09.12.20, 16:41Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Wyczekiwany sukces? Terlecki: Praworządność zostanie oddzielona od funduszy

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przekazał dobre wiadomości. Udało się osiągnąć kompromis, dzięki któremu kwestia praworządności nie będzie połączona z unijnymi funduszami. Teraz na wypracowane rozwiązanie musi zgodzić się jeszcze Holandia.

- „Są dobre wiadomości, nasi negocjatorzy są o krok od sukcesu, sprawa praworządności będzie oddzielona od funduszy, także jest to o co nam chodziło. Oczywiście czekamy jeszcze co powiedzą ci, którzy najmocniej protestowali najmocniej w ogóle wobec tego budżetu na przykład Holandia” – przekazał dziennikarzom Ryszard Terlecki.

- „Ale wszystko dzieje się dobrze i będziemy mogli cieszyć się sukcesem naszego rządu i naszych negocjatorów” – dodał.

Pytany o stanowisko Solidarnej Polski, która stanowczo domagała się weta, szef klubu PiS stwierdził, że politycy tego ugrupowania nie widzieli możliwości obecnie przyjętego przez Polskę i Węgry rozwiązania. Zaznaczył, że gdyby to rozwiązanie okazało się niemożliwe, wówczas z pewnością Polska zawetowałaby budżet.

Wczoraj do Warszawy przybył premier Węgier Viktor Orban, który spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim, wicepremierami Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem oraz ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro. Na spotkaniu wypracowano kompromis. Media informują, że kompromis ten został zaakceptowany prze niemiecką prezydencję. Według informacji przekazanych dziś przez RMF FM, ma on polegać na przyjęciu mechanizmu praworządności, jednak odpowiednio obudowanego w ten sposób, aby dotyczył on wyłącznie kwestii związanych zarządzaniem środkami, chroniąc m.in. przed korupcją. Nie będzie mógł jednak zostać wykorzystany w kwestiach światopoglądu i emigracji.

kak/PAP, Rmf24.pl, Fronda.pl

Komentarze

Anonim2020.12.9 18:54
„Naplułbym Polakom w mordę”! ..... https://marek.neon24.pl/post/159224,naplulbym-polakom-w-morde
Anonim2020.12.9 18:59
Czy Jurij Szuchewycz naplułby w mordę również i Węgrom? Czy naplułby w mordę Czechom? A może Niemcom?
Monika2020.12.9 18:29
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta. Nie jestem już podlotkiem, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil: http://panieonline.pl/monia89
Maryjan2020.12.9 17:41
Prawiczki jedno umieją perfekcyjnie - oszukiwać samych siebie.
BBB2020.12.9 23:52
A WY oszukiwać INNYCH
Anonim2020.12.9 17:39
Zaczyna się świętowanie sukcesu 25:2
szubienica przy okazji2020.12.9 17:21
Kto napisał, że się zgodziliśmy na terror niemiec? Na nic się nie zgodziliśmy i skąd te żale i płacze gazet na zachodzie? Mają marzenia.
katolicka deratyzacja Polski2020.12.9 17:02
Przeciez nasza sila i mozliwosc weta polegala wlasnie na tym,ze one byly POLACZONE ! Pelna kapitulacja wobec Niemiec,Polski juz nie ma,nawet Gowin sie cieszy.
droma2020.12.9 17:02
niderlandy-narkotyki to taki sam kundel jak ryzy szatniarz ze stasi ...
Anonim2020.12.9 16:51
Unia jest zla, no te jejch pieniendze... Gimby nie pamientajo jak ten kraj wygladal kiedys...
Polak2020.12.9 17:26
Eurokomisarze traktują nas jak kiedyś traktowano Indian, od których kupowano ich ziemie za paciorki. W ramach morderczych dostosowań zniszczony przemysł a w zamian aqaparki, ścieżki rowerowe itp Coraz więcej Polaków widzi, że wyszliśmy na tej zamianie jak Zabłocki na mydle. Staliśmy się rynkiem zbytu dla towarów gorszej jakości, rezerwuarem taniej siły roboczej, turystycznym skansenem i popychadłem którego można ciągnąć za sobą w otchłań degrengolady. Na szczęście Polacy budzą się z letargu i widzą, że najpierw zaraz po referendum odebrali nam prawie połowę obiecanych głosów w brukselskich gremiach decyzyjnych, potem wbrew zapewnieniom że unia nie wtrąca się w sprawy obyczajowe uzależniają wypłatę odzyskanych środków od zgody na promocję ideologii lgbt a teraz jeszcze rojenia o ograniczaniu kompetencji państw narodowych na rzecz rozrastającego się lewackiego nowotworu!
PS2020.12.9 17:26
Wiesz, że 85 eurocentów z każdego odzyskanie euro wraca do Niemiec?
BBB2020.12.9 23:54
Musisz jeszcze podszkolić się z używania języka polskiego obcy AGENCIE