18.12.19, 21:55zdj. screen Youtube

'Wszystko zafajdali!' Rzepliński jak Janda?

Nie wiedzieć czemu, ale proopozycyjne "elity" artystyczne i intelektualne, opisując sytuację w Polsce pod rządami PiS, lubują się w "fekalnych" porównaniach. Tym razem zabłysnął prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, który ewidentnie stracił panowanie nad sobą w programie na antenie TVN24. 

„Oni wszystko zafajdali; ci, którzy dzisiaj rządzą”-Stwierdził Rzepliński, który, odkąd zakończyła się jego kadencja w Trybunale Konstytucyjnym, nie ma już żadnych zahamowań. Od razu przypomina się stara dobra wypowiedź Krystyny Jandy o tym, że odkąd rządzi PiS, cały czas czuje się, jakby ktoś na nią s**ł. 

W rozmowie z TVN24 były prezes Trybunału bronił sędziów chcących podważać status tych z nich, których powołano za czasów nowej kadancji Krajowej Rady Sądownictwa. Sam również podważał status sędziów wybranych za kadencji nowej KRS. 

"Są iudex suspectus. Istnieją daleko idące wątpliwości, czy w ogóle są sędziami"-ocenił. 

"W towarzystwie pana Kaczyńskiego kupczyli podział między siebie Sądu Najwyższego. Jakie miał prawo facet, który za nic nie odpowiada, decydować kto ma być sędzią?"-wykrzykiwał były prezes TK. Zdaniem prof. Rzeplińskiego, mamy do czynienia z anarchią, a "Kaczyński jest większym anarchistą niż anarchiści z Rosji w II połowie XIX wieku". 

"Oni wszystko zafajdali; ci, którzy dzisiaj rządzą(...) Podejrzewam, że ten projekt zafajdanej ustawy przepchną, Gowin z czymś ustąpi i będzie rozdzieranie szat, to wszystko jest to oszustwo. (…) Ktoś, kto był ministrem sprawiedliwości, dopuścił się takiego haniebnego czynu"-stwierdził gość TVN24. Jak przekonywał Rzepliński, Polska wkrótce stanie się "terenem sanitarnym między Wschodem a Zachodem"

"Będą tolerować, jak my tolerowaliśmy Łukaszenkę"-skomentował były prezes TK. 

yenn/TVN24, Fronda.pl

Komentarze

Jahu2019.12.19 14:06
To prawda, ale żeby tak Trzaskowskiego atakować 🤣🤣🤣 Trzaskowski rozwozi po Polsce gnój z czajki i zafajdał pół Polski.
ten2019.12.19 10:58
Kiedy w końcu stary "niezależny" i "niezawisły"sędzio rzepliński paktujący jawnie z PO w końcu wyemigrujesz? Fałsz ci oczu bije niemiłosiernie.
anonim2019.12.19 7:08
Taka wyobraźnia, obca naszej kulturze, spotykana jest wśród grup satanistycznych, wystarczy posłuchać słów w ich piosenkach, lubują się w tym. Szatan nienawidzi człowieka, więc w ten sposób go postrzega.
ziga2019.12.19 1:03
SAM masz nasrane w gaciach i .......to wszystko.
Dr Nobody2019.12.18 23:10
Cała Polska protestuje w obronie mafii sądowniczej. Na ulicach 38 milionów Polaków !! Większość szlocha i ze łzami w oczach szepcze: "Rycerzu na białym koniu, przybądź do nas z Brukseli i ratuj ten kraj!!" Na trybunach sami "zasłużeni" mężowie stanu: Grzechu "szarańcza" Schetyna, Neumann "sądy nam ch..a zrobią" i Wałęsa, który właśnie "sikał do kropielnicy" przy owacjach całego tłumu:):)
bezlitosny internauta2019.12.18 23:01
"Nadszedł czas walki". Kilka tysięcy szczecinian w obronie sędziów. Tylu jeszcze przed sądem nie było. Policja najpierw próbowała upchnąć wszystkich na chodniku, ale tłum przeważył i trzeba było zamknąć dla ruchu część placu Żołnierza. Szczecińska demonstracja w obronie niezależnych sądów przyciągnęła rekordowe kilka tysięcy osób. Przemawiali znani, szczecińscy sędziowie i legenda opozycji - Andrzej Milczanowski.
22019.12.18 22:40
Ma rację. A porównanie? Cóż - może uznał, że inne nie odda dostatecznie powagi problemu.
Toni2019.12.18 22:26
Na starość część szczególnie przepitych ludzi zapomina co robiło przed godziną,za to wracają wspomnienia z lat dziecięcych i Rzepliński przypomniał sobie jak biegał na podwórze do wychodka fajdać, stąd to jego oktreślenie, bo inne słowa zapomniał.
Antek z Czerniakowa.2019.12.18 22:35
Ty cwelu na zasiłku kogo ty oceniasz/!!!!
Toni2019.12.18 22:38
Chciałbyś miec taki zasiłek jak ja, ale nigdy do tego nie dojdziesz boś pusty dzban i dzbany tyle nigdy nie zarobią.
marek2019.12.19 4:12
kto chamem się urodził kanarkiem nie umrze
Dr Nobody2019.12.18 23:03
Ocenia skorumpowanego człowieka. Co ty rozumu nie masz??