04.05.16, 19:59

Wyszkowski: Kaczyński nie boi się neotargowicy

– Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego z okazji święta 3-ego Maja to ważna ocena punktu, w którym jesteśmy. Zestawiłbym to przemówienie z ostatnim przemówieniem trzeciomajowym śp. Lecha Kaczyńskiego. To są dwa różne przemówienia – mówił w Telewizji Republika Krzysztof Wyszkowski działacz niepodległościowy w czasach PRL.

– Wielkie dzieło środowisk patriotycznych i prezydenta Kaczyńskiego przynosi efekty. Ofensywa pedagogiki wstydu przegrywa i to przegrywa we wszystkich pokoleniach, w szczególności w tym najmłodszym. Dobro znów jest oddzielane od zła (…) możemy mówić o odrodzeniu, możemy mówić, że powstaje wielki, biało-czerwony ruch i on jest potrzebny – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na specjalnej konferencji prasowej 2 maja.

– Myślałem, że zostanie przez Jarosława Kaczyńskiego powtórzona tendencja jego brata śp. Lecha Kaczyńskiego z 2009 roku. Jestem mile zaskoczony, że to nie zostało powtórzone. Wniosek jest taki, że Jarosław Kaczyński uważa, że sytuacja jest paradoksalnie uspokojona, nie ma zagrożenia ze strony neotargowicy – podkreślał w Telewizji Republika Krzysztof Wyszkowski.

Wyszkowski podkreślał znaczenie edukacji i mediów w edukacji patriotycznej społeczeństwa. – Najważniejszym czynnikiem są dzisiaj media narodowe – to powinno być narzędzie kontaktu z obywatelami. Państwo poprzez media powinno zjednoczyć Polaków – mówił. – Wystarczy dyscyplina, realizacja swoich obowiązków – kuratoria szkolne, programy szkolne, media narodowe  – zaznaczał.

JJ/Telewizja Republika