zgonu nie podano COVID-19.

Onet.pl rozmawiał na ten temat z prezes szpitala Joanna Czarnecką, ale jak twierdzi, ta nie odpowiedziała na większość pytań i nie ustosunkowała się do tych sytuacji.

kak/ Onet.pl

Komentarze

Przestańcie szczuć pisie pederasty2020.04.18 22:41
A to oni robili testy czy sanepid
KATON STARSZY2020.04.15 13:58
Szpitalem zarządza koalicja PO-PSL i szumowiny po PO-PSL,oczywiście pod szyldem ,,powiat przyjazny ludziom" i tego rodzaju pierdoły.Pod sztandary,,radnych kochających i przyjaznych ludziom" podszyły się popłuczyny po PZPR,PO PSL-którzy nie załapali się w macierzystych partiach.To są oczywiste fakty,które znacie ze swoich terenów.Nawiasem mówiąc ten szpital to jedno wielkie bezhołowie,nie miał szczęścia do ludzi mądrze zarządzających ,nie będę męczył szczegółami.Dodatkowym obciążeniem jest utrzymanie szpitala w Nowym Mieście,który jest zupełnie nierentowny,niepotrzebny i obciąża budżet powiatu.No ale to oczko w głowie Karczewskiego,głosy wyborców z tego terenu są b.ważne.SZpitalem w Grójcu musiałby się zająć zarząd komisaryczny wyłoniony przez Min.Zdrowia.Innego wyjścia nie ma i nie będzie.
jula2020.04.15 9:22
Pytania są tendencyjne i zbyt skomplikowane. Konkretny to jest przelew na konto prezesownej. Naprawdę trudno ustalić skąd ta ekipa z piekła rodem i ile etatów grzali w tym samym czasie panowie doktorowie?
legrandbleu2020.04.15 9:20
@Emerytka Dodaj jeszcze chemitrails, zabójcze szczepionki i oczywiście depopulację, jakże miłą panującej cywilizacji śmierci :) CO tam jeszcze na tapecie mają obecne świry ? Aha - reptilianie i gotowanie mózgów przez sieci 5G. Fronda, jak widzę, to portal poświęcony - tylko nie dodano, czemu poświęcony :) Otóż - humorowi i satyrze :) Zdecydowanie ! Manifestują się tu najróżniejsi domorośli fantaści :) Odkąd odkryłem - polecam rodzinie i znajomym :)
stan2020.04.15 14:47
I bardzo dobrze, może ktoś z nich okaże się człowiekiem myślącym i zastanowi się poważnie nad prawdą obiektywną.
legrandbleu2020.04.15 15:42
Dla człowieka myślącego lektura Frondy po odsianiu inwektyw, to miła i wesoła odskocznia od problemów życia codziennego... Teorie spiskowe, demony, intronizacje, antypolonizm, opętania,egzorcyzmy, szatan i inne atrakcje. Przy absolutnym braku poczucia żenady ? Oprócz tzw. lol-contentu, jest dobry materiał na pracę doktorską jakiegoś psychiatry :)
anonim2020.04.15 9:06
Pewnie sprywatyzowany przez hieny z PO - PSL.
emerytka2020.04.15 8:34
chyba nikomu nie cza tlumaczyc co onet jest!!jesli ktos wie z czyich funduszy jest oplacany onet to wie tez czyje przekazy przekazuje codziennie!!mial tusek przygotowac wszystko na cacy coby niemcy wlezli bez halasu wystrzalu i takich tam fajerwerkow, A TYMCZASEM WSZYSTKO POSZLO NIE TAK ,zaproszeni specjalisci inzynierowie,dochtorzy,informatycy,ALE wysokiej klasy wspomagacze dzietnosci wiedza co gdzie i moga tez CZARNE PARASOLKI ale by jeczaly oj bylby jek i krzyk zadowoleniaOJ BY SIE DZIALO JAKBY TAKIE DZIALO to klekajcie narody!!ale wracajac tusek nic nie potrafi spiehdoli wsio i wsio teraz angela widzi i dlatego wypuszcza bakidzieminicze oraz onet zeby cos w koncu zrobil!!NIE WYJDZIE WAM niemiaszki nic z tego MY POLACY PRZYJDZIEMY WKROTCE PO SWOJE i zostaniecie zebrakami!!!
Marcel2020.04.15 9:21
Wina dvpy i kaczynskiego
Marcel2020.04.15 8:11
Wina kaczynskiego i jego marionetki długopisa budy. tfu, dudy
stan2020.04.15 14:44
Doprawdy, nie umiesz czytać? Jak to jest? Umiesz tylko pisać? Nie czytasz odpowiedzi na wypisywane bzdury? Aż tak źle się masz?
BieS2020.04.19 12:44
Za szkalowanie, już niedługo, przyjdą po ciebie o 6 rano.
emeryt2020.04.15 8:04
Prywatny szpital, który sprywatyzowala koalicja popsl!!! Wtedy blisko 50% naszych mądrych obywateli było za prywatyzacją szpitali!!!
Po 12-te: Nie dyskutuj z opętanym psychopatą2020.04.15 7:27
UWAGA!!! Nie odpowiadajmy temu cynikowi, Polakożercy, dywersantowi "Po 11 NIE BADZ OBOJETNY". Jego komentarze świadczą o opętaniu, albo o chorobie psychicznej (albo i jedno, i drugie). W każdym razie o patologicznej nienawiści do Polski, Kościoła i PIS-u. Rozumiem, że każdy normalny odruchowo chce mu coś odpowiedzieć, ale to nie ma najmniejszego sensu: obelgi go cieszą, bo to masochista; ponadto zawsze ma pretekst, by wybrzydzać na "chrześcijańską miłość bliźniego". Logika na niego nie działa, bo potrafi, po żydowsku, zawsze odwrócić kota ogonem. Niech, pod różnymi pseudonimami, dyskutuje sam ze sobą. Miejmy swą godność, nie zniżajmy się do jego kloacznego poziomu. Można - i trzeba - modlić się za jego nieszczęsną duszę, która jest na prostej drodze do potępienia wiecznego, i to na własne życzenie.
lucjanhenryk2020.04.15 5:26
Poseł Sawicka larum grają! "Nie dokręcono lodów" w Służbie Zdrowia. Ratuj Waszmościanko, Nasi zagrożeni.........
czekista2020.04.14 23:42
Tego rodzaju machloje praktykowane sa w wielu jezeli nie wszystkich krajach. Ogladale na YT wywiad z Polakiem w WB. Byl przywieziony z ciezkimi objawami coronavirusa. Wykonane testy, dwukrotnie wykazaly wynik negatywny. Po wyzdrowieniu po 12/14 dniach zostal wypisany ze szpitala z przyczyna coronavirusa w historii choroby. Jakas dziwna " jazda figorowa ".
ten2020.04.14 23:02
Tak jest we większości spółek z.o.o. zwanych dla niepoznaki szpitalami. Tam się nie LECZY, tylko LICZY KASE. Pacjenta przelicza się na wpływy z NFZ, tnie się koszty na najsłabszych - pielęgniarkach, bo lekarzowi trza dać 15 tyś/m-c, a i ci w biurach muszą też dobry grosz przytulić. Układzik biznes-samorząd -PSL ma w swym posiadaniu szpital, tak jest u mnie w mieście z identycznym szpitalem i kręci się to tak od lat. To norma we większości polskich szpitali powiatowych czy miejskich, na które z podatków łożyli nasi dziadkowie, rodzice i my. A pamiętacie co mówiła Sawicka - "Biznesy na służbie zdrowia będą robione". I są robione....mimo nawet że PiS jest u władzy już od 5 lat, to samorządowe kliki w których prym nadal wiedzie PSL, robi się wały jak robiło od czasu ZSL-PZPR. Dopiero zaraz uwypukla ten geszefciarski syf, i może to, mimo tragedii i cierpienia ludzi, doprowadzi to uzdrowienia tej gangreny lewych interesów na państwowym majątku
DziadekTadek2020.04.15 8:16
Niestety tak to jest. tylko ten układ biznesowy ciągnie się jak smród od czasów poprzedniej ekipy. Winą PIS-u jest zostawienie tego jak było. Przy czym układy włascicielskie są jeszcze z poprzedniego układu partyjnego. Np szpitale wojewódzkie w mazowieckim należą do pana Strózika
Bianka2020.04.14 22:24
I to jest właśnie ta popieprzona strona naszego ciemnego narodu, niemoralnego, głupiego - bo lepiej udawać, że wszystko jest w porządku, i jeśli nikomu nic nie powiemy, to problem sam się rozwiąże...jeśli to prawda, o czym mowa w artykule to powinna się tym zając niestety prokuratura i decydentów pozbawić możliwości wykonywania zawodu...szpital, ludzkie życie i zdrowie to najwyższe wartości w społeczeństwie, a ludzie sobie robią żarty...po to ktoś mądry wymyślił procedury, by się ich sztywno trzymać...miałam sama sytuację w pracy, gdzie mnie przyciskano, żeby popuścić, odejść od podstawowej zasady, a potem, gdy byliśmy przesłuchiwani na policji okazało się, że ta sama osoba mi dziękowała, że byłam taką służbistką...niestety w pewnych sprawach trzeba być nieugiętym i nie wolno przede wszystkim działać w zakłamaniu, zrobisz to raz, potem ktoś to może wykorzystać przeciwko tobie...bardzo mi przykro, jeśli ten artykuł jest prawdziwy, że takie rzeczy miały miejsce...
Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.04.14 21:46
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! __________________________________ http://www.xlove.com.pl
Tadeusz2020.04.14 21:32
Ten szpital to prywatna spółka z o.o. Prezes Czarnecka Joanna powinna mieć zarzuty prokuratorskie.
ladychapel2020.04.14 21:22
NIEPUBLIKOWANE NAGRANIA PISOEDZENIA RZĄDU RP https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/videos/850649085404801/
wzór dla świata2020.04.14 21:21
Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował we wtorek największy samolot świata Antonow AN-225 Mrija. Maszyna przywiozła z Chin środki ochrony przed koronawirusem oraz sprzęt służący do walki z chorobą COVID-19. Mimo obowiązujących obostrzeń premier Mateusz Morawiecki oraz inni uczestnicy wydarzenia nie zachowywali odpowiednich środków ostrożności.Obecne na miejscu media zarejestrowały moment, w którym członkowie rządu i prezesi zbliżyli się do maszyny. Jednocześnie nie zachowali przy tym odpowiedniego odstępu co najmniej dwóch metrów, nie mieli także maseczek, które, choć obecnie nie są obowiązkowe (nakaz ich noszenia wejdzie w życie w czwartek), wpłynęłyby na bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. Odpowiednio zabezpieczone - w kombinezonach i maseczkach - były natomiast osoby, które rozładowywały samolot.
ladychapel2020.04.14 21:22
Wystartowało 400 ton - dotarło 80 ton - aż strach pomyśleć ile dotrze do szpitali
MT(*)2020.04.14 21:58
Rozróżniasz, lewacki geniuszu, wagę przedmiotu od jego objętości?
Sonia2020.04.14 22:20
.....nie ma sensu odpisywać,dziś odpisywałam mu to samo kilka razy.Jak grochem o ścianę.Trzeba go ignorować.
MT(*)2020.04.14 23:25
Czyli ortodoksyjny kretyn. Ale zauważyłaś jaki patologicznie aktywny? Na wszystkim zna się najlepiej. U "totalnych" to norma.
anonim2020.04.14 23:06
hołownia też bez maseczek i też bez odstępów na cmentarzu, w biedrze i kastoramie ludzie dziś też bez odstępów i maseczek, ba, budka z nitrasem i tymi z konfederacji latają po sejmie z setkami osób też be maseczek i odstępów, ty abderyto
BieS2020.04.19 12:40
Jesteś poniżej dna.
MT(*)2020.04.14 21:19
Ważna byłaby informacja jakie legitymacje partyjne posiadają zarządzający szpitalem w Grójcu. Sporo mogłoby to wyjaśnić.
prosty2020.04.14 22:59
Cała Polska powiatowa,a Grójec to przykład. Znalezisko pierwsze z brzegu, najciekawsze komentarze: https://www.grojec24.net/news-16-mln-zl-dlugi-grojeckiego-szpitala-prezes-jestem-optymistka,5363.html
Marcel2020.04.14 21:17
Wina dudy i kaczyńskiego. Przez nich szpitale nie są należycie dofinansowane.
anonim2020.04.14 21:35
Pewnie i niedofinasowane ,ale akurat tu to nieodpowiedzialność lekarzy .
anonim2020.04.14 22:25
jesteś kretynem jakich mało
Marcel2020.04.15 8:11
Wina kaczynskiego i długopisa !
stan2020.04.15 14:35
A to oni Ciebie spłodzili?
stara rura2020.04.15 3:42
Agnieszka Dz, dżin, dzyń, nadużyła. Dzyń, dzyń!
widz2020.04.15 9:06
Przy Arłukowiczu nie byłoby problemu,bo nie byłoby szpitali.
fabian2020.04.15 10:54
za Kopacz i Schetyny były za to leki za darmo lewatywa i bańki.
wiesław2020.04.15 13:24
marcel szpital finansuje struzik
stan2020.04.15 14:34
Czy tu chodzi o dofinansowanie, czy o fachowość i rozsądek? Zawsze trzeba najpierw uruchomić szare komórki