28.06.19, 17:10Ted Eytan from Washington, DC, USA [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

'Za Tomaszem'! Podpisz petycję w obronie zwolnionego pracownika IKEI

„Za Tomaszem!” Petycja do koncernu IKEA o poszanowanie praw pracowników (informacja prasowa)

Reprezentujący zwolnionego pracownika prawnicy Ordo Iuris przygotowali petycję do kierownictwa firmy z apelem o poszanowanie praw pracowniczych. Petycja stanowi zarazem wyraz poparcia dla nieugiętej postawy Pana Tomasza, który przywołując cytaty z Pisma Świętego sprzeciwił się kierowaniu do pracowników IKEA artykułu „Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas”. Petycję można podpisywać na stronie maszwplyw.pl

>>>PODPISZ PETYCJĘ<<<

Skierowany do pracowników IKEA artykuł „Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas” był elementem szerokiej akcji propagowania ruchu LGBT wśród pracowników koncernu. Pan Tomasz zareagował na to na wewnętrznym forum firmy IKEA, zwracając uwagę na zgorszenie jakim jest dla chrześcijanina propagowanie zachowań homoseksualnych. Swoją opinię poparł konkretnymi fragmentami Pisma Świętego, zaczerpniętymi z powszechnie znanego wydania Biblii Tysiąclecia.

Wpis na wewnętrznym forum stał się przyczyną rozwiązania z Panem Tomaszem umowy o pracę, pomimo nienagannej historii zatrudnienia i licznych pochwał ze strony przełożonych i klientów. Ponadto, naganę od pracodawcy otrzymały także osoby, które „polubiły” wpis na forum.

Panu Tomaszowi zarzucono m.in. naruszenie Kodeksu Postępowania Grupy IKEA. Pracodawca zignorował jednak zarówno przepisy prawa pracy, jak i te postanowienia tego wewnętrznego regulaminu, które chronią pracowników również przed dyskryminacją z względu na wyznawaną wiarę.

Instytut Ordo Iuris reprezentuje poszkodowanego przed sądem domagając się uznania wypowiedzenia za bezskuteczne, wypłaty odszkodowania i przekazania środków na cele charytatywne.

„W tej trudnej dla Pana Tomasza sytuacji nierównej walki z międzynarodowym koncernem ważny jest każdy głos wsparcia. Dlatego bardzo prosimy o podpisy pod petycją, która nie tylko popiera nieugiętą postawę Pana Tomka, ale stanowi także zdecydowany apel do koncernu IKEA o przywrócenie go do pracy i uszanowanie uczuć religijnych swoich pracowników” – komentuje mec. Jerzy Kwaśniewski, Prezes Instytutu Ordo Iuris.

Petycja dostępna jest na portalu maszwplyw.pl.

Ordo Iuris

Komentarze

Adam2019.08.6 22:50
sam jestem Gejem i a ludzie nie rozumieją że GEJE byli , są i będą !!!
Foster2019.07.9 17:01
Poczekajmy na wyrok sądu.
Foster2019.07.8 18:44
Jestem katolikiem, ale nigdy nie cytowałbym tekstu z Biblii, który niby usprawiedliwia mój negatywny stosunek do LGBT i to w taki sposób "przytroczyć kamień do szyi i utopić". Ten który w to wierzy to namawia do przemocy i wg mnie w pełni zasłużył na dyscyplinarne zwolnienie z pracy. IKEA ma rację - bez względu na odmienności i różnice powinniśmy się szanować.
najprawdziwszy Polak.2019.07.7 21:39
"z względu" ??!!
Luzifer2019.07.5 12:26
ja podpisze chetnie, ale w obronie molestowanych przez kler, gdzie jest link?
Krakus2019.07.3 16:16
Przestańcie kupować badziew w IKEA. To lepsze niż petycje. W Krakowie dziś przed tym sklepem był pełen parking. Niestety.
Bianka2019.07.4 13:14
A co konia obchodzi, że się wóz wywrócił. Co mnie obchodzi, że kogoś tam zwolnili. Jak zwolnili to pewnie mają rację. Za niewinność to tylko w więzieniu siedzą.
piotr2019.07.2 20:18
NIE WIEM CO NA TEN TEMAT MYŚLEĆ CZUJE SIĘ ZASZCZUTY JAKO KATOLIK CZY MI SIĘ NIE NALEŻNY TOLERANCJA
Gabriel2019.07.12 19:11
Polska to 95% katolików. Przez kogo zaszczuty? Przez braci w wierze?
robaczek 2019.07.2 16:49
a znacie to DROGA KRZYZOWA PARADĄ RÓWNOŚCI KATOLIKÓW ;] hiehiehieheiheie ;] no taka prawda miśki ;]
Ciekawski?2019.07.4 23:40
Robaczku ty to z tych żuczków gnojarzy ?
Gabriel2019.07.12 19:03
A Ciekawski to z Moabitów czy z Ammonitów? 30 Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, 31 rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. 32 Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». 33 Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała. 34 Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». 35 Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. 36 I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. 37 Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. 38 Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.
helena2019.07.2 13:31
wmawiacie pedofilie KOSCIOLOWI TU JEST NAJMNIEJ PRZYPADKOW ZWERYFIKUJCIE SWOJE ZBRODNIE PEDOFILSKIE WASZE SLOWA ZNACZA ZERO P R A W D Y KARMICIE POLAKOW KLAMSTWAMI IDEOLOGICZNYMI ALE W WIEKSZOSCI SWIATLI POLACY ZNAJA WASZE INTENCJE NISZCZECIA WSZYSTKIEGO CO MA WARTOSC W IMIE "'DOBRA" TAKIE SZERZENIE NIENAWISCI NAWET W ZAKLADACH JEST DRANSTWEM NAD DRANSTWA PRECZ Z POLSKI TERRORYZUJACY POLSKE I POLAKOW
Paweł Kijowski2019.07.3 1:59
Pani Heleno, ja nie wmawiam całemu Kościołowi pedofilii, jednakże wszyscy wiemy, że przypadki pedofilii jak i przypadki tuszowania tych przestępstw miały i mają miejsce w Kościele Katolickim. Rzecz polega na tym, że Kościół oraz niestety struktury Państwa Polskiego nie mają silnej woli wyjaśniania tych przypadków i takie sprawy są zamiatane pod dywan. Pedofil "cywil" zostaje złapany, osądzony przez sąd i odizolowany od społeczeństwa. Pedofil ksiądz zostaje przesunięty do innej parafii a jego zwierzchnicy udają, że nic się nie dzieje... i też nie ponoszą konsekwencji. Wszyscy są równi wobec prawa, jak widać w teorii. Mnie to bardzo zasmuca...
Urszula2019.07.4 13:30
Najmniej przypadków? No co ty gadasz. Nie ma żadnych przypadków pedofilii w kościele. To krasnoludki są winne. I Tusk.
Albert2019.07.2 11:58
Jakby to był mój pracownik, to sam bym go dyscyplinarnie zwolnił. Fanatyzm i ciemnogród trzeba tępić, a to jeden ze skutecznych sposobów. Niech na plebanii pracuje.
Anna2019.07.2 10:20
Droga Fronda wciąż nie pokusiła się o zacytowanie wpisu Pana Tomasza. Pewnie dlatego, że wpis ma ewidentnie obraźliwy charakter.
Adele2019.07.2 10:17
Beka, że z typa robi się ofiarę xD Fanatyzm religijny powinien być karany w każdej postaci :)
tt:@PromocjaPWS2019.07.1 16:21
Ktoś mi powie dlaczego nadal w Polsce obow. regulacje ze Stanu Wojennego w kwestii świadczenia usług?
glos_rozsadku2019.07.1 15:35
Nie chcę tu jakoś przesadnie bronić IKEI, bo faktem jest że firma mogła to rozegrać inaczej. Ale stawanie w obronie tego faceta i organizowanie jakiś petycji to moim zdaniem jest przegięcie. "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną tak, jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich" Czy według was mówienie o swoich współpracowanikach, że powinni umrzeć jest serio w porządku? Rozumiem, że można się nie zgadzać z daną ideologią itp, ale ktoś kto rzuca takimi tekstami we własnym środowisku zawodowym chyba musiał upaść na głowę. Życzenie komuś śmierci NIE JEST w porządku, nawet jeśli pochodzi z Biblii. I nie bronię tutaj LGBT, bo to się tyczy każdego.
Polak2019.07.1 8:19
Jak właściwie wasza propozycja bronienia chorego z nienawiści osobnika nawołującego do mordowania ma się do ponoć ważnego dla waszej sekty piątego przykazania?
Polak2019.07.1 12:17
Zmień nick gnido. Polak to katolik, a jeśli nie, to szanujący katolików. Ty jesteś jakąś spedaloną wersją leninowskiego komunisty. Wypierd... do siebie na Syberię.
Pawel Kijowski2019.07.1 17:04
Wstyd. Posługuje się pan podpisem "Polak" a tymczasem w jednej wypowiedzi obraża pan innych Polaków i wulgaryzuje nasz ojczysty język. Polak to nie katolik tylko człowiek/obywatel mający polskie obywatelstwo. Jesteśmy różni ale byłoby świetnie gdybyśmy wszyscy nawzajem szanowali bez względu na poglądy. Przyda się też szacunek dla polskiego języka. Ja na przykład jestem ateistą, kochającym swój kraj i szanującym innych współobywateli. Mogę nie zgadzać się z np z panem ale do głowy by mi nie przyszło nazwać pana "gnidą"...
Polak2019.07.1 17:55
Polak to patrząc historycznie człowiek m.in zwalczający katolicyzm jako jedno z największych zagrożeń dla Polski.
mia.2019.07.1 4:59
Ciebie idioto nikt nie zmusza abys byl wierzacy, chodzil do kosciola i sie modlil...
Wojciech2019.06.30 20:53
Jakim prawem IKEA propaguje ideologię LGBT? Homoseksualizm jest szkodliwy społecznie i jako taki powinien być zwalczany. Należy zakazać wszelkich form propagandy homoseksualnej, tak jak to jest w Rosji i na Litwie. Nie dla promocji zboczeń!
Grzegorz2019.06.30 9:38
Fekaliowe lgbte
Dionizy2019.06.30 7:59
Firma która uprawia propagandę tęczową u siebie, nie jest poważną firmą. W pracy się pracuje i zarabia pieniądze, a swoje poglądy zostawia się za drzwiami zakładu pracy czy firmy. Proste i logiczne do zaakceptowania? Zawsze mnie dziwią i śmieszą komentarze lewicowych idiotów. W swojej propagandzie i braku poszanowaniu do życia innego człowieka w niczym nie różnią się od narodowosocjalistycznych faszystów mordujących chorych umysłowo i niepełnosprawnych w niesławnej akcji T4.
Pawel Kijowski2019.06.30 12:00
IKEA i inne firmy nie uprawiają żadnej propagandy, tylko tłumaczą i szkolą swoich pracowników w duchu tolerancji dla wszystkich. Chodzi o to aby nikt nie czuł się wykluczony. Zwolniony pracownik, nie był właśnie w ramach tych zasad nigdy piętnowany z powodu swojej religii. Oczywiście, ów pracownik zgodnie ze swoim światopoglądem może traktować homoseksualizm jako grzech ale nikt przecież nie robi z niego samego człowieka o odmiennej orientacji seksualnej. Niech każdy żyje po swojemu. O to tu chodzi. Tymczasem gość powołuje się na Stary Testament które z szacunkiem dla Chrześcijan nie pasuje do naszych współczesnych czasów. Najpierw prawo. Równe dla wszystkich, uniwersalne i szanujące wolność. Wolność wszystkich. Przy okazji piszę Pan o pozostawianiu swoich poglądów za drzwiami zakładu pracy - sam Pan sobie zaprzecza, biorąc pod uwagę zachowanie zwolnionego pracownika.
Polak2019.07.1 12:13
Ikeła nie jest od tłumaczenia i szkolenia pracowników w duchu tolerancji dla wszystkich. Są od robienia mebli i sprzedaży tych swoich kiczowatych gadżetów. Zrozumiano?
Paweł Kijowski2019.07.1 16:54
Oczywiście, że ma pełne prawo szkolić wewnętrznie swoich pracowników, przez co dba o dobre i zdrowe relacje między pracownikami, co przekłada się na dobrą atmosferę w pracy a zgrany zespół staje się zespołem sprawnie pracującym. Każda firma szkoli i może szkolić wewnętrznie swoich pracowników według swoich wewnętrznych regulaminów oczywiście z poszanowaniem polskiego prawa. Szkolenie pracowników jest ogólnie przyjętą normą we wszystkich cywilizowanych krajach zachodu, do którego zresztą Polska należy. Jednocześnie dodam, że nie jest pan w żaden sposób upoważniony do wskazywania czym ma zajmować się dana firma (IKEA czy inna) chyba, że jest pan jej właścicielem. Czy zrozumiał Pan moją wypowiedź?
G-unit2019.06.29 15:54
A na jakiego podpisywac to?? Proces i wygrana i chrzanic ikeę i inne spedalowane firmy
Donna2019.06.29 23:53
Jestem za odważnym człowiekiem, który ma odwagę publicznie bronić Boga i Pisma Św. Oby więcej było Takich!
Prawda2019.06.29 15:39
No i prawidłowo zwolniony! Ostatnio TK wydał przecież wyrok w tej sprawie, wolność sumienia! Niech znajdzie zatrudnienie w katolickiej firmie!
Sadok2019.06.29 23:13
Panie/ Pani Prawda, problem polega na tym, że IKEA nie mianuje się firmą "antykatolicką" lub "katolicką", toteż Pana / Pani argument zdaje się być jakby zupełnie "od czapy"...
Eremhata2019.06.29 14:41
Udostępniamy na FB :)
Bulii2019.06.29 11:08
Czyli Polak katolik od dzisiaj nie kupuje nic w Ikei?
G-unit2019.06.30 8:59
W pracy sa prawa pracownika najwazniejsze, a katolik jak kazdy inny moze robic i kupowac gdzie chce, w koncu jest dupokracja
Luzifer2019.07.5 12:28
niedlugo Polak i katolik nie bedzie odwiedzal zadnych sklepow ani nawet ambasad.
dixon2019.06.29 10:37
Nie rozumiem dlaczego sklep meblowy namawia swoich pracowników do interesowania się i podjęcia tematu dlaczego jeden klient drugiemu wkłada coś w jelito grube? O co chodzi?
Polak nie wolak2019.06.29 14:50
Zapytaj sie ksiedza po co komu wklada
Riki Tiki2019.06.29 6:28
Lesby i pedały won z Polski
JONASIK2019.06.29 7:53
Tym bardziej, że mają gdzie wyjechać, do ... Watykanu :)
Polak2019.07.1 12:10
A ja myślę, że tam gdzie ty dymasz małpy, tęczowa pokrako umysłowa :)
robaczek 2019.07.11 16:21
na ciebie mozna liczyć ;] zapluty dziadek z transparentem nie na temat ;] tak cie widze dziadziuś.
LGBT to AIDS i HIV...2019.06.29 5:45
odpedalamy Polske!!!!!!
Piotr2019.06.29 3:46
Trzeba bronić człowieka, który miał odwagę samotnie przeciwstawić się terrorowi sodomitów i cytować Pismo Święte! podpisane, podane dalej!
Moly2019.06.29 2:55
Nie za religie tylko za nawolywanie do nienawisci. Gdyby ktos wiary islamu pisal o ucinaniu glow innowiercom, to tez by szerzyl nienawisc niezaleznie od tego ze takie jest jego rozumienie religii. Ps . Milego bojkotu.haha
Małgorzata2019.06.29 13:59
Gdyby zwolnili wyznawcę islamu, Ikea zapewne zbierałaby resztki ze swoich sklepów po okolicznych polach... Taka prawda...
Artur2019.06.29 1:56
tak to jest jak się robi zakupy w firmie propagującej zboczenia. zresztą te ich meble są do niczego. jak wchodzę do czyjegoś domu to od razu czuje się w powietrzu meble skandynawskie. szybko się je składa i szybko się same rozkładają.
Gabriel2019.07.12 18:45
a to zboczenie to gdzie jest opisane? może trzeba to szerokim łukiem omijać? w nagrodę córki Lota stały się założycielkami dwóch potężnych plemion. 30 Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, 31 rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. 32 Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». 33 Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała. 34 Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». 35 Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. 36 I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. 37 Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. 38 Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.
Janusz Barwinek2019.06.29 0:26
Podpisane!!! Od dziś omijam IKE szerokim łukiem!
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 0:29
srała babcia srała
Michal2019.06.29 0:32
w garnek lutowany, dópa jej furczała jak stare organy
Karolina2019.06.29 2:03
Ale wam obu inteligencja szpagatowa wychodzi w garnek lutowany, aż wam d..... furczy! Takich inteligentów, to szerokim łukiem omijać, bo smród na odległośc od tego furczenia będzie! Ale się zaprezentowali! Dno i bagno ! Rynsztok!
Michal2019.06.29 12:40
A ty przeczytałaś i skomentowałaś więc cel został osiągnięty :)
Michal2019.06.29 0:33
Myśle, że prezes IKEA będzie musiał po tej deklaracji szukać wsparcia psychologicznego oraz, że spowoduje to kryzys polityczny w Szwecji
Pawel Kijowski2019.06.30 11:51
Proponuję wybrać się na zakupy do konkurencji do Black Red White. Zdaje się, że właścicielem jest świadek Jehowy ; ) Pozdrawiam i życzę mniej emocji a więcej zdrowego rozsądku.
barbara2019.07.3 18:19
ja też będę omijać i powiem innym żeby robili to samo...brawo! walczmy o Chrystusa w naszym życiu!
Michal2019.06.29 0:18
Bardzo lubię firmę IKEA. BRAWO.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 0:25
Pora odwiedzić ten sklep w nagrodę za rozum i serce. Miałem kupić nową pościel w Zarze, ale pójdę do IKEA, a przy okazji na klopsiki i ciasteczko z kawą :)
Michal2019.06.29 0:26
Ja tam zapiekanki jadam :)
qwerty2019.07.1 9:14
Idę dzisiaj na klopsiki do IKEA jako protest przeciw petycji
Stefanik2019.06.28 23:48
Dureń sam się powinien zwolnić jeżeli nie chciał poszanowania innych od niego, inni też muszą jego katolicyzm tolerować w pracy, religia religią a szacunek do innych musi być
Michal2019.06.29 0:23
A ja mu się dziwie, że zatrudnił się w IKEA. Jest znana z polityki równościowej. Jak to się ma do tego co sam głosi ? Kasa ważniejsza ? Ja bym nie chciał pracować z homofobami, rasistami i faszystami, lub pracować dla takich ludzi. I nie szukałabym pracy np. w browarach tego kolesi od Kukiza. Ale widać o Pana Tomasza nie miało to znaczenia.
Tom.2019.06.28 23:43
By, by IKEA. Petycja podpisana.
Michal2019.06.29 0:16
Chyba chodziło CI o "bye" nie o "by" Jeśli używasz jakiegoś języka to staraj się używać słów których znaczenie znasz.
Maryla2019.06.29 0:22
Michał, To nic! rozumiemy! to nie zmienia postaci rzeczy!
Michal2019.06.29 0:31
No ja włąśnie nie bardzo. Czy chodziło o to że "przez" IKEA podpisuje petycje, że sam jest pracownikiem IKEA i podkreśla to, że nie cała IKEA tak mysli.... Powtórzenie słowa sugeruje że chodziło o "bye", o pożegnanie. Czyli chodzi mu o to, że już tam nie będzie kupował ? Bo chyba nie sądzi, że IKEA przez jego bojkot zwinie się z Polski.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 0:23
Weź się koleś nie ośmieszaj z tym "angielskim" bo jeszcze zostaniesz następnym słowiczkiem native writerem😂
Karolina2019.06.29 1:56
Lepiej być słowiczkiem , niż "durnym gejem" !
Młot na katolicyzm2019.06.28 23:23
„Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas” Pedalstwo to choroba.
Maryla2019.06.29 0:24
Młot...! Pedalstwo, to choroba , piszesz ! Więc chorobę się leczy, a nie się w niej trwa !
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 0:28
Po pierwsze nie choroba po drugie nikt nie ma prawa obrażać ludzi w pracy, a ten podły homofob chciał sobie urządzać bezkarną nagonkę na kolegów z pracy tylko dlatego, że mają nie taką orientację jak wg. niego powinni.
Gabriel2019.07.12 18:43
A to nie jest choroba. W końcu córki Lota do piekła nie poszły. Dały życie dwóm wspaniałym narodom! 30 Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, 31 rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. 32 Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». 33 Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała. 34 Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». 35 Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. 36 I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. 37 Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. 38 Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.
JONASIK2019.06.28 23:06
Klauzula sumienia się kłania. Prywatna firma nie musi zatrudniać kretyna. Walczycie o drukarza, rykoszetem dostał kretyn z Ikei. Mam ubaw na maksa. Mam nadzieję, że Ikea odmówi sprzedaży wszystkim kato-debilkom.
Maryla2019.06.29 0:19
"Jonasik": ! Masz ubaw na maksa" ? A co ty jesteś dzieciakiem, czy ledwie nastolatkiem że cie takie błahe "coś tak ubawiło?? Ojej, myśłałam, że jesteś poważniejszy! No to nie ma z tobą o czym pisać?
JONASIK2019.06.29 7:52
Zawsze się dobrze bawię jak ktoś strzela sobie w kolano. Kulam się ze śmiechu, jak ktoś walczy o religię w szkole i nagle musi zaakceptować inną religię, np lekcje koraniczne w państwowej szkole, umieram ze śmiechu jak ktoś walczy o prawo drukarza do nieobsłużenia klienta, a potem musi zaakceptować, że z tego samego ideologicznego powodu ktoś inny wylatuje z pracy, bawi mnie jak ktoś daje prawo jednemu lekarzowi do klauzuli sumienia, a jak inny się na nią powoła (mając inne sumienie) to jest lament, że lekarz odmawia leczenia wyborców PiS. A i jeszcze to. Absolutnie nie jestem poważny. Powaga na frądlu ... to jak dziewica w burdelu. Absurd.
Maryla2019.06.30 0:46
Jonasik! Wiesz,że zarażone drzewo nie da zdrowych owoców! Tak samo głupi, czy rozbawiony, nie napisze nic mądrego! taki jesteś gnojek i już! JAK CIE WIDZĄ, TAK CIĘ PISZĄ!
JONASIK2019.07.1 0:21
Gnojek? :))) Jak na frądla to trochę za słabe. Nie znasz niczego mocniejszego? Buziaki XXX
Azazel2019.07.1 9:51
Jonasik trafiła ci się kolejna frondowa idiotka. Z tych mało bluzgających, ale totalnie bezmózgowych. A po wyroku TK w sprawie drukarza IKEA może już korzystać z klauzuli sumienia i takie Marylki odsyłać do korzystania z mebli kościelnych.
Henryk2019.07.1 16:49
Z oceny czytelników jasno wynika,że ten co obrzuca innych błotem,w błocie został sPOniewierany!Brawo pisatielu!!!
abrakadabra2019.06.28 23:02
Oto słowa ten idiota nad którym się użalacie: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich" Jak dla mnie to koleś jest ewidentnie do leczenia, a wy, skoro go bronicie, powinniście Znikać w niebyt PO.JE.BY.
Maryla2019.06.29 0:13
Abrakad..."Gościu!, W niebyt, w otchłań , to tobie grozi! Przekonasz się, jak tak będziesz służył rogatemu! Pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego! Szkoda! Nawet nick masz ,pochodzący z diabelskiej wyliczanki!
Marek - Nowy Sącz 2019.06.28 22:42
lobby pedalskie czyli pedofilskie ma macki także w IKEA. Już nigdy z ikei nic nie kupię
abrakadabra2019.06.28 23:07
Będzie mniej zwiedzających i wkoorwiających Januszy w markecie.
baba-jaga2019.06.29 14:33
Ot, odezwal sie calujacy pedofilow po lapach. Beda nam katole zycie aranzowac. Won, diably rogate. Moralna katolicka latryna.
Polak nie wolak2019.06.29 14:48
Lobby pedofilskie jest w sutannach
Pawel Kijowski2019.07.1 0:50
Przeczytałem na jednej ze stron o tematyce chrześcijańskiej, że procent osób homoseksualnych wśród księży może wynosić od 10 do 50 proc. ("...chociaż górna granica może być wyższa."). Tak się zastanawiam czy zestawienie zwrotów "lobby pedalskie czyli pedofilskie" oznacza, że "pedał" oznacza pedofil? Czy zatem mogę pomyśleć, że wśród katolickich księży może być aż 50% pedofilów?
mucha2019.07.8 12:21
O NIE! Akcje Ikei poleciały na łeb, na szyje po tym wpisie! Hahahaha, ludzie, macie jedno życie i wykorzystujecie je na plucie żółcią. Nie szkoda wam?
Gabriel2019.07.12 18:42
ma także macki w Słowie Bożym. już wtedy maczali w nim palce! 30 Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, 31 rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. 32 Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». 33 Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała. 34 Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». 35 Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. 36 I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. 37 Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. 38 Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.
Zibi442019.06.28 21:55
Wolny rynek jest stricte dla działalności gospodarczej, problemy ideologiczne, wyznania moralność należą do kraju w którym ta firma działa i należy tego przestrzegać. W przeciwnym razie każdy, nawet największe firmy, powinny wiedzieć gdzie są drzwi wyjściowe. Na ich miejsce pojawią się natychmiast nowe i w dużej mierze polskie, które będą przestrzegać polskie prawo. Natomiast obawiam się że dyrektorzy firmy Ikea są Polakami i to oni chcą być bardziej papiescy od Papierza, to jest nasza wada narodowa, niestety. Tak przy okazji i przypadkiem, w sierpniu zostałem zaproszony przez mojego bratanka na ślub który, pomimo że jest obywatelem Niemiec organizuje tą imprezę a Polsce.Młodzi prosili wszystkich gości, których będzie sporo, z różnych krajów, aby zamist kwiatów kupili karty podarunkowe w Ikei. Ja na pewno i cała moja nie mała rodzina nie dostosujemy się do tej prośby i będziemy namawiać do tego wszystkich gości z Niemiec, Włoch, Polski,......... Myślę że możemy wybrać np. firmę meblową polską BODZIO lub inną która przestrzega tradycji i norm prawnych Polski
Drogi homoseksualista.2019.06.28 22:36
Jezus Maria tylko nie Bodzio
Krystyna K.2019.06.28 23:45
A czemu nie !?? Bodzio ma w samej Polsce kilkaset sklepów! Ma fajne meble i nie drogie!
Miroslaw2019.06.28 21:46
OMINAC IKEA ; BARDZIEJ ICH ZABOLIIII
abrakadabra2019.06.28 23:08
Myślisz,że taką korporację zaboli, bo kilku nawiedzonych idiotów kupi meble gdzie indziej? TY TAK NA SERIO????
Krystyna K.2019.06.28 23:42
Zle myślisz! Nie kilka osób, tylko to ma być zegrana całość na wsystkie sklepy!
Michal2019.06.29 1:36
A wiesz, że większość ludzi ma wasze bojkoty w doopie ?
Waarnemer2019.07.1 22:54
Wiem. Inteligencja, jak wiele innych cech, charakteryzuje się występowaniem zgodnym z krzywą Gaussa. Jednak ci myślący poprą taki bojkot.
Miroslaw2019.06.29 16:47
tak ziarnko do ziarnka to nawet dla IKEA miarka
kapiszon Kaczynskiego2019.06.29 12:47
Nie mam zamiaru omijać IKEA.
Pawel Kijowski2019.06.30 11:49
Szanowny Panie. mamy wolność więc nikt nie każe Panu kupować w IKEA. Muszę jednak Pana zmartwić, IKEA ma tak atrakcyjną ofertę, że Polacy po prostu lubią tam kupować bez względu na jakiekolwiek poglądy również religijne. Żaden bojkot się nie uda. Miejsce religii jest w świątyni, IKEA to miejsce na zakupy a na "zapleczu" IKEA są przede wszystkim pracownicy a nie katolicy. Wszyscy mają się szanować według zgodnych społecznie zasad. Jakakolwiek próba negatywnego oceniania osób LGBT powołując się na Stary Testament niech mam miejsce ale nie w pracy. W ramach wolności każdy ma prawo do swoich ocen ale nie może odbywać się to przez wykluczenie. Po za tym w zakładzie pracy obowiązuje kodeks pracy i zasady ustalone przez pracodawcę.
Cool2019.07.4 8:20
Ale co wypociłeś Pawełku, to Twoje :-)
qwerty2019.07.1 9:11
A ja specjalnie pójde dzis na klopsiki do IKEA. W ramach protestu przeciw protestowi.
JanP2019.06.28 21:36
Za niewinność go z roboty chyba nie wywalili. Chciałbym zobaczyć uzasadnienie tego zwolnienia. Jak gościu uważa, że dzieje mu się krzywda, to niech idzie do Sądu Pracy.
Krystyna K.2019.06.28 23:40
Właśnie , złożył już pozew mówili w TV! Oprócz tego Europoseł Jaki, mówi, że zaineresuje się i Gł. Prokurator też!
Bolek2019.06.28 21:19
Apel bojkotować IKE.
JONASIK2019.07.2 1:47
A co mają do tej sprawy Indywidualne Konta Emerytalne?
moher2019.06.28 21:15
Czyście frondziarze oczadzieli z tym całym OI? Jeżeli chce się sądzić z firmą niech składa pozew do sądu pracy i czeka na wyrok.
ccc2019.06.28 20:55
To w takim razie jutro jadę do ikea zjem sobie klopsiki bo szczerze mam gdzieś tego homofoba i katotaliba
Vlad2019.06.28 21:55
A potem nadstawia zadu jakiemuś pederaście i będzie gitarka.
abrakadabra2019.06.28 23:06
Lepiej uważaj na swoje doopsko kryptogeju.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 0:46
żona duupy nie dała, więc się wściekasz na LGBT? Smuteczek! 😂😂😂
Michal2019.06.29 1:38
Lubisz tak? Fajnie.
Maryla2019.06.29 0:07
CCC! Wiesz, co mówili kiedyś na te 3 literki , powyżej? " Cep, cepa, cepem pogania! Zmień nick! Chyba, że nim jesteś!?
Kinga2019.06.28 20:54
ANDZEJUHAHN/ vel "DURNY GEJU"! OBRZYDLIWIE, OHYDNIE KŁAMIESZ! TAK NIE BYŁO! Było zupełnie odwrotnie! TAK! ZNIEWAŻYŁEŚ TU JEZUSA I MARYJĘ! ART. 196 KODEKSU KARNEGO KŁANIA SIĘ ! PRZECIEŻ TO TY TERAZ PUBLICZNIE NAPISAŁEŚ, ZNIEWAŻAJĄC NASZYCH ŚWIĘTYCH! TOLEROWAĆ TEGO DŁUŻEJ NIE MOŻNA! JESTEŚ Z W-WY! ? JA TEŻ, W DODATKU SYN JEST RADCĄ PRAWNYM W JEDNEJ Z POWAŻANYCH KANCELARII PRAWNICZYCH ! PRZYSIĘGAM, ŻE NIE KŁAMĘ! ZAJMIE SIĘ TYM, LUB WSKAŻE KOGO TRZEBA DO POPROWADZENIA TEJ SPRAWY! Kiedyś w końcu trzeba z tym skończyć! W końcu uwolnimy się od ciebie! Jesteś wulgarnym zboczeńcem, nawet tego nie kryjesz, a szukasz błędów tam, gdzie nie ma ! Kto co broni, utwórz petycje , o której piszesz! Ręczę, że będzie odwrotny skutek! Wiesz o tym?? Nie zrobisz tego! Ty tylko tu umiesz się drzeć, na nic więcej cię nie stać! JESTEŚ MIERNY! JESTEŚ TCHÓRZEM! ZASŁANIASZ SIĘ EKRANEM KOMPUTERA !
Taki ktoś 2019.06.28 21:52
Brawo Kingo ;)
Zibi442019.06.28 22:05
Babcia o co Ci chodzi? Sprecyzuj, jesteś za IKeą czy za tym gościem zwolnionym za LGBT........
Kinga2019.06.29 0:00
Zibi 44! Nie obrażam się za "babcię" ! Wyobraż sobie, że jeszcze nie jestem babcią, a chciałabym być! Jeszcze jestem w sile wieku, chociaż mam dorosłych synów! Określiłam się jasno! Jestem za tym chłopakiem zwolnionym ! Nie zrozumiałeś? Przecież nasz słynny " gej" , jak zwykle kłamie, bo przecież on jak nie skłamie, to prawdy nigdy nie powie! U niego wiarygodnośc " to mniej niż zero " ! Co innego o tym mówią w TV i inni piszą! P.s. A te "44", to rozumiem, że to twój wiek, tak tatusiu?
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 0:37
Bicz plis doprawdy wzruszyła mnie twoja ckliwa histeria oraz włączony caps lock. Sprawa jest ordynarnie klarowna homofob znieważył homo pracowników IKEA, tu naprawdę nie ma jak tego zmanipulować daremne wasze katolskie próby nice try słowiczkowa ściero już ci pisałem, że mnie dziiwki nie interesują byłoś mi tylko potrzebne na 5 min nie pomogą ci żadne sztuczki z nowymi nickami, podszywanie się pod innych etc, głupia atenszyn hor
KINGA2019.06.29 1:51
GEJU" ! Brawo! Zabolało cię !??? Bo musi boleć ! Wkurzyłeś się na maksa i o to chodziło! ha,ha,ha, A przecież piszesz, że dla beki piszesz? Że masz ubaw po pachy? No gdzie ten ubaw ????? Pienisz się ,ze złości! To my, jak zwykle mamy z ciebie ubaw ! A co, nerwy puściły?? Nie wytrzymałeś? Super ! P.s. Wiesz, również to, że na ciebie żadna kobieta nie chciałaby nawet spojrzeć! Jesteś starcem nie tylko z wyglądu! Musisz to w końcu zrozumieć! Możesz wyzywać, nie dbam o to, nie zależy mi zupełnie na tym co na mnie napiszesz! Takie Zero, napisze też zero! Pa!!!!!!!!!!!!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 11:35
Marylko Kingo itp słowiczkowe gówienko znów się konspira nie powiodła znów smuteczek ach te twoje desperackie próby atenszyn hor😂
Kinga2019.06.30 0:37
" geju, zboku! A jednak jesteś naprawdę głupszy, bardziej niż ustawa przewiduje! Pisz tak dalej ! Im bardziej obrażasz, tym bardziej wiemy jak bardzo się wkurzyłeś! No i nie masz wtedy tej swojej "beki" ! Zero nie może mnie obrazić !
Urszula2019.07.11 10:53
Kobieto, jesteś kobietą czy wulgarnym menelem. Szanuj swoją płeć.
Azazel2019.07.1 9:45
"Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych..." - gdzie ci autorzy (albo ten autor) coś znieważyli? Biblia JEST zbiorem bajek i trudno ja w ten sposób obrazić. A "uczucia religijne" to wygodna wymówka dla wszelkiego rodzaju pieniaczy. Kinga to niby czym się zasłania? Talerzem z uczuciami religijnymi?
Wszyscy umrzemy2019.07.12 11:38
"Niech niewiasty na zgromadzeniu milczą, bo nie pozwala się im mówić; lecz niech będą poddane, jak i zakon mówi. A jeśli chcą się czegoś dowiedzieć, niech pytają w domu swoich mężów" (I Kor 14,34-35) "Nie pozwalam zaś kobiecie nauczać ani wynosić się nad męża; natomiast powinna zachowywać się spokojnie." (I Tm 2,11-15)
Gabriel2019.07.12 18:42
A kto tu kogo znieważa, skoro córki Lota dostały nagrodę w postaci dwóch NARODÓW? 30 Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, 31 rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. 32 Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». 33 Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała. 34 Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». 35 Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. 36 I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. 37 Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. 38 Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.
marek2019.06.28 20:53
Podpisane.
Darek2019.06.29 16:49
podpisane
Urszula2019.07.11 10:49
Nie podpisane. :D
sct2019.06.28 20:07
Podpisane;)
rozbawiony2019.06.28 19:52
Ciekawe że wszystkich tych których z pracy wyrzuciła "Dobra zmiana" jakoś wam nie szkoda.Meble można wszędzie sprzedawac
gość_michał2019.06.28 19:20
Popieram z całego serca pana Tomasza!!! Nie ma dyskusji z lesbijstwem, gejowstwem i innymi seksholikami tak jak ze smarkatym nie ma jedzenia. Gejowstwo niech się zajmie swoimi pedofilskimi skłonnościami.Dowodem jest "dumny gej" nazywający nas terrorystami. Tylko chyba drzazgi w swoim oku nie widzi, bo metody terrorystyczne stosują lewacy i ich bojówka LGBT.
Blanka2019.06.28 20:06
A jakie są te metody terrorystyczne?
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 20:08
Sprawa jest jednoznaczna - homofob katolski obraził społeczność pracowników LGBT cytując im poniżające ich cytaty z bajki pt. biblia. A wy widzicie w nim ofiarę, a nie agresora. To kim jesteście jak nie zakłamanymi cynikami?
baba-jaga2019.06.29 14:29
Dobra zmiana rozbestwila tego katola. Nauczka na przyszlosc, by nie szczul i nie ponizal przyzwoitszych od siebie.
Paweł Kijowski2019.06.30 11:40
Kiedyś może przyjść taki czas kiedy tak zwana większość będzie inna i (oby nie) ktoś zacznie podobnie jak Pan, nawoływać do nietolerancji pisząć: "Nie ma dyskusji z katolstwem i innymi religijnymi wariatami" Prosze pamiętać, że agresja rodzi agresję. Dodatkowo jeszcze zestawia Pan osoby homoseksualne na równi z pedofilami, po za tym, że zwyczajnie nie jest to w porządku wobec konkretnej grupy społecznej, jest oczywiście wyssaną z palca bzdurą i brzmi tak samo jak "Niech kler zajmie się swoimi pedofilskimi skłonnościami". Wiem, że są tacy którzy potrafią tak napisać ale oczywiste jest to, że nie wszyscy księżą to pedofile. Mylę się? Co to kwestii "terroryzmu" nawet nie zamierzam wchodzić w dyskusję.
gość_michał2019.07.2 14:16
Panie Pawle! Czy widział pan dyskusję katolików z aktywem LGBT.... ? Jak taka "dyskusja" wygląda na forach, na portalach internetowych? Cytowano hasła z marszu niepodległości a czy pan czytał hasła z czarnych marszów, z marszów równości? Podobały się panu? Niech pana zainteresuje, jak ganiają po sądach tych, co mają odmienne zdanie niż LGBT. Kto kogo ściga po sądach za poglądy? Ja mam 60 lat i pamiętam "dyskusję" z bezpieką. Taką "rozmównicę" uwielbiali komuniści. Może pan taką dyskusję chce. Tam skutecznie walczono z mową nienawiści. Dlaczego oponentów LGBT nazywa faszystami. Co ja mam z faszystami wspólnego? To tylko wycinek problemów z dyskusją z LGBT. Kto profanuje obraz Matki Bożej, mszę? Kto znieważa krzyż?
anonim2019.07.3 1:46
Szanowny Panie, szczerze powiedziawszy, bardzo rzadko zaglądam do wszelkich mediów...jednak kiedy już zaglądam to mam nieodparte wrażenie, że po każdej ze stron można zaleźć osoby zachowujące się nagannie. Wśród osób LGBT oraz tych którzy stoją światopoglądowo po tej stronie jest mnóstwo pozytywnych osób. Prawdą jest też to, że są też osoby bardzo skrajnie nastawione do swoich oponentów np do katolików. Nie ukrywam, że ten radykalizm mnie się nie podoba. Jednak prawdą jest też fakt, że po stronie katolików znajdziemy osoby radykalnie nastawione które nie wystawiają środowisku osób wierzących dobrego świadectwa. Daleko nie szukać, na tym forum gdzie właśnie rozmawiamy, znalazłem sporo osób będących światopoglądowo po stronie Kościoła których jednak sposób traktowania innych, sposób wypowiadania się powoduje, że włos mi się jeży na głowie. Osobiście w swoim życiu zadaję się z ludźmi kulturalnymi, uczciwymi i takimi którzy potrafią szanować innych bez względu na poglądy. Dodam, że są wśród nich oczywiście katolicy jak i np osoby homoseksualne. PS. Co do Pańskiego ostatniego pytania. Dwa takie oto przypadki. 1. W temacie ostatnich wydarzeń dotyczących IKEA, pojawił się "mem" przedstawiający stronę z katalogu IKEA, gdzie na ścianie wisiał obraz Matki Boskiej. W mojej skromnej ocenie to już jest znieważenie świętego obrazu. Święty obraz w przerobionej reklamie IKEA? 2. W temacie niepokojów społecznych związanych z tragedią smoleńską, jeden z katolików w akcie obrony pod pałacem prezydenckim bił strażnika miejskiego krzyżem. Użył krzyża, świętego symbolu chrześcijan jako broni. Czy to też nie jest znieważenie. Wszędzie znajdziemy złych ludzi ale zgodzi się Pan, że nie można na takich przykładach budować przekonania, że wszyscy są źli. Pozdrawiam
ZnanyPowieściopisarzJanOborniak2019.06.28 18:32
Czy powyższa zasada dotyczy także cytowania Biblii przez świadków Jehowy w ich miejscu zatrudnienia? Na przykład jeśli chodzi o kult Marii czy inne formy bałwochwalstwa potępianego zarówno w Starym jak i w Nowym Testamencie?
Sadok2019.06.29 23:08
Jeśli chodzi o bałwochwalstwo to odnoszę wrażenie, iż Świadkowie Jehowy są w nim specjalistami. Chodzi tu o przedkładanie nauk Organizacji ponad Słowo Boże.
Urszula2019.07.4 13:28
Co to jest bałwochwalstwo? Bałwochwalstwo polega on na tym, że człowiek oddaje cześć stworzeniu, zamiast wielbić Boga. Wypowiada posłuszeństwo Stwórcy i Zbawcy, oddając siebie w ręce fałszywych bogów. W starożytności bałwochwalstwo przejawiało się w kulcie bożków wymyślonych przez człowieka. Ludzie czcili posągi bóstw, obdarzali boskim autorytetem słońce i gwiazdy, czcili zwierzęta i drzewa. Świadkowie Jehowy nie czczą żadnych obcych bóstw, nie oddają czci posągom, figurom i obrazom. Co innego katolicy. Bogiem uczynili Maryję, modlą się do obrazów i figur, czczą istoty żyjące ( biskupi, papieże) Jesli świadkowie Jehowy przedkładają naukę Organizacji nad Biblię to co powiedzieć o katolikach, którzy w ogóle Biblii nie traktują poważnie, a uczą to co sami wymyślili.
bezlitosny internauta2019.06.28 18:16
– Mamy potwierdzenie, że zjazd ugrupowania został odwołany – informuje „Wyborczą” Paweł Pankau z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. – Szczecińskie hotele kolejno odmawiały im gościny.
Polak2019.06.28 18:04
Genderyzm to satanizm, czyli zamiana wiary w Boga na bożka seksu co prowadzi do śmierci duchowej. Ludzie opamiętajcie się póki czas bo będziecie zgubieni. Nie samym seksem człowiek żyje.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 18:09
Komu to tłumaczysz? Nie znasz ludzi, nie opowiadaj bajek. To raczej wy macie obsesję seksu LGBT kojarzy wam się tylko z seksem, w dodatku wyłącznie analnym jakby to była jakaś wyłączna domena tej społeczności i jakby hetero go nie uprawiali. Fronda to naprawdę złe miejsce na leczenie obsesji i frustracji seksualnych.
andrzejhahn32019.06.28 18:17
ale za to fronda to dobry portal aby sie posmiac..........z ich ciemnoty i zacofania
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 18:35
To swoją drogą, tego szmatławca nikt zresztą nie bierze na poważnie nawet gorliwi zaczadzeni katole :)
Polak2019.06.28 18:20
Sam opowiadasz w kółko swoje bajki Mam w nosie twoją chorą ideologie która jest totalnie destrukcyjna Chcesz sobie niszczyć życie to twoja sprawa ja wyznaje inne poglądy i dziele się nimi z ludźmi Mam do tego prawo tak samo jak ty do pisania swoich pierdół
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 18:33
Obaj mamy siebie w nosie. Natomiast róznimy się tym, że ty mieszasz zagadnienia, wtrącasz jakieś tematy kompletnie nie związane ze sprawą, tworzysz urojenia nt. dyskutantów, opowiadasz bajki i projektujesz frustracje swojego życia na społeczność LGBT. A ja po prostu obnażam wasze zdziczenie, degrengoladę katoideologii. To w jaki sposób robicie ofiarę z homofoba z IKEA, który zaatakował i poniżył homoseksualnych kolegów z pracy jest tego najlepszym i najświeższym przykładem.
Polak2019.06.28 18:42
Sam jesteś zdziczały i omotany swoimi pierdołami
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 18:50
Jak sam widzisz nie masz nic do powiedzenia. Klepiesz głupoty trzy po trzy, byle tylko odpisać cokolwiek. Zero ad meritum.
Polak2019.06.28 18:57
gender niszczy całe społeczeństwo więc również ciebie. Szkoda że tego nie widzisz, oby Pan Bóg otworzył Ci kiedyś oczy.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 19:24
Mnie bogowie nie interesują, jestem człowiekiem wolnym od religii, natomiast ty jesteś człowiekiem wolnym od rozumu. Nawet nie wiesz co to gender.
Polak2019.06.28 20:48
Obawiam się, że nie rozumiesz czym jest Prawdziwa Wolność.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 20:54
Nie interesuje mnie twoja definicja wolności. Pisz na temat.
Polak2019.06.28 21:11
Dlatego tak naprawdę niestety nie jesteś wolny. Zwróć się o pomoc do Jezusa Chrystusa skoro jesteś niewolnikiem. Ty głupoty piszesz. Nie da się być człowiekiem wolnym od rozumu bo kim byś wtedy był, małpą? Bądźmy poważni, przecież ani Ty ani ja nie jesteśmy małpami, małpy nie umieją pisać.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 23:10
Jak pisałem nie interesuje mnie twoja definicja wolności. Ani twoje jezuski. Argumentuj to co piszesz, inaczej się tylko ośmieszasz.
Blanka2019.06.28 20:04
Co to jest "gender"? Może najpierw poczytaj coś na ten temat, apotem pomyśl i pisz. Ciekawe w jaki sposób gender niszczy społeczeństwo.
robaczek 2019.07.11 16:20
racja!!! PŁĘĆ POWODEM UPADKU SPOLECZEŃSTWA!!!! tylko kurde która? ;] uwielbiam jak katolicy zaczynają rozmowe od faktów, a jak fakty nie pasują do opowieści, to rozmówca na pewno jest antypolakiem, antyczlowiekiem, pedałem, komunistom, w sumie to nie ma prawa istniec, bo samo jego istnienie uswiadamia im ich ciemnote, tępote, brak edukacji, zgorzkniałość, ....... mozna tak bez końca. taka prawda.
Blanka2019.06.28 20:01
Ty też piszesz pierdoły i to jakie. Ponadto jesteś hipokrytą.
Mało znany2019.06.28 19:42
A z czym się ma kojarzyć jak sam się chwaliłeś wspólną masturbacją ze swoim partnerem na forum .
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 20:55
zgubiłeś kontekst
abrakadabra2019.06.28 23:04
Kolejny zawiedziony, co w życiu żadna kobieta mu doopy nie chciała dać.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 23:08
Jakże trafne spostrzeżenie!
Krystyna K.2019.06.28 23:36
" Geju" Ale to właśnie o tobie tak stwierdził! Tak, na ciebie żadna kobieta nawet nie chciałaby spojrzeć! Po twoich wpisach widać, że jesteś starym obleśnym gejem!
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 0:51
Dobrze wiesz Krystynko, że większość facetów marzy o analu z wami (nie bez powodu 99% porno dla hetero zawiera sceny analne), tylko albo boją się tego przyznać, albo im odmawiacie, a wtedy wylewają frustracje na LGBT😂😂😂
Paweł Kijowski2019.06.30 11:31
Szanowny forumowiczu, co to ma wszystko wspólnego z seksem? Tu chodzi zwyczajnie o tolerancję dla wszystkich ludzi którzy chcą żyć według swoich zasad, nie koniecznie wg świętych pism jakichkolwiek religii. Pracownik o którym mowa użył cytatów ze Starego Testamentu które jawnie nawołują do nietolerancji wobec osób homoseksualnych. Nawet jeśli ta księga jest dla wierzących ważna to nad tym wszystkim stoi prawo zarówno polskie jak i europejskie które z zasady nikogo nie wyklucza. Konstytucja RP zresztą wyraźnie mówi, że wszyscy mają te same prawa...
Gabriel2019.07.12 18:47
w tym wypadku Słowo Boże jest przychylne córkom Lota. stały się matkami dwóch potęznych plemion ukochanych przez Boga: 30 Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, 31 rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. 32 Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». 33 Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała. 34 Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». 35 Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. 36 I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. 37 Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. 38 Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.
bezlitosny internauta2019.06.28 17:49
Podpiszesz, a później Ordo Iuris będzie ci spamować skrzynkę pocztową kopertami z plikiem wypełnionych druków przelewów.
Pytam tylko2019.07.4 8:16
Dlaczego kłamiesz?
Mateusz2019.06.28 17:48
Ikea, to prywatna firma, i mamy wolny rynek, nie możecie zmusić firmy do ponownego zatrudnienia pracownika wbrew woli szefa. Te wasze śmieszne petycje mają taką samą moc jak wasze wierszyki, które klepiecie nawet sami nie wie do kogo. Zgadzam się z ''andrzejhahn3'' lepiej zajmijcie się nagłaśnianiem problemu pedofili w kościele, a nie zamiatacie pod dywan, i udajecie, że takie coś nie istnieje.
Gnostyk2019.06.28 18:08
Jeśliby kogoś zwolnili z jakiejś instytucji katolicko-kościelnej, na przykład ze względu na jego ateizm lub "niemoralność" to ile by było krzyku, że to skandal..że jest wolność, wolny rynek i demokracja itd...i że kościół ma prawo zatrudniać i zwalniać kogo chce. Niektórzy opowiadają się za wolnością tylko dla katolików...
Wiesław Kaloryfer2019.06.28 20:00
Oczywiście że nie mogą. Co innego sąd. Oczywiście jeśli wypowiedzenie umowy o pracę było bezprawne. Dotyczy to też "prywaciarza".
Zibi442019.06.28 21:27
Wolny rynek jest do działalności gospodarczej, pozostałe rzeczy jak wiara, ideologia zależą od kraju w którym ta firma funkcjonuje. Tak więc w Szwecji mogą się rozmnażać przez przyjmowanie uchodźców, natomiast w Polsce gdzie IKEA mA największe zyski, rozmnażanie następuje w rodzinach i naturalnych związkach zawartych pomiędzy kobietą i mężczyzną. I to ta firma ma się dostosować do warunków swoich darczyńców czyli Polaków. W sierpniu jest wesele mojego bratanka który mieszka w RFN organizuje je w Polsce i prosił, aby zamiast kwiatków dać kartę podarunkową z IKEI. My jednak z moją rodziną damy kwity albo znajdziemy inną firmę która liczy się z obywatelami kraju w którym działa. ŻEGNAJ IKEO
Baca2019.06.28 23:22
Zwolnienie jest bezprawne i tyle w temacie.
wicek2019.06.29 11:03
Złamana została konstytucja, prawo pracy. To wystarczy, żeby pracownik wygrał sprawę w sądzie.
Krzysztof2019.06.29 12:38
A moze naglasnianiem pedofili wsrod homosi i homosic, lekarzy, aktorow i innych celebrytow no i politykow, bo jak sie cos wydarzy w tych grupach to sprawie ukreca sie leb szybciej niz kurze zagrodowej. Jak pederasci zdobenda mozliwosc tworzenia prawa to zboczeni ksieza stana sie ich pierwszymi bochatermi. I co pan zrobi p. Mateuszu jak dwuch pedofili z psem przyjdzie po pana dziecko (moze wnuka) . A pies powie, ze dziala zgodnie z ustawa? Czy moze jest pan jednym z tych dwuch?
Małgorzata2019.06.29 13:51
Mateusz co Ty bredzisz? Prawo pracy obowiązuje wszędzie. Czy to firma prywatna, czy państwowa. Pojęcia nie masz o podstawowych sprawach, więc się nie ośmieszaj.
Mateusz2019.06.29 16:24
No pewnie, że masz racje, nawoływanie do zabijania innych jest jak najbardziej na miejscu. Jeebnij się w łeb, za przeproszeniem.
Waarnemer2019.07.1 22:52
Jakie zabijanie innych? Tam nic nie było o aborcji...
Benedykt2019.06.29 15:17
Drukarz to nie prywatna firma koleś? Też ma prawo a co do pedofilii to 90% naukowo potwierdzonych przypadków to pedały i najwięcej jest ich w środowiskach pseudo artystycznych, Proponuję żebyś skończył podstawówkę a później coś komentował. Zwieracze nie bolą?
Mateusz2019.06.29 16:27
Możesz podać jakieś szanowane źródło?, katolski ściek się nie liczy. Na twoim miejscu martwiłbym się o swój poziom wykształcenia, sądząc po tym co gadasz, to nawet tej podstawówki nie skończyłeś. ''Zwieracze nie bolą? '' Kolejny przedstawiciel katolskiej ciemnoty. Wyobraź sobie, że jak nawet według ciebie trzymam stronę LGBT, nie oznacza, że jestem homo.
uior2019.06.30 20:25
Ale Ty tak na serio? Słyszałeś o sądach pracy? W Polsce prywatna firma ma przestrzegać prawa, w tym prawa pracowniczego. Wyrzucenie pracownika za to że nie chciał uczestniczyć w agitacji pro homoseksualnej, jest tak samo głupia gdyby władze IKEA nakazały wszystkim jeść wieprzowinę, bo to zdrowe! I ze względu na tolerancję mają ją żreć wszyscy! A kto się sprzeciwi i umotywuje to religią, zostanie zwolniony. Łapiesz to porównanie?
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 17:42
Przypominam, że ten homofob został zwolniony z IKEA za publiczne obrażanie kolegów z pracy, atakowanie ich orientacji, cytowanie obelżywych kłamliwych i poniżających cytatów z ideologii w bajce pt. biblia. Robienie z niego ofiary jest wywróceniem do góry nogami elementarnej logiki. Mamy do czynienia z katoterroryzmem, który próbuje wymusić szacunek wobec publicznego obrażania ludzi tym razem w miejscu pracy. Katofaszyści uważają, że to jest całkowicie normalne. Niech by jednak ktokolwiek odważał się powiedzieć w pracy publicznie cokolwiek złego na jezuska maryjkę oraz wiarę w urojone bóstwa. Wtedy "obraza uczuć religijnych" i pozew do sądu.
Taki tam 2019.06.28 17:47
O już się odezwały pierwsze głosy . Ja już wysłałem petycję ;)
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 20:04
Strata czasu takie petycje w tej i innych sprawach nie mają żadnego znaczenia :)
Taki tam 2019.06.28 23:21
Jakby nie miały to byś tu się nie odezwał ,bo by nie było po co .
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 0:30
Jest po co dla beki z durnego katolstwa
Maryla2019.06.29 0:46
Durny geju'! To ty nie wiesz, że ty jesteś jedną wielką belką , do śmiania się z ciebie na okrągło??? Takich jak ty, to "nie sieją, nie orzą, ale się same mnożą!" Teraz rozumiesz , kim jesteś????
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 0:54
Zrozumiem jak napiszesz po polsku, zamiast po katolsku😂
Maryla2019.06.29 1:32
Geju! Przecież wiesz, jak nisko upadłeś! O czym ty piszesz? Chłopie! P.s. Nie wiedziałam że jest język katolski? Ja pisałam po polsku! No, ale ty pewnie piszesz po gejowsku, no to nie chcę nawet ani trochę rozumieć, takiego zamazańca i szambiarza! Fuuu!
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 11:34
Jeszcze nie zauważyłaś, że dyskutujesz sama ze sobą? Tworzysz urojenia i sama na nie odpowiadasz. Do psychiatryka marsz!😂
Kamila2019.06.30 0:27
A ja widzę geju, że piszesz właśnie to o sobie! Przyznałeś się! My o tym wiemy, jesteś bardzo biednym człowiekiem! Pytali cię już! KTO CIĘ TAK SKRZYWDZIŁ W ŻYCIU!?
Polak patriota2019.06.28 17:48
Lecz się na nogi, bo na głowę za późno.
Maryla2019.06.29 0:36
Brawo! Wspaniale to ująłeś! Oby ten"gej" posłuchał! On to już chyba nie umie głową myśleć? Pomieszało mu się góra z dołem! Może przepracował te 2 narządy?
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 0:44
Facet domaga się dupczenia, ty nie chcesz i zrzucasz winę na LGBT?😂
Maryla2019.06.29 1:37
No,a jednak pomieszała ci się góra z dołem ! To widać! Nie myślisz ! Muślisz d....
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 11:33
Twoje urojenia to nic innego jak wylew seksualnych frustracji. Tylko czemu chcesz mieć wciągać w swoje problemy?
Polak2019.07.1 12:08
Lepiej weź się za swoje hemoroidy wstrętny zboku.
Vlad2019.06.28 18:00
Nie ma gejów, są tylko parchaci pederaści.
baba-jaga2019.06.29 14:26
Tak jak nie ma katolikow, tylko sa parchate katole.
Zibi442019.06.28 21:13
Dawno cię gościu nie czytałem, myślałem że cię już posadzili? A tu nic? Działasz dalej widzę ku chwale Włodimira Putina. Kiedyś będzie ten ostatni raz.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 23:30
Najwyraźniej zapomniałeś dziś leków...
Baca2019.06.28 23:25
Tęczowa zaraza to HIV.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 23:31
Zgłoś się na badania. Są bezpłatne. Polecam!
Czytelnik2019.06.29 1:22
Slucjaj no dumny geju ...TO NIE ZADEN OBOWIAZEK ...kazdy lubi to co chce ...akurat ciot nie lubie i nie mam zadnego obowiazku aby ich tolerowac a co dopiero lubiec !!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 11:31
Masz obowiązek tak jak ludzie mają obowiązek tolerować ciebie dopóki oczywiście nie będziesz naruszał ich przestrzeni i wolności. Po prostu nie rozumiesz czym jest demokracja. Idąc twoją logiką ktoś kto nie lubi katoli powinien mieć prawo do ich opluwania w pracy i nie tylko.
norge2019.06.30 11:52
A nie upluwacie katoli... zboki skończone??
Jerzy2019.06.29 10:23
Przypominam niedouczonym wielbicielom LGBT, że fobia to lęk przed czymś. Ja się nie boję homosiów, ja się brzydzę i mam do tego prawo!
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 11:29
Przypominam, że Jerzy po raz kolejny nie odrobił pracy domowej - nie zapoznał się z definicją homofobii i pierniczy ogólnikowe piierdolety o fobii.
Taki ktoś 2019.06.29 12:12
Ale to prawda fobia to lęk ,a my się nie boimy tylko czujemy obrzydzenie i to nie to ,ze katolicy to czują ,bo i ateiści też ,znam takich ,
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 13:29
O fobii sobie dyskutuj z Jerzym. Ja pisałem o homofobii. Nie zasłaniaj się ateistami, bo ja znam katolików, którzy nie mają nic przeciwko homo. Wystarczy być normalnym uczciwym i moralnym człowiekiem.
Taki ktoś 2019.06.30 20:19
A na właśnie normalnym i moralnym ,a Ty masz z tym problem .
Krzysztof2019.06.29 12:22
Mamy do czynienia z sodomioteroryzmem i heterofobia, oraz brakiem tolerancji dla tych, ktorzy nie chca z tym miec do czynienia
Gabriel2019.07.12 18:41
w sprawie sodomioterroryzmu jasno mówi Słowo Boże. córki Lota w nagrodę za stosunki kazirodcze stały się matkami dwóch narodów. proszę: 30 Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, 31 rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. 32 Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». 33 Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała. 34 Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». 35 Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. 36 I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. 37 Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. 38 Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.
Benedykt2019.06.29 13:21
Piszesz o elementarnej logice. Oskarżasz katolików o faszyzm, jakieś urojenia itp. Otóż w miejscach pracy katolicy nikomu nie narzucają swoich poglądów i żadna firma nie nakazuje podzielać katolickich poglądów tak pedały i lesby nie mogą innym promować swych zboczeń, to po pierwsze. Po drugie, nie masz pojęcia czym jest faszyzm (proponuję się wyedukować) a po trzecie z logiką to masz tyle wspólnego co świnia oglądająca Słońce.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 13:33
"Pedały i lesby" mogą promować co im dusza zapragnie, na pokojowych zasadach. Tak jak homofobicznie zaczadzene katolstwo. Przy czym w tym przypadku katol przekroczył granice wolności słowa, ponieważ publicznie znieważył homonormatywnych pracowników IKEA. A że takie indywidua jak ty nie dostrzegają w tym nic zdrożnego jest doskonałym potwierdzeniem katoterrorystycznego faszyzmu z waszej strony.
Hanys2019.06.29 15:53
Ile dostajesz za te kretyńskie wpisy trollu?
Grzegorz2019.06.30 9:36
Fekaliowy peda..le
norge2019.06.30 11:50
Tępić zboków na każdym kroku i wszelkimi metodami. Zbok to zbok...amen.
Gabriel2019.07.12 18:57
proszę w takim razie wydrzeć ze Słowa Bożego tę treść. córki Lota zostały nagrodzone za swój pomysł. stały się matkami ukochanym przez Pana narodów: 30 Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, 31 rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. 32 Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». 33 Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała. 34 Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». 35 Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. 36 I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. 37 Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. 38 Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.
uior2019.06.30 20:28
Gratuluje że jesteś dumnym gejem. Ja nie piszę w nicku że jestem dumnym hetero. Po prostu jestem. A jeżeli naśmiewasz się z Biblii, to sam pokazujesz jakim małym i nietolerancyjnym człowieczkiem jesteś. Poza tym Stary Testament jest księgą uznawaną za Żydów. Więc dodatkowo zostałeś Antysemitą. I nie, nie jestem Katolikiem. Dziękuję.
V732019.07.1 12:05
https://dorzeczy.pl/swiat/106957/Zniszczymy-wasze-spoleczenstwo-Szokujace-hasla-na-manifestacji-LGBT.html komentarz zbędny
andrzejhahn32019.06.28 17:42
podpiszcie petycje w sprawie rozliczenia zbrodniczego kosciola katolickiego ze swoich zbrodni i w sprawie pedofilli w zbrodniczym kosciele katolickim
wierna2019.06.28 17:44
Idz precz szatanie z tego portalu!!!
Mateusz2019.06.28 17:49
Ty również idź, prosto do psychiatryka, tam ci już zapewnią opiekę, i codzienną dawkę leków.
Maryla2019.06.29 1:25
Mateusz, czyżbyś był bywalcem psychiatryka? Wiesz co tam dają! Pewnie uciekłeś im ? A leki ze sobą zabrałeś?
Urszula2019.06.30 22:09
Ty też tam bywasz jak widać. Skąd wiesz, ze tam daja leki, które mozna zabrać ze sobą. Z własnego doświadczenia? Normalnie to trzeba sobie samemu leki kupić, no chyba, ze się jest zwolnionym z psychiatryka tak jak ty.
Mało znany 2019.07.1 14:13
Hihi to i Urszula coś wie na temat psychiatryka ,dostałaś te leki czy wykupiłaś sama ?
Urszula2019.07.4 13:18
Wykupiłam sama, ale nie TE leki. U nas się wszystko wykupuje za coraz wyższą cenę. Dziękuję ci PiSie, że życie staje się coraz droższe za twoich rządów.
anonim2019.06.28 17:49
Obok "wiernej" ty w życiu nawet nie stałeś chłopie.
robaczek 2019.07.2 16:54
;] ide, ale wróce!!!!!! SATAN RULES!!!!!! a misiek wiesz skad nazwa szatan? sprawdz i tylko powiem - szach mat debilu ;]
Vlad2019.06.28 17:58
Kurczak, wacka umyłeś? Dalej wali ci z ryja pederasto?
anonim2019.06.28 18:04
Koło "Vlada" to ty w życiu nawet nie stałeś chłopie.
7772019.06.28 20:05
Tepesa??
abrakadabra2019.06.28 23:03
Rozumiem,że to wszystko na co stać twoją znikomą "yntelignecje"
Dorian2019.07.1 13:45
Wąchasz mu Wacka ?
Mirek2019.06.28 20:08
Podpiszemy petycje żeby sprawdzić czy masz mózg, czy jesteś pierwszym bezmózgowcem. I do ZOO.
anonim2019.06.28 21:05
ty jesteś gnojem który idzie co niedziele do kościoła tylko żeby się pokazać i dupę wylizać swojemu batmanowi ludzie tacy jak ty nie wiedzą co to jest wiara a ludzi traktują jak śmieci ty chyba jesteś jakimś majstrem w IKEA
Maryla2019.06.29 0:41
Zamknij gębę, bo zionie od ciebie tym gnojem! Nie chodzisz do Kościoła, to nie zabieraj głosu ! Oglądaj dalej dzieciaku Batmana! Tyle umiesz!!
Tom.2019.06.28 23:41
Olewam IKEĘ.
Sadok2019.06.29 23:06
andrzejhahn3 z Kościołem i Bogiem "walczą" najzajadlej najczęściej ci, którzy nie mogą poradzić sobie z własną grzesznością. Współczuję...
bobo2019.06.30 20:03
o jakże mi was żal wybryki natury
Gabriel2019.07.12 19:08
wybryki natury stały się matkami dwóch umiłowanych przez Boga narodów. może więc warto być wybrykiem natury? 30 Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, 31 rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. 32 Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». 33 Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała. 34 Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». 35 Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. 36 I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. 37 Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. 38 Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.
luke2019.07.3 1:18
Troglodyta w internecie
Benedykt2019.07.6 14:18
Jesteś idiotą. Najbardziej tragiczne jest to, że nawet o tym nie wiesz. Jeżeli nie masz wiedzy, a nie masz,to się nie wypowiadaj. Gdzie tacy się rodzą?