13.01.15, 19:07fot. media

Wyrok za gwałt i pedofilię

Pawła K. aresztowano 28 grudnia 2012 r.  Według świadków mężczyzna był widywany w jednym z wrocławskich hoteli z kilkunastoletnimi chłopcami. Dwa lata wcześniej sąd wydał prawomocny wyrok skazujący K. na rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat za posiadanie dziecięcej pornografii.

Już po pierwszym wyroku wrocławska kuria metropolitalna  zawiesiła księdza w pełnieniu wszelkich obowiązków dydaktycznych i duszpasterskich z udziałem dzieci i młodzieży, a następnie został on odwołany z parafii.

W związku z decyzją sądu, wrocławska Kuria Metropolitalna wydała oświadczenie:

„W związku z ogłoszonym dziś wyrokiem skazującym w sprawie przeciwko Pawłowi K., Kuria Metropolitalna Wrocławska informuje, iż ksiądz ten został ukarany najwyższą z możliwych kar, jakie biskup może nałożyć na duchownego tj. karą suspensy, czyli zakazem wykonywania wszelkich aktów władzy święceń oraz noszenia stroju duchownego. Została także wszczęta procedura związana z osądzeniem Pawła K. przez odpowiedni Trybunał Kościelny, która może zakończyć się wydaleniem ze stanu duchownego.

Raz jeszcze wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu czynów popełnionych przez duchownego. Trudno znaleźć odpowiednie słowa, by wyrazić ból i współczucie ofiarom. W modlitwie przed Bogiem będziemy prosić o naprawę powstałego zła i zaleczenie ran tych, którzy zostali dotknięci cierpieniem.

Ks. dr Rafał Kowalski
Rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej”

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy kurii, ks. Rafał Kowalski, po zatrzymaniu Pawła K. w 2012 r. o jego sprawie została powiadomiona odpowiednia kongregacja Stolicy Apostolskiej, a następnie nałożona kara suspensy czyli zakaz wykonywania wszelkich aktów władzy świeceń, po czym przed sądem duchownym rozpoczął się proces kanoniczny.

- Kuria Metropolitalna Wrocławska współpracowała z właściwymi organami państwowymi, dążąc do wyjaśnienia prowadzanego postępowania. Zadeklarowała również pomoc osobom, które zostały pokrzywdzone przez księdza - wyjaśnia rzecznik, dodając, że zgodnie z obowiązującymi przepisami do czasu wydania wyroku przez sąd państwowy postępowanie kanoniczne zostało zawieszone. - Trybunał kościelny może wydać decyzję o wydaleniu Pawła K. ze stanu duchownego - mówi ks. Kowalski.

All/Gosc.pl, Interia.pl

Komentarze

anonim2015.01.13 20:51
Ale ten sam sąd nie skazał Donalda Tuska za wprowadzenie do przedszkoli i szkół zajęć o podłożu pedofilskim.
anonim2015.01.13 20:53
czyn pedofilski popełniony przez Romka Polańskiego jest uznawany za nieszkodliwe zdarzenie bo lewica i liberałowie na pedofilię wśród swoich pozwalają.
anonim2015.01.13 20:57
Pedofilia wśród lewaków to chleb powszedni.
anonim2015.01.13 21:56
a nie lepiej uciąć mu fiu,...
anonim2015.01.14 0:59
@(nie)Katolik (...) kłamie - a Polanski, a Drozdowski, a Cohn-Bendit i cała czereda lewych pedofilów kiedy zostanie oskarżona...?
anonim2015.01.14 1:03
No proszę! (nie)Heteronormatywny jak to lewy - oczekuje dla pedofila przyjemności nawet w więzieniu - bo to oznaczają słowa (nie)Heteronormatywnego : "będą pod celą robić z tym księdzem to co on robił dzieciom!" - bo on to robił z przyjemnością...
anonim2015.01.14 2:47
to nie wiedzieli kogo przyjmują do stanu duchownego ?
anonim2015.01.14 8:19
Wydaje się, że tylko duchowieństwo kościoła katolickiego ma tego typu grzeszki
anonim2015.01.14 19:02
Bebo, no to jesteś w DUŻYM błędzie. http://www.okiem.pl/cnota/sex/pedofilia.htm