29.06.20, 15:16Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka), Twitter

Wyborcy przypominają. Chciał zdelegalizować ONR, teraz prosi o głosy Konfederacji

Kandydat KO Rafał Trzaskowski, który zdobył drugie miejsce w pierwszej turze wyborów prezydenckich i zawalczy w dogrywce z Andrzejem Dudą, w swoim pierwszym wystąpieniu po ogłoszeniu wyników exit poll rozpoczął walkę o głosy… Konfederacji. Tymczasem wyborcy tej partii przypominają, jak jeszcze niedawno Trzaskowski chciał delegalizacji ONR.

- „Dziękuję Krzysztofowi Bosakowi i jego wyborcom. Jeśli chodzi o wolność gospodarczą mamy w większości takie same poglądy” – mówił w swoim wystąpieniu na wieczorze wyborczym Rafał Trzaskowski.

Zaskakuje, że z taką łatwością kandydat KO prosi o głosy wyborców Krzysztofa Bosaka, bo jeszcze przed wyborami samorządowymi Trzaskowski apelował o delegalizację ONR:

- „W Warszawie nie ma miejsca na faszyzm, na rasizm, na żadne przejawy nienawiści i nietolerancji. Dlatego apeluję do wszystkich kandydatów na urząd prezydenta Warszawy o poparcie wniosku o delegalizację ONR. Czarne jest czarne, brunatne jest brunatne. Tu nie ma miejsca na półcienie. Wszyscy musimy stanąć razem ramię w ramię. Zero tolerancji dla faszyzmu w Warszawie”.

Sytuację żywo komentują internauci i sami wyborcy Konfederacji, którzy deklarują, że swojego głosu na Rafała Trzaskowskiego w II turze wyborów nie oddadzą:

kak/Twitter, wPolityce.pl

Komentarze

Janeczek2020.06.29 22:10
PiS w ubiegłym roku kazał Policji pałować narodowców i konserwatystów, którzy sprzeciwiali się marszom dewiantów LGBT w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku. Teraz ci parszywi hipokryci liczą, że wyborcy Konfederacji poprą Dudę w II turze. To was będzie pisowskie szuje drogo kosztowało.
nie PiS tylko Gronkiewicz rękami ubeczki Gawor2020.06.29 22:52
bo mimo że nadzór nad policją sprawuje MSW to miasto zleca zabezpieczenie imprezy i każde zgłoszenie musi realizować a że zgłoszenia były zmyślone lub sprokurowane, to już nie wina policji
Toni2020.06.29 18:07
PO narodowców biła na marszu bo narodowcy to polscy patrioci, a PO to POniemiecka szajka antypolska, a Trzaskowski jest jeszcze gorszy bo nienawidzi katolików i Polaków, nawet autobusy w W-wie dał spółce niemieckiej i płaci im 300 milionów, bo nie chciał zatrudnić formę polską.
Seks kamerki2020.06.29 16:52
Cześć! Nazywam się Sara, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej www.frircikvip.com.pl
Tomek2020.06.29 16:04
Jak można w ostatnim dniu kampanii przed 28.06.2020 bezczelnie kłamać, że się nie było posłem, a potem brnąć dalej w kłamstwie, że się nie głosowało? To dowód niezbity i bardzo twardy, że się nie szanuje, wręcz uważa za nieroztropnych,, nierozumnych swoich wyborców - sympatyków po KO. A tylu na niego głosowało. Co rzeczywiście o tych ludziach sądzić? A po II turze Rafał T. powinien zastanowić się nad paroma rzeczami odnośnie swojej osoby.
Czar ek2020.06.29 15:39
Na podstawie powyższego zdjęcia uważam że her Trzaskowski nie powinien się uśmiechać. Z całym szacunkiem dla tego pana i dla wsi ale wygląda trochę wsiowo na tym zdjęciu, nie przymierzając ....
turkuć podjadek2020.06.29 15:37
O, już się wyznawca linii partyjnej odezwał. Nie zdziwię się jeśli przez takich matołów Duda przerypie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.06.29 15:34
Dla wszystkich rozczarowanych, ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam lepszą oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna.
Straciłeś ostatnią szanse2020.06.29 15:32
by zobaczyć Bosaka. Jest już w drodze do Moskwy. Na drugą turę.
Elektor2020.06.29 15:27
Heheheheh niezły jajcarz:) Dla równowagi dodajmy że i jego kontrkandydat p. Duda prosi o głosy konfederatów, a do niedawna jego kumple nazywali konfederatów per ruskie onuce:) PiS i PO jedno zło, dwaj bandyci.
Janek2020.06.29 15:35
Liczy się interes Polski a nie jakieś urazy. Trzciński działa przeciw gospodarce i zamożności Polski. To ideowy marksista z rodzinnymi tradycjami. Każdy komu droga jest nasza Ojczyzna powinien zagłosować na tego który uczciwie dla niej pracuje i ma konkretne rezultaty. Konfederacja może mieć urazy bo walka polityczna jest twarda nawet wewnątrz Konfederacji. Ale wierzę że to ugrupowanie, które czuje obowiązek nie tyle głosowania na Dudę co niedopuszczenia do władzy Trzaskowskiego.
Elektor2020.06.29 17:08
Widzę rozwiązanie. Musicie 3 razy w ciągu najbliższego tygodnia po waszym dzienniku partyjnym o 19.30 a przed prognozą pogody przeprosić Konfederację za oszczerstwa którymi nas obrzucaliście przez kilka ostatnich lat. Przeprosiny ma oczytać prezes Kaczyński. Wypowiedź musi być wyraźna, głośna, żadne tam seplenienie i burczenie pod nosem. Dodatkowo, bo matactwa wasze były kalibru ogromnego, trzeba podpisać umowę o bezpłatnym udostępnieniu czasu antenowego zaraz po waszym dzienniku partyjnym i prognozie pogody dla liderów Konfederacji każdego dnia przez pół godziny (jest to bardzo skromnie <ale Konfederacji wystarczy, merytorycznie miażdżymy wszystkich> biorąc pod uwagę propagandę na rzecz p. Dudy) aż do najbliższych wyborów sejmowych. Jeśli prezes ładnie przeprosi za rzucane na nas obelgi myślę, że część wyborców Konfederacji może zagłosować (choć z pewnością z niechęcią) na p. Dudę. Rzecz poddaję pod przemyślenia partyjnym władzom PiS i liderom naszej potężnej Konfederacji.
Elektor z Koalicji2020.06.29 17:37
Piszesz jakbyś był z Konfederacji a smrodek PO się ciągnie od twojego tekstu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.06.29 15:26
a PiSdziakom już nie śmierdzą ruskie onuce jak nazywali 'konfederacje'?