22.01.18, 19:15Screenshot YouTube

Żaryn: Zdelegalizować Komunistyczną Partię Polski! Swastyka jest niedopuszczalna - tak jak sierp i młot

„Symbol młota i sierpa jest tak samo niedopuszczalny jak swastyka. Promowanie takiego znaku to zachęcanie do zbrodni ludobójstwa, jakiego dopuszczał się reżim bolszewicki” - mówi w rozmowie z portalem TVP.Info historyk, senator Prawa i Sprawiedliwości, prof. Jan Żaryn.

Organizacje promujące te symbole nie powinny mieć prawa do swobodnego funkcjonowania” - podkreślił.

Żaryn stwierdza, że również i Komunistyczna Partia Polski powinna zostać zdelegalizowana, choć już raz sprawa została umorzona. Historyk podkreśla, że najpewniej po prostu sędzia był niedouczony i powinien wziąć udział w szkoleniu historycznym.

Na gruncie polskim, w obliczu totalnej kompromitacji obydwu totalitaryzmów, jest to margines marginesów”

- podkreśla senator i dodaje, że w Polsce próba honorowania komunizmu lub nazizmu związana jest raczej z pojęciem prowokacji – tak zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

Prowokacji, która ma skompromitować pastwo polskie i dążenia, by wreszcie wyjaśnić światu, że Polska była ofiarą systemów totalitarnych, a nie ich współtwórcą”

- dodaje profesor Żaryn.

Rozmówca TVP.Info zaznaczył też:

Te ideologie są tak skompromitowane w Polsce, że poza jakimiś prowokatorami i ludźmi niezdolnymi do logicznego myślenia, nie ma siły w społeczeństwie, która dałaby się porwać podobnym hasłom”.

dam/TVP.Info,Fronda.pl