20.10.21, 07:50Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

Zalewski pożegnał się z Platformą

Paweł Zalewski pożegnał się z Platformą Obywatelską. Polityk nie złożył odwołania po tym, jak sąd koleżeński wykluczył jego i Ireneusza Rasia na wniosek Borysa Budki. Powodem miało być działanie na szkodę partii.

Od tej decyzji obaj złożyli odwołanie do Krajowego Sądu Koleżeńskiego. Wczoraj jednak Zalewski swoje odwołanie wycofał. Teraz na Facebooku opublikował list, w którym żegna się z partią.

Po pięciu miesiącach od wykluczenia mnie z Platformy Obywatelskiej przez Zarząd Krajowy, postanowiłem wycofać moje odwołanie do Sądu Koleżeńskiego od tej decyzji.

Chcę podziękować Wam, za zaufanie i życzliwość, którą czułem na każdym kroku mojej działalności. Wasze zaangażowanie w obronę wspólnych wartości dawało mi motywację w szczególnie trudnych, ostatnich latach”

- pisze polityk.

W liście podziękował między innymi Grzegorzowi Schetynie i Donaldowi Tuskowi. Zapewnił, że będzie kontynuował pracę w Sejmie. Zapowiedział też, że w wyborach będzie zabiegał o głosy osób, które popierały PiS, ale „dostrzegają istotne problemy, które wywołuje obecny rząd”

dam/Facebook,Fronda.pl

Komentarze

hej2021.10.20 13:36
tak koncza zdrajcy dotad Cie glaszcza dokad plujesz zabraklo sliny to zjezdzaj
POkatoliku2021.10.20 11:56
Czy to nie ten co kiedyś odszedł z PiS-du.
Olek2021.10.20 11:41
Tak kończą zdrajcy
wesoły tęczowy ormowiec2021.10.20 11:24
dołącz do gowina to będzie z was udana para nieudaczników
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.20 11:20
Jak łatwo niektórym ZEŚWINIĆ się, nie myśli się o DZIECIACH i WNUKACH? Co dzieci powiedzą na ZEŚWINIENIE się? Do samej ŚMIERCI jest się ZEŚWINIONYM, nawet można to ZEŚWINIENIE PRZENIEŚĆ na POTOMKÓW. A wystarczyło być tylko PRZYZWOITYM. Ilu "AUTORYTETÓW", "NIBY-PATRIOTÓW", stało się SZUJAMI i SZUBRAWCAMI, gdy okazało się, że TECZUSZKI jednak ISTNIEJĄ? Czym dla nich jest POLSKA, za którą będzie w godzinie PRÓBY warto ODDAĆ nawet ŻYCIE, NICZYM, Tak jak oddali życie PRAWDZIWI POLACY w KATYNIU, na NIELUDZKIEJ ZIEMI-SYBIRZE oraz w NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH ( a przecież wystarczyło powiedzieć "TAK ZEŚWINIĘ SIĘ, możecie TOWARZYSZE z SB czy SS, na mnie LICZYĆ" i już ratowało się KORYTO, ale ZEŚWINIENIE ZOSTAJE na CAŁE ŻYCIE, swoje, dzieci i wnuków). "INKA" prosiła o przekazanie, "POWIEDZCIE MOJEJ BABCI, ŻE ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA". W chwili swojej ŚMIERCI WYKRZYCZAŁA "NIECH ŻYJE POLSKA, NIECH ŻYJE „ŁUPASZKA". Z kilku metrów nie dosięgnęła jej żadna kula PLUTONU EGZEKUCYJNEGO, żołnierze Polacy z POBORU "ZACHOWALI SIĘ JAK TRZEBA", INKĘ skazali SĘDZIOWIE SOWIECIARZE, a potem DOBIŁA INKĘ SOWIECKA SWOŁOCZ, MORDERCA o znanym NAZWISKU. Ot takie wspominki.