16.09.19, 10:45zdj. screen Youtube

Zandberg z listy SLD planuje odebrać PiS socjalnych wyborców i zbudować drugą Skandynawię

Na lewicowym portalu Oko Press ukazał się przeprowadzony przez Agatę Szcześniak (współzałożycielkę i wieloletnią wicenaczelną „Krytyki Politycznej”, była pracownice „Gazety Wyborczej”) wywiad „Zandberg: Polska jak Skandynawia. Świecka, nowoczesna, równa. PiS się boi takiej lewicy” z liderem partii Razem i kandydatem z listy SLD do sejmu Adrian Zandberg.

W wywiadzie lewicowy ekstremista zadeklarował, że nie chce „się wiecznie babrać w przeszłości”, Kidawa-Błońska „bo jest osobą kulturalną i spokojną”, a lewica na listach SLD mówi „nie dla PiS”, chce Polski świeckiej „w której państwo nie wtyka ludziom nosa pod kołdrę”.

Warto zwrócić uwagę, że lewicowy frazes o niewtykaniu nosa pod kołdrę, jest sprzeczny np. z homo deklaracją Trzaskowskiego, która uprzywilejowuje sodomitów w awansach, dostępie do zamówień publicznych, czy transferach publicznych – bez wtykania nosa pod kołdrę nie da się określić, czy pederasta pracownik samorządowy jest na pewno pederasta, i ma dostać awans z powodu swoich seks preferencji, pro homo firma na pewno jest tęczowa i z tego powodu ma dostać kontrakt, a gejowski klub sportowy na pewno jest gejowski i z racji preferencji seksualnych zawodników zasługuje na dotacje.

Zdaniem prezesa partii Razem „w tej kampanii ludzie mają wybór po stronie opozycji: z jednej strony lewica”, która podkreśla przyszłość, „a z drugiej – Platforma, która patrzy z sentymentem na przeszłość, na to, co się faktycznie udało, ale też akceptuje sprawy, które naszym zdaniem przed 2015 rokiem były zorganizowane źle”.

Do złej polityki PO kandydat SLD zaliczył: „nierówności, złe traktowanie pracowników, śmieciówki, wycofywanie się państwa z prowincji, zwijanie instytucji publicznych — znikanie posterunków policji, ośrodków zdrowia, kultury, bibliotek”.

Z artykułu wynika, że zdaniem lewicy sukces „PiS to w dużym stopniu wynik tego, że wielu ludzi demokratyczna, wolna Polska zawiodła”, i dlatego kandydaci lewicy z list SLD obiecują tanie leki, zamianę umów o dzieło na umowy o prace po kontrolach inspekcji pracy (gdy wykryją, że powinna być umowa o prace), ubezpieczenie chorobowe w wysokości pełnej pensji. Wzorem dla lewicy są kraje skandynawskie.

Zandberg deklaruje, że „na lewicy patrzymy oczywiście na PiS krytycznie: nie podoba nam się naruszanie praworządności, ataki na prawa kobiet i mniejszości”. Zdaniem lewicowego ekstremisty „nie ma kogoś takiego, jak “wyborcy PiS”. Są różne grupy ludzi. I jest też taka grupa, która głosuje na PiS, myśląc, że to jest mniejsze zło. Bo kupili PiS-owską opowieść: „jesteśmy, jacy jesteśmy, mamy swoje za uszami, ale przynajmniej gwarantujemy programy społeczne i 500+. A jak tamci wrócą, to 500+ zabiorą i z programów społecznych nic nie zostanie”. Polaryzacja, na którą grała duża część mediów, służyła przede wszystkim PiS, bo mogli mobilizować wyborców, strasząc. Są ludzie, którzy patrzą z niesmakiem na” PiS, „ale boją się, jak będzie się żyło w Polsce po PiS-ie. Chcemy ich do siebie przekonać. Lewica to gwarancja, że prospołeczne rozwiązania zostaną utrzymane”.

Kandydat z listy SLD zarzucił PiS, że nie opodatkował zagranicznych korporacji, i zapowiedział, że lewica to zrobi, bo ulega USA (które bronią interesów korporacji). PiS miał ulec USA też w sprawie listy leków refundowanych. Według lewicowego ekstremisty „sprawa leków jest powszechnie znana – pani ambasador USA interweniowała, żeby zmienić listę polskich leków refundowanych. Teraz Amerykanie ogłosili, że Polska wycofa się z opodatkowania gigantów cyfrowych. Polski rząd lekką ręką zwolni Facebooka czy Amazona z podatków, bo tak im kazała administracja Trumpa. Lewica chce równego traktowania. Nie może być tak, że Polak płaci podatki, a wielka amerykańska korporacja jedzie na gapę. Polska powinna w tej sprawie blisko współpracować z innymi krajami Unii Europejskiej i wspólnie wziąć się za raje podatkowe. Możemy doprowadzić do tego, żeby poziom dochodów z podatku od korporacji wzrósł”.

W opinii Zandberga „procent dochodów polskiego budżetu, który pozyskujemy z opodatkowania wielkich korporacji, z kapitału, z olbrzymich majątków jest dużo niższy niż w krajach Europy Zachodniej. Inne kraje też borykają się z tym problemem, ale Polska jest wyjątkowo nieskuteczna. […] To jest głęboko niesprawiedliwe, gdy ktoś, kto ma małą firmę w Polsce i uczciwie płaci podatki, konkuruje z takim behemotem, który podatków nie płaci w ogóle. To polscy pracownicy i samozatrudnieni zrzucają się, żeby sfinansować infrastrukturę, drogi, usługi publiczne, a korzystają z nich w największym stopniu ci, którzy się do tego wspólnego kociołka nie dorzucają. To chcemy zmienić”.

Jak informuje w wywiadzie kandydat z listy SLD, we wspólnym programie Lewicy czy SLD, Razem i Wiosny, startujących z list SLD są „sprawy kluczowe dla Razem: koniec śmieciówek, wyższe płace, budowa mieszkań na wynajem, złagodzenie ustawy antyaborcyjnej, świeckie państwo”.

Z wywiadu można się dowiedzieć, że Jan Śpiewak zrezygnował ze startu z listy SLD, bo nie dostał tak dobrego miejsca na liście, na jakie liczył. W opinii Zanberga „starsi, głosujący na SLD, prekariusze, budżetówka — na Razem i wielkomiejscy wyborcy, którzy poparli Wiosnę”. „Różnorodne partie lewicowe mobilizują różnych lewicowych wyborców”.


Jan Bodakowski

Komentarze

jaceks772019.09.18 7:50
Lewica to tak próbuje metodą "na wnuczka", wszystkich kochamy a z portfela wszystko znika.
Urszula2019.09.17 18:55
Muszę przyznać, że ma dobry plan ! Inna sprawy, że ma łeb większy od konia, czyli Giertycha ! * Już niedługo będzie pierdział jak pierdzi kobyła do bata !
VOX152019.09.16 22:41
MATKA ZANDBERGA MIESZKA W IZRAELU I JEST RODOWITA ŻYDÓWKĄ
a2019.09.16 20:32
Nazwisko Zandberg- brzmi tak jak u Żyda. Przypadek?
Grazyna2019.09.17 20:25
To nie przypadek ! To ta nacja
Libori2019.09.16 18:31
WSZYSTKICH LEWUSOW DO JEDNEJ DUZEJ DZIURY I ZAKOPAC!PRZECIEZ TO BRUDY FUJ!
Bukta2019.09.16 17:55
Szwedom już dawno system poucinał jaja. Są jak krowy żujące powolnie trawę....
anonim2019.09.16 17:44
Benicja natychmiastowa dla tego obrztdliwego zyda do Izraela to klamca jego wyglad sprowadza do zlych mysli tego zyczy ARON
toni2019.09.16 15:13
Patrząc na jego Kastę, to na pewno nie polskie tylko Banderowskie
Ramona2019.09.16 14:01
Zandberg to bękart poskich komunistów usunietych w 1968 roku z Polski urodzony i wychowany w Danii!!!!
Reytan2019.09.16 15:29
Jego siostra prowadzi partie matke Razem w Izraelu.
Komitet Obrony Czerwonego Kapturka2019.09.16 12:51
Poszczególni Skandynawowie już proszą o azyl w Polsce. A muzułmanie stworzyli enklawy szariatu
Konfederata2019.09.16 12:00
Ot rozróba na Lewicy. Pisowcy i razemowcy licytują się o głosy swojego elektoratu, ciemnego lewicowego ludu. Niech budują. Wałęsa budował 2 Japonię, Tusk 2 Irlandię, Kaczyński buduje 2 PRL, niech tam sobie Zandberg buduje i Skandynawię. Pytanie tylko dlaczego wciąż chcą coś budować, zamiast zostawić w spokoju tę zwykłą Polskę, a ona już sama się zbuduje dużo lepiej.
Reytan2019.09.16 15:26
Jestes kurwinista i idiota genetycznym.
zmiecz2019.09.16 11:24
Nie moze byc! Szwedzi chca opuszczec swoj kraj !
Bartosz2019.09.16 11:13
ZATRZYMAĆ KATOPRAWACTWO
stop lewactwu2019.09.16 11:08
Nie tylko PiS boi się lewicy definiowanej tak jak ją definiuje Zandberg ale ten lęk widoczny jest u każdego normalnego , przyzwoitego Polaka !
Grazyna2019.09.17 20:24
To nie lęk, to obrzydliwość i sprzeciw na taką politykę Zandberga!
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.16 10:58
Najpierw trzeba uwolnić Polskę spod agresji watykańskiego okupanta i jego sekty propagującej szkodliwą katoideologię.
Andrzej Ryszkiewicz2019.09.16 12:12
Nie ma okupacji watykańskiej,bo Watykan nie napadł na Polskę.Dosłownie w ten sam sposób moja rodzina ze wsi,która nie lubi kościoła uparcie twierdzi,że Watykan to okupant i ośmiesza się w ten sposób.Ale do nich te argumenty nie przekonują.Natomiast oczywiście kościół trzeba oddzielić od państwa.I uważam,że państwo powinno być świeckie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.16 13:01
Jeśli popatrzeć historycznie w jaki sposób Kościół wszedł do Polski, a współcześnie jak manipuluje politycznie i społeczeństwem to tak jest okupantem.
Andrzej Ryszkiewicz2019.09.16 13:40
No chociażby chrzest Polski,który nam narzucono,to fakt historyczny,współpraca z zaborcami,to też fakt historyczny,oczywiście nie wszyscy duchowni,a co do manipulowania społeczeństwem,to uważam,ze kościół to wszystko co mówi to dotyczy tylko katolików,a nauka kościoła nie odnosi się do osób niewierzących,bo to wszystko księża i biskupi mówią w kościele,do którego osoby niewierzące nie chodzą.A więc nie manipuluje całym społeczeństwem,tylko takimi osobami,którzy mają coś z kościołem wspólnego.Ja nie mam nic do nauk kościoła,uważam je za dobre,tylko nie podoba mi się postępowanie niektórych urzędników kościoła,którzy nie stosują się do swojej religii i swoich nauk.A to,że kościół akurat aborcję uważa za zło,to się zgadzam,bo to nie jest zgodne z przykazaniami.I nie dziwię się,ze kościól o tym mówi.Ważne,aby tego nie narzucał osobom niewierzącym.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.16 14:39
Z jednej strony piszesz, że ideologia (nie mylmy tego z nauką) kościoła dotyczy tylko katolików, a na koniec stwierdzasz, że z tej ideologii słusznie wynika zakaz aborcji, a więc prawo świeckie, które dotyczy wszystkich. To trugie to prawda, w przypadku zakazu bardzo szkodliwa społecznie, natomiast pierwsze to nieprawda, ponieważ propagandziści katoideologii uważają, że ich przekonania trzeba narzucać wszystkim, którzy nawet jeśli nie podzielają religii katolickiej, muszą przestrzegać przekonań i praw z niej wynikających. Kościół nie przyszedł do Polski ot tak sobie w ramach misji promowania swojej ideologii, tylko wcześniej podbijał Europę za pomocą metod, które dziś określamy jako zbrodnie przeciwko ludzkości. Gdyby nie to nikomu by do głowy nie przyszło coś takiego jak "chrzest Polski". Fundamenty Kościoła są więc zbrodnicze i dziś nadal kontynuowane w zmiękczonej formie na tyle na ile niedoskonała demokracja pozwala. Ideologia katolicyzmu to system "wartości", których celem jest podporządkowanie sobie całego społeczeństwa, nie tylko wiernych. I dlatego jest niebezpieczny.
Reytan2019.09.16 15:23
Aktywnych komunistow trzeba pozbaic obywatelstwa.
Cogito ergo sum2019.09.16 10:53
Grozi nam Dulkiewszczyzna czyli głupota i obłuda.
anonim2019.09.16 10:53
Wiarygodni,jak lewica,przez próg nie wpuszczaj bo torbę z zawartością wyniosą z przedpokoju,nawet się nie spostrzeżesz,no chyba,że masz sprawny monitoring.
Kierowca Bombowca2019.09.16 10:52
To kidawa. W Skandynawii mamy jeszcze miękki autorytaryzm. Dzieci zabiera się rodzicom, nie można krytycznie mówić o rewolucji homoseksualnej, bo to gorsze jest od rasizmu i nazizmu, powszechnie panuje tam poprawność polityczna w doskonałej formule autocenzury
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.16 11:02
Homofobia nie jest gorsza od rasizmu. Jest tak samo obrzydliwa i zwyrodniała.
Andrzej Ryszkiewicz2019.09.16 12:26
Oczywiście,że krytyka i nienawiść do ludzi o orientacji homoseksualnej jest obrzydliwa.W tej kwestii się zgadzam.ja nie mam nic do osób o innej orientacji seksualnej.Natomiast z poniższym komentarzem,że kościół to okupant watykański,to nikt,nawet niewierzący się z tym nie zgodzi,bo to jest stwierdzenie nierozsądne.Aczkolwiek kościół ma wpływ na kształt naszego państwa,to racja.Napisałem to pod komentarzem,który dotyczy okupacji watykańskiej.