22.12.19, 07:00Fot. via Wikipedia, CC 0

,,Z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło''

PIERWSZE CZYTANIE

Panna pocznie i porodzi Syna

Iz 7, 10-14

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Pan przemówił do Achaza tymi słowami: «Proś dla siebie o znak od Pana, Boga twego, czy to głęboko w Szeolu, czy to wysoko w górze!»

Lecz Achaz odpowiedział: «Nie będę prosił i nie będę wystawiał Pana na próbę».

Wtedy rzekł Izajasz: «Słuchajcie więc, domu Dawidowy: Czyż mało wam uprzykrzać się ludziom, iż uprzykrzacie się także mojemu Bogu? Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel».

Oto słowo Boże.

DRUGIE CZYTANIE

Chrystus jest potomkiem Dawida i Synem Bożym

Rz 1, 1-7

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Paweł, sługa Chrystusa Jezusa, z powołania apostoł, przeznaczony do głoszenia Ewangelii Bożej, którą Bóg przedtem zapowiedział przez swoich proroków w Pismach świętych. Jest to Ewangelia o Jego Synu – pochodzącym według ciała z rodu Dawida, a ustanowionym według Ducha Świętości pełnym mocy Synem Bożym przez powstanie z martwych – o Jezusie Chrystusie, Panu naszym.

Przez Niego otrzymaliśmy łaskę i urząd apostolski, aby ku chwale Jego imienia pozyskiwać wszystkich pogan dla posłuszeństwa wierze. Wśród nich jesteście i wy, powołani przez Jezusa Chrystusa.

Do wszystkich przez Boga umiłowanych, powołanych świętych, którzy mieszkają w Rzymie: łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa!

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Jezus urodzi się z Maryi zaślubionej Józefowi, potomkowi Dawida

Mt 1, 18-24

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak.

Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.

Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów».

A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: «Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel», to znaczy Bóg z nami.

Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Przemek2019.12.23 1:11
Keller, hahn ! vel..... Masz przynajmniej 2 główne problemy ze soba ! Nie dajesz już sobie rady z nimi! 1- to zalewa cię ogromna nienawiśc do KK i do Polaków, pisałeś wcześniej, że..." nienawidzę polaczków i wszystkich bym ich zlikwidował..." 2- to twoja samotność i starość, nie masz do kogo słowa powiedzieć, bez rodziny, znajomych, czy jakichś przyjaciół, a masz już po 70-tce! Uporczywie leżac, studiujesz bez celu sufit wzrokiem w pustym mieszkaniu! Jesteś tylko sam ze sobą, wyrzywasz się tu na nas ! Ale nas to nie rusza! U nas OK! Mamy rodziny, dzieci, jest wesoło! Nie zamieniłbym się z tobą za żadne skarby świata! Nie przyznasz się, ale wiesz że mam rację ! Chociaż przed śmiercią się nawróć!
MAREK2019.12.23 0:52
LECHU KELLER. HAHN! NA CIEBIE BRAK SŁÓW W SŁOWNIKU! KAŻDE OKREŚLENIE CIEBIE, JAKO CZŁOWIEKA, JEST PRZESADĄ ! JESTEŚ WCIELONYM DIABŁEM ! Masz problem ze zozumieniem tekstu? Nie rozumiesz? Pytaj nas! Wystarczyło przeczytać kilka zdań :" "....Z Narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak......." itd i wszystko jasne ! Nie chcesz, nie wierz, ale nie obrażaj naszej Wiary i wiele milionów Chrześcijan na całym świecie ! Nienawiść cię zabije! Masz depresję paranoidalną!
Aśka. 2019.12.22 9:25
To w końcu kto jest ojcem, Bóg czy Duch Święty czy może In Vitro !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ToJa2019.12.22 10:27
Czy to Cię w ogóle interesuje?
san2019.12.22 18:48
@Aśka. = Foret BLUŹNISZ samemu BOGU !
MaxFiend2019.12.23 9:25
Zawsze pozostaje pytanie, czy Maria była również matką genetyczną Jezusa. Dla KK nie ma to żadnego znaczenia.
andrzejhahn32019.12.22 8:45
UWAGA.................JEST TO OSTRZEZENIE DLA WSZYSTKICH ROZUMNYCH LUDZI ............wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej albowiem katolicyzm wypacza rozum i myslenie
andrzejhahn32019.12.22 8:43
to z tymi duchami ta dajka maryjka nie zawsze dziewica sie puscila....................dlaczego nie pokazecie jakie te duchy maja ryje /////////czy podobne do jezuska