18.06.20, 08:15Fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

Praca w szpitalu za grosze? Manipulacja Biedronia. Jest reakcja placówki i NFZ

W czasie wczorajszej debaty prezydenckiej pod adresem polityków nie tylko Zjednoczonej Prawicy, ale też Platformy Obywatelskiej i PSL padły mocne oskarżenia. Ich autorem jest Robert Biedroń, który zarzucił przedstawicielom różnych partii m.in.: likwidację połączeń kolejowych i autobusowych czy wskazał na śmiesznie małe dodatki w pensjach pielęgniarek. Jak się okazuje podane przez Biedronia fakty mocno rozmijają się  z rzeczywistością.

Biedroń podał kwotę 4,25 zł jakie miała otrzymać rzekomo pielęgniarka jednego z małopolskich szpitali. Miał to być dodatek do pensji zasadniczej. Do całej sprawy odniósł się małopolski NFZ jednoznacznie podając, że „Kwota, o której mowa w artykule, nie ma żadnego związku z dodatkowym wynagrodzeniem przysługującym personelowi medycznemu, który zajmuje się chorymi na COVID-19 w związku z ograniczeniem zatrudnienia do jednego miejsca”.

Do manipulacji odniósł się także szpital, w którym pracuje wspomniana pielęgniarka. „W ostatnich dniach w mediach społecznościowych ukazał się skan przelewu dla jednego z pracowników naszego Szpitala opiewający na kwotę 4,25 zł, który opisany został w tymże wpisie, jako wynagrodzenie za udział w opiece nad pacjentami Szpitala zakażonymi wirusem COVID-19. Opis ten nie jest prawdziwy i traktujemy go jako fake news. Przelew ten nie ma nic wspólnego z gratyfikacją osób, które w Szpitalu Babińskiego w Krakowie dobrowolnie zdecydowały się na opiekę nad pacjentami zakażonymi koronawirusem. Ich gratyfikacja – chociaż nie powinniśmy jej ujawniać – wyniosła 4000 zł netto na osobę dodatkowo, niezależnie od wynagrodzenia za pracę w objętym zakażeniem oddziale” – zaznaczono w oświadczeniu.

Skąd zatem całe zamieszanie? Okazuje się, że zmanipulowana przed Biedronia parozłotowa kwota „wynika z naliczenia pochodnych od wynagrodzenia, które wzrasta z tytułu tego dodatku, jest dzielona przez liczbę pielęgniarek pracujących w Szpitalu i im przekazywana. Jest ona w takiej nietypowej wysokości, bowiem Szpital musi rozliczyć całą kwotę przekazywaną przez NFZ na te dodatki co do grosza”.

Władze szpitala poinformowały również, że wobec osoby, który opublikowała  i zmanipulowała informację zostaną wyciągnięte konsekwencje.

ks/ TVP INFO

Komentarze

rozbawiony lewacką głupotą2020.06.18 9:57
biedroń to taki zakłamany zboczeniec; mały człowieczek z którego głupawe polskie lewactwo chce zrobić prezydenta.
Michał Kalinowski2020.06.18 9:57
Pomijając degenerację seksualną tego człowieka, to występy antypolskie w PE dyskwalifikują go z wyścigu wyborczego. Dziwię się, że PKW przyjęła zgłoszenie jego kandydatury do urzędu Prezydenta RP. Sodomizm i Gomoryzm powinny być napiętnowane w RP z urzędu i stanowić podstawę do przymusowej terapii psychiatrycznej. Od Sodomizmu czy Gomoryzmu do pedofilii, to już tylko malutki kroczek. Kiedy państwo polskie weźmie w ochronę bezbronne dzieci przed takimi zwyrodnialcami? Szkodniki należy tępić, a nie zastanawiać się nad ich prawami. Jeszcze trochę to bandyci i kryminaliści będą urządzać marsze równości, bo im też przysługują prawa człowieka, tyle że pod innymi flagami, a może przyłączą się do tęczowych?
W\\\\\\\305\\\\\\\202odek2020.06.18 9:43
Nie przeszkadzało mu gdy PO chciało prywatyzować szpitale i "kręcić lody" na służbie zdrowia? Nie przeszkadzało mu likwidowanie linii kolejowych i autobusowych? Teraz chce budować szpitale, żłobki, odbudować PKS? No wprost "nieba" chce przychylić. Tylko dlaczego dopiero teraz?
babcia2020.06.18 9:23
dość że gej to jeszcze palant
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.18 9:50
babciu zdejmij moher ciepło na dworze
fdf2020.06.18 9:08
Oni wszyscy manipulują jedynie umiłowany Dufa niemanipuluje.
Jerzy2020.06.18 9:07
strach na jego zdjęcie patrzeć - na sam widok można załapać aids albo inną homoseksualną chorobą, o tym że zwieracze mogą się rozregulować nawet nie wspomnę
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.18 9:51
mięśnie zwieracza trzeba ćwiczyć, inaczej się rozregulują! polecam kulki analne
Jerzy2020.06.18 10:26
prędzej czy później każdy pedryl zaczyna popuszczać, z kulkami czy bez finał jest ZAWSZE taki sam - smród ciągnący się za nim, i obrzydzenie na twarzach mijanych ludzi...
olaboga2020.06.18 13:13
No Jerzy, widzę, że masz niezłe doświadczenie z "pedrylami", taki jesteś wtajemniczony. Hohoho, kto by pomyslał.
olaboga2020.06.18 13:12
Dzięki Jerzy, że zdecydowałeś się ochronić internautów przed takimi chorobami i nie pokazujesz swojego zdjęcia. No i współczuję rozregulowanych zwieraczy. To musi być bardzo przykre.
Agnieszka Dz.2020.06.18 14:08
Mam w ośrodku porzucone małe dziecko z hiv, zaraziło się od matki, w życiu płodowym. Twoje wpisy to podłe, niesprawiedliwe szyderstwo z takich ludzi.
...2020.06.18 9:01
Ludzie stał się cud. Nie ma kretynizacji.
Sprytny ninja2020.06.18 9:01
Kłamią, aby dostać się do władzy. Można sobie wyobrazić jak będą pracować na rzecz PL.
...2020.06.18 8:46
PO tym widać jaki on nie kumaty.