17.02.16, 13:03

Wyszkowski: Akta na Wałęsę to nic. Tam mogą być dokumenty dot. zamordowania ks. Popiełuszki!

IPN chroni zbrodniarzy komunistycznych i cały układ Okrągłego Stołu. Widać było przerażenie Kamińskiego – mówił na antenie TV Republika były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski. W ten sposób odniósł się do informacji, że Instytut Pamięci Narodowej zabezpieczył dokumenty w domu generała Czesława Kiszczaka.

Prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował dziś na konferencji prasowej, że do Instytutu zgłosiła się wdowa po Czesławie Kiszczaku, która zaoferowała sprzedaż dokumentów przechowywanych przez jej męża. Wśród nich mają znajdować się dokumenty dotyczące Tajnego Współpracownika o pseudonimie Bolek. Kamiński zapewnił, że do domu wdowy po generale wkroczył prokurator w asyście policji i dokumenty zostały zabezpieczone. CZYTAJ WIĘCEJ

Krzysztof Wyszkowski tak skomentował doniesienia IPN dla Telewizji Republika:. – Nie jest to zaskoczenie. Jest natomiast wielkim skandalem, że dopiero teraz IPN zdecydował się na to, żeby wejść do domu Kiszczaka – ocenił. Wyszkowski podkreślił, że Instytut miał od dawna informację o tym, że takie dokumenty znajdują się w domu generała. Jak dodał, mówił dziś o tym nawet prof. Paczkowski, który był członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

– Kiszczak bezprawnie posiadał te dokumenty. Dziś IPN mówi, że prowadził śledztwo. To jakieś bzdury. Prezes IPN się kompromituje – stwierdził były opozycjonista.

Wyszkowski tłumaczył, że kwestia akt dotyczących Lecha Wałęsy, która zapewne bardzo interesuje opinię publiczną, jest w tej sprawie mniej ważna. Stwierdził, że zdecydowanie ważniejsza jest główna część archiwum. – Z pewnością są tam dokumenty dotyczące porwania i zamordowania księdza Jerzego Popiełuszki, Okrągłego Stołu i agentury po stronie solidarnościowej, którą kierowali Kiszczak i Jaruzelski, właściciele teczek – wskazywał.

Zdaniem Wyszkowskiego, Kiszczak nie był jedyną osobą, która nielegalnie przechowywała w domu dokumenty. Jak mówił, miał je też mieć Wojciech Jaruzelski oraz Lech Wałęsa. Były opozycjonista przyznał, że sam informował organa ścigania, że były prezydent jest w ich posiadaniu, jednak nie spotkało się to z żadną aktywnością IPN. 

– IPN chroni zbrodniarzy komunistycznych i cały układ Okrągłego Stołu. Widać było przerażenie Kamińskiego, który musiał dziś to powiedzieć i ostrzec ludzi, o których informacje mogą być w dokumentach – wskazywał.  – Wyobrażam sobie, co się dzieje teraz u Michnika i mu podobnych, którzy pewnie trzęsą się teraz z przerażenia, że co ten "głupi Kiszczak tam przechował" – mówił.

Wyszkowski stwierdził, że dziennikarze powinni teraz oblegać IPN, aby żadne dokumenty nie zginęły.

mko/telewizjarepublika

Komentarze

anonim2016.02.16 21:49
Fascynujące jest to,że nikt do tego siedliska żmij nie wszedł przez 25 lat, dopiero dobra zmiana otworzyła wrota do tej otchłani komunizmu. Oj michnikowszczyzna nie bedzie dzisiaj spac spokojnie, gacie pełne:)
anonim2016.02.16 22:00
Michnik już robi w majty razem z Bolkiem a trza było się przyznać Polacy wybaczają byś był Bolku-> Soplicą - Robak a tak jesteś TW
anonim2016.02.16 22:03
Radzę poszukać wywiadu z Kiszczakiem z grudnia 81 lub stycznia 1982 r. Powiedział wtedy coś takiego (dokładnie nie zacytuję): że jeszcze nie jednemu kopara opadnie, jak się zapoznają z tajnymi dokumentami (chodziło o opozycję solidarnościową).
anonim2016.02.17 0:56
to niemożliwe aby Kiszczakowa była aż tak głupia aby iść do IPN i proponować sprzedaż dowodów , ma emerytury 8 tys. i sporo po mężu -to raczej wygląda na prowokację - w kartonach będzie kilka nieistotnych wiadoości o Bolku , które i tak wszyscy wiedzą i sporo kwitów na obecnie rządzącą ekipę ; Jarka , Maciara i innych pomniejszych
anonim2016.02.17 2:03
@mirek761 pamiętaj że to strasznie prymitywna kobieta i pazerna, był jeden wywiad co miał ją wybielić a wg mnie to pokazał prymitywna babę łasą na profity. Komunistów opozycja gloryfikuje intelektualnie bo ona sama to tuz intelektu nie należała, a to byli tępi siepacze.
anonim2016.02.17 9:48
@der jak zwykle mącisz! a w mętnej wodzie też można utonąć!
anonim2016.02.18 11:13
Nikomu włos z głowy nie spadnie, ręka rączkę myje. "Wasz premier nasz prezydent" tak kiedyś mówili, mówili też "wasze ulice nasze kamienice". Teraz mówić będą "wasze nic nie warte teczki nasza cała Polska"
anonim2016.02.21 17:33
MART PATKA CZY TY NIE POWINIENEŚ SZIEDZIĆ NA ONECIE SZCZURZE WSIOKOWY I SŁUGUSIE SZATANA USUWAM TWOJE ŚMIRDZĄCE SIARKĄ WPISY ZDRAJCO
anonim2016.02.23 18:09
Czekamy na pozostałe akta. Może znajdą się tam jakieś perełki. Jednak sprawa Bolka to i tak priorytet, ten człek był prezydentem RP, kapusiem i oszukiwał perfidnie przez dziesięciolecia większość społeczeństwa. Dlatego tę sprawę trzeba wyjaśnić do końca.