21.04.19, 12:05Fot. Lukas Plewnia via Wikipedia, CC 2.0

Zamachy na Sri Lance. Jest komunikat MSZ

Na Sri Lance w Niedzielę Wielkanocną doszło do ośmiu zamachó bombowych, w tym trzech na kościoły, w których zginęło łącznie co najmniej 190 osób. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP opublikowało komunikat w związku z tragedią.

Polska zdecydowanie potępia ataki terrorystyczne dokonane na Sri Lance. Polska potępia wszelkie przejawy terroryzmu i przemocy”

- czytamy w oświadczeniu na stronie MSZ.

Dalej zaś:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP składa kondolencje wszystkim rodzinom i bliskim poszkodowanych i ofiar w tych aktach terroru”.

Wciąż nie wiadomo, czy wśród poszkodowanych nie ma Polaków. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa MSZ Ewa Suwara:

Służby dyplomatyczne i konsularne weryfikują i gromadzą informacje dotyczące ewentualnej obecności Polaków wśród poszkodowanych”.

Dodała, że resort jest w kontakcie z władzami na miejscu.

dam/PAP,gov.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.04.21 21:26
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata środa, 17 kwietnia 2019 17 IV 2019 Katedra Notre Dame została podpalona (La cathédrale Notre-Dame a été incendiée) - internet translate,The Notre Dame cathedral was set on fire / Co powiedział Pan Jezus w tych Orędziach o Smoleńsku 17 kwietnia 2019 Tuż po północy - Tak dziecko, katedra Notre Dame została podpalona. - Kto to uczynił Panie Jezu? - Przedstawiciele Islamu za przyzwoleniem masonerii białych ludzi. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Czy Macron maczał w tym palce? - Tak, jako mason, ważny mason wiedział o tym. - Chwała Tobie Chryste. 17 avril 2019 Juste après minuit - Oui enfant, la cathédrale Notre Dame a été incendiée. - Qui a fait ce Seigneur Jésus? - Représentants de l'islam avec le consentement des francs-maçons des Blancs. - Merci Jésus. Louez-moi, Christ. - Macron avait ses doigts dedans? "Oui, en tant que franc-maçon, un franc-maçon important le savait. - Louez-moi, Christ. April 17, 2019 Just after midnight - Yes child, Notre Dame cathedral was set on fire. - Who did this Lord Jesus? - Representatives of Islam with the consent of the freemasons of white people. - Thank you, Jesus. Praise me, Christ. - Did Macron have his fingers in it? "Yes, as a freemason, an important freemason knew it. - Praise me, Christ.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.21 17:11
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
POlityk EUropejskiego formatu2019.04.21 12:58
Najwyższy czas aby Polska z POwodu dużego braku rąk do pracy rozpoczęła sprowadzanie POkojowo nastawionych buddyjskich tanich pracowników z Sri Lanki.
Jozin z Bazin2019.04.21 12:27
Mordują Katolików, Chrześcijan a świat MILCZY co w ten sposób wszyscy dają dowód, że popierają tych barbarzyńców, na frondzie też ich nie brakuje, smutne to! Człowieku dlaczego tak łatwo dałeś się zdehumanizować?
Jestem 2019.04.22 15:12
Wczoraj pisałeś, że to buddysci, czy dziś to odszczekasz?