20.09.13, 13:03Prof. Irena Lipowicz (fot. Boston9/Wikipedia)

Zawisza dla Fronda.pl: Prof. Lipowicz jest zainfekowana polityczną poprawnością. Wydaje jej się, że Polska jest najeżona "faszystami"

Portal Fronda.pl: Jak ocenia Pan program wychowania patriotycznego postulowany przez rzecznik praw obywatelskich  prof. Irenę Lipowicz?

Artur Zawisza: Program wychowania patriotycznego polegający na odwiedzaniu miejsc kaźni Polaków jest ze wszech miar godny poparcia. Za PRL odwiedziny Auschwitz, Majdanka czy podwarszawskich Palmir były dalece częstsze niż po 1989, kiedy rząd dusz sprawowała partia, której członkiem i posłem była dzisiejsza rzecznik praw obywatelskich. Z kolei odwiedziny miejsc zbrodni komunistycznych nie były możliwe za PRL i, niestety, nie stały się standardem po 1989 roku. Tymczasem widząc izraelskie wycieczki młodzieży w Polsce skupiające się na obozach koncentracyjnych, powinniśmy zadać sobie pytanie, dlaczego każda polska klasa maturalna nie odwiedza obowiązkowo Katynia... Tak więc, szkoda, że trzeba było aż ponad dwudziestu lat upowszechniania nihilizmu historycznego i "wybierania przyszłości", aby dopiero Marsze Niepodległości przypomniały elitom sejmowym i urzędniczym, że wychowanie patriotyczne jest niezbędne.

Czy taki program będzie skutecznym lekiem na wspomniane przez panią rzecznik "tatuaże ze swastykami"? Przecież znane są przypadki osób, które doskonale wiedzą, co oznacza swastyka albo godło III Rzeszy, zwane gapą, które noszą na ubraniach. Wydaje się, że właśnie celowo to robią - odwołując się do takiej, a nie innej ideologii...

Pani profesor w ogóle nie rozumie, o jakim zjawisku społecznym mówi. Jest zainfekowana polityczną poprawnością i wydaje jej się, że świat i nasz kraj najeżony jest "faszystami" i "nazistami". Otóż, owszem, tacy się zdarzają i są godni potępienia, ale jest ich absolutna garstka. Ja, działając ponad dwadzieścia lat w środowisku narodowym, nikogo takiego osobiście nie spotkałem. Rzecz wygląda zupełnie inaczej! Mianowicie elity liberalno-kosmopolityczne przedstawiają społeczeństwu do wierzenia zestaw obowiązkowych poglądów politycznie poprawnych, typu: tolerancjonizm, permisywizm, genderyzm, pro-choice, antyfaszyzm, libertynizm, kosmopolityzm etc. Niekiedy więc zdarza się, że młodzi ludzie oburzeni tą niestrawną papką postanawiają na przekór estabilishmentowi prowokacyjnie zanegować to wszystko. Wtedy na przykład hajlują nie dlatego, że są nazistami, ale dlatego, żeby wyśmiać przesąd, że w liberalnym państwie wolno nie wierzyć w Boga i obrażać świętości, wolno zabijać nienarodzone dzieci, wolno pluć na sztandar narodowy, ale nie wolno jedynie podnieść ręki na powitanie. Nie twierdzę, że to dojrzała reakcja, ale psychologicznie umotywowana jako bunt przeciw zakłamaniu, psychomanipulacji i tresurze społecznej. Dlatego też brytyjski książę Harry pojawił się kiedyś na balu przebierańców w nazistowskim mundurze ze swastyką, a paru młodzieńców w Białymstoku stylizowało się hitlerowsko. Inni stylizują się stalinowsko i wtedy nie ma prokuratury, ale jest ogólna wesołość. Trzeba być aż profesorem, żeby tego nie rozumieć, ale pleść coś o "wstających z grobu AK-owcach", gdy to właśnie środowiska pomawiane o faszyzm, na przykład kibicowskie, są awangardą polskiego patriotyzmu kultywującą pamięć o żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego. Na pewno robią to lepiej niż dawniej Unia Demokratyczna, z której wywodzi się obecna pani rzecznik.

Czyli Pańskim zdaniem środowisko Ruchu Narodowego nie ma problemu z tego typu ekscesami? Jak ewentualnie zamierzacie eliminować takie skrajności ze swoich kręgów?

Ruch Narodowy wywodzi się z polskiego obozu narodowego, którzy na ołtarzu ojczyzny złożył ofiarę krwi, stając na przeciw niemieckiego (i sowieckiego) najeźdźcy. Osobiście odsłaniałem na ul. Książęcej w Warszawie tablicę pamiątkową poświęconą redaktorowi naczelnemu "Prosto z Mostu" Stanisławowi Piaseckiemu, którego przedwojenni liberałowie posądzali właśnie o "faszyzm", a który zginął od niemieckiej kuli w Palmirach... Nota bene, wbrew fałszowi historycznemu pani rzecznik, nie od hitlerowskiej kuli, ale od niemieckiej. Wojnę toczyli Niemcy, a nie hitlerowcy, zaś nie walczyli np. z konserwatystami od Churchilla i demokratami od Roosevelta, ale z Brytyjczykami i Amerykanami! Jeżeli idzie o zagrożenia totalitarne w Polsce, to jego źródłem jest opresyjna władza obecnego rządu ze szczególnie niechlubną rolą ministra spraw wewnętrznych. Inwigilacja, prześladowania i zapowiedzi terroru politycznego ze strony ministra Sienkiewicza wypełniają znamiona grożącego nam i poniekąd już realizującego się faszyzmu.

Not. MBW

Komentarze

anonim2013.09.20 13:17
Ja się nie dziwię, skoro ta pani jest internacjonalistyczną komunistka (styl sowiecki), to wszystkich innych uważa za faszystów
anonim2013.09.20 13:34
Ta pni coraz brdziej odlatuje!!.
anonim2013.09.20 13:50
Tu jeden z forumowiczów propaguje faszyzm w swoim logo tzw ".Eisernes Kreuz"
anonim2013.09.20 14:03
Cześć RN odwołuje się do tradycji RNR Falanga i gloryfikuje jej przywódcę a to już przegięcie . Jak tak część narozrabia to kto się będzie za nich wstydził ? Później trzeba będzie pisać myśmy nie popierali itd.
anonim2013.09.20 14:27
Jeden z forumowiczachj emanuje w swym logo faszystowskim symbolem "Eisernes Kreuz" jako "....... 22".
anonim2013.09.20 14:58
"Hajlowania" nie da się usprawiedliwić nawet polskim nacjonalizmem, z tym gestem kojarzeni są w Polsce niemieccy naziści, którzy wymordowali 3 mln Polaków nie wspominając już o innych nacjach zamordowanych na polskiej ziemi. A swoją drogą to pani Lipowicz wspiera i wybiela komunistycznych zbrodniarzy.
anonim2013.09.20 15:10
O, widzę, że - od absolwentki psychologii (nie psycholożki ani nie psychologa - zgodnie z życzeniem) lewe ciągoty i uprzedzenia wyłażą, no,no - czego się jeszcze doczekamy...
anonim2013.09.20 15:58
@Plus Masz u mnie minus!. Gest podniesionej reki był zwyczajowym powitanioem cesarzy rzymskich i z tąd przejęli go hitlerowcy. Również swastyka jest staroindyjskim symbolem i w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności.
anonim2013.09.20 16:08
Ondraszek a po co nam to plugastwo a później jak nam przypinają nam hitlerowską gębę to są pretensje. . "Swastyka jest stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności" zapewniam Cię ,że nie była dla katolickich kapłanów mordowanych w Dachau czy biskupów płockich zamordowanych w Działdowie.
anonim2013.09.20 19:01
Gipsen '' Wg Holochera ma "opinię babiarza zboka"'' Tu chyba powinien neonarodowiec Zawisza ostro zareagować i pouczyć pana Holochera ,że ten kto się ugania za damskimi spódniczkami nie jest zbokiem,co najwyzej zdegenerowanym rozpustnikiem .No chyba ,że ta pani w spódniczce nie jest panią a panem.Można oczywiście byc i babiarzem i zbokiem ,jedno drugiego nie wyklucza,jak to jest w przypadku pana Zawiszy nie wiem,tasm neonarodowych nie czytuje
anonim2013.09.20 21:04
Nazywając niemal wszystkich faszystami ma na celu osłabienie patriotyzmu (nacjonalizmu). Jesteśmy zmuszani do tłumaczenia się, że nie jesteśmy faszystami lecz nacjonalistami. Jest to wprowadzony świadomy zabieg walczący z patriotyzmem. Dlaczego nie mówi się o tych, którym brakuje patriotyzmu (miłości do Polski). Ich brak patriotyzmu cechuje się niszczeniem struktur gospodarczych, ekonomicznych, edukacyjnych, dbaniem o prostych ludzi.
anonim2013.09.20 22:01
Coraz głupsze rzeczy gada ten Zawisza. Żal patrzeć. Wyłazi z niego ta neopogańska dusza. Próbuje być kojarzony z Kościołem i katolicyzmem, jednak poza pustymi frazesami o "tradycji" i "obronie krzyża" w żaden sposób nie prezentuje postawy chrześcijańskiej. Teraz nie przeszkadza mu, że jego kochani chłopcy "hajlują" (odwołując się nie do polskiej, a niemieckiej TRADYCJI), a za parę lat nie będzie mu przeszkadzać, gdy będą ludzi bić i wsadzać do więzień za lewicowe poglądy. Zupełnie nie rozumiem jego zachowania. Powinien choćby z racji kształtowania pozytywnego wizerunku, czysto kurtuazyjnie potępić pozdrawianie się gestem "heil" i nie wzbudzałby podejrzeń o sentymenty nazistowskie.
anonim2013.09.21 5:34
@2013 Proszę cie !Rób to co ci najlepiej wychodzi,ale nie pisz więcej do Frondy!/.
anonim2013.09.21 6:05
Komuniści to niestety niedouczeni debile, i co im zrobisz? Trzeba to towarzystwo przepędzić od władzy, zamiast z nimi rozmawiać. I odebrać tytuły naukowe, które sobie sami ponadawali wzajemnie.
anonim2013.09.21 6:06
Ondraszek bardzo mi przykro , ale nie jestem w stanie w ciągu najbliższych miesięcy spełnić Twojej prośby.
anonim2013.09.21 12:31
@2013 Oby ci prąd wyłączyli na najbliższe parę miesięcy!!!
anonim2013.09.22 21:23
Coś jest na rzeczy z tym faszyzmem u Zawiszy i wśród Ruchu Narodowego. Pewnego razu przyszło mi do głowy aby zapisać się do ONR, bo z PiS nie udało się. Zacząłem mieć wątpliwości poważne co do polskości tej partii, ze względu na EWIDENTNY filosemityzm, który kończy się na wrogości wobec prawdy o historii o Polsce. (L. Kaczyński wstrzymał ekshumację w Jedwabne na polecenie rabina a tym samym sprzeniewierzył się prawdzie o polskich Żydach cz też Żydach mieszkających w Polsce). Powiedziałem im, że sposób na to aby nie nazywać ich faszystami jest prosty: wymyśleć hasło wprost antyfaszystowskie i skandować je na równi z antykomunistycznymi. Dlaczego ONR tego nie robi ? Proste - on jakoś popiera ten faszyzm, co dla mnie jest szczytem głupoty. No i nie przyjęli mnie. A chcą być ruchem NARODOWYM. Jakim sposobem ? Narodowy to znaczy dotyczący CAŁEGO Narodu.