26.07.18, 10:56zdj. screen Youtube/WSensie TV

Zaskakująca transakcja! Oto, komu Jakubiak sprzedał browar

"Śmieję się, że liberał o mocno lewicowych poglądach zdołał dogadać się w tej sprawie z nacjonalistą"- powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" nabywca Browaru Tenczynek. Jest nim... Janusz Palikot, były poseł Platformy Obywatelskiej i założyciel Twojego Ruchu, a konkretnie spółka byłego już polityka: Manufaktura Piwa, Wódki i Wina. 

"Negocjacje były twarde i długie. Ale dogadaliśmy się. Przynajmniej ten fakt dobrze wróży Polsce, żeby to wszystko, co się rozleciało, poskładać do kupy"-ocenił Palikot. W rozmowie z Onet.pl do sprawy odniósł się również poseł Marek Jakubiak. Jak twierdził, jego browar rozwija się, wręcz "dostał skrzydeł". 

"Bardzo się cieszę, że udało się go uratować i że jest w polskich rękach, na czym bardzo mi zależało. Mam nadzieję, że inne browary, które sprzedaję, również pójdą w dobre, polskie ręce"-ocenił polityk Kukiz'15. 

"Z Palikota taki lewicowiec, jak ze mnie nacjonalista"-zażartował Jakubiak, odnosząc się do wypowiedzi Palikota o tym, że liberał-lewicowiec dogadał się z nacjonalistą. 

Przypomnijmy, że poseł Kukiz'15 poinformował o zamiarach sprzedaży browarów w maju tego roku. Swoją decyzję motywował tym, że poświęcił się polityce, przez co nie może oddawać się biznesowi tak, jak to czynił wcześniej. 

yenn/Onet.pl, Wyborcza.pl, Fronda.pl