24.01.22, 17:42fot. yt/ROME REPORTS in English/screen

Wyjątkowa wymiana koszulek między Papieżem i Messim

Lionel Messi otrzymał koszulkę watykańskiego klubu sportowego z papieskim autografem i błogosławieństwem. W ten sposób Franciszek odwzajemnił się swemu rodakowi, który w październiku przesłał mu swą koszulkę z autografem za pośrednictwem francuskiego premiera – czytamy na portalu Vatican News.

Argentyński Lionel Messi jet piłkarzem Paris Saint-Germain.

Dar od papieża przekazał piłkarzowi bp Emmanuel Gobillar, który jest zaangażowany w duszpasterstwo sportowców. Jest on także odpowiedzialny z ramienia francuskiego episkopatu za przygotowanie olimpiady w Paryżu w 2024 r.

Bp Gobillar spotkał się z Messim wczoraj po meczu Paris Saint-Germian – Reims. Przy przekazaniu Messiemu koszulki od papieża Franciszka był także obecny brazylijski piłkarz i klubowy kolega Messiego Neymar da Silva Santos, który otwarcie deklaruje wyznawanie wiary chrześcijańskiej.

Messi wyraził wdzięczności za dar od papieża, a bp Gobillar pomodlił się z nim za jego rodzinę i przyjaciół.

Dobrze wiem, kim jest Lionel Messi dla tysięcy jego kibiców na całym świecie. Jest to człowiek wiary, człowiek, który się modli” – powiedział po spotkaniu francuski biskup. Jest on przekonany, że to spotkanie odbije się szerokim echem i będzie miało też znaczenie dla ewangelizacji. „To ważne, aby Kościół był blisko sportowców” – powiedział bp Gobillar.

 

mp/vatican news

Komentarze

żydowska ratyzacja Polski2022.01.24 22:02
Nazywam się HERTRICH-WOLEŃSKI i nie jestem taki se zwykły "szczur"... ..... Nazywam się JAN HARTMAN i też nie jestem taki se zwykły "szczur"... ... Nazywam się JERZY URBAN, nie jestem taki se zwykły "szczur", jestem zwykła żydowska kürwa ......... Nazywam się DANIEL PASSENT i nie jestem taki se zwykły "szczur" jestem zwykła żydowska kürwa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Mamy tytuły naukowe i byliśmy przez towarzysza rabina sierpem obrzezani, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u nas niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżniamy się tak gdzie stoimy.
swego czasu to jarosław2022.01.24 21:41
wymieniał sie majtkami z Peatzem
Anonim2022.01.24 18:13
https://fronda.pl/a/kanada-czy-masowe-groby-indianskich-dzieci-w-ogole-istnieja,172566.html