09.11.14, 07:59fot.media

Zbierają podpisy o przywrócenie krzyża na Giewoncie

Sprawa spotu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który ma promować Polskę za granicą oburzyła społeczeństwo.

Film pt. „Polska. Where the unbelievable happens” („Polska. Gdzie nieprawdopodobne staje się realne”) powstał na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, kosztował nas 1,4 mln zł. MSZ zachwala fil, mówiąc, że „pokazuje Polskę jako miejsce przemian i kreatywności oraz kraj atrakcyjny inwestycyjnie i turystycznie”. Jednocześnie każdej scenie spotu, w której powinien pojawiać się krzyż, m.in. na Giewoncie i sztandarze podczas inscenizacji bitwy pod Grunwaldem – został on usunięty.

Za pośrednictwem strony www.protestuj.pl możemy podpisać się pod petycją do premier Ewy Kopacz o przywrócenie krzyża na Giewoncie oraz wyciągnięcie konsekwencji wobec autorów spotu. „W filmie tym – wzorem propagandystów komunistycznych – dokonano oszustwa polegającego na usunięciu symboli chrześcijaństwa: krzyża na Giewoncie i ze sztandaru w inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem” – czytamy w treści listu. „Ten wyjątkowo kłamliwy zabieg utrwala zdeformowany obraz Polski przykrojonej wg poprawno-politycznej sztancy, w której dla chrześcijaństwa po prostu nie ma miejsca. Polska w tym filmie odarta jest z symboliki krzyża, na którym zbudowała swoją tożsamość kraju chrześcijańskiego przywiązanego do Chrystusa” – czytamy dalej. Inicjatorzy akcji protestacyjnej podkreślają, że usunięcie krzyża z Giewontu jest „haniebną manipulacją, która nie tylko kłóci się ze zdrowym rozsądkiem, ale także rani uczucia religijne Polaków”.

Ra/Gazeta Polska Codziennie

Komentarze

anonim2014.11.9 8:57
Jako przedstawiciel społeczeństwa, dementuje informację, jakoby spot ten wywołał nasze oburzenie. Jednocześnie proszę redakcję, by nie wypowiadała się więcej w moim imieniu.
anonim2014.11.9 9:07
Spot jest bardzo słaby i w tym widzę problem a akcja zbieranie podpisów o "przywrócenie" krzyża tylko ośmiesza frondę i inicjatorów.
anonim2014.11.9 12:43
Jakby na to uczciwie nie spojrzeć spot fałszuje historię i nie pokazuje prawdziwego obrazu Polski. I tym każdy uczciwy obywatel powinien czuć się tym oburzony, zwłaszcza że taki gniot wyprodukowano za pieniądze podatników, a więc również moje. Chyba, że jest uzależniony od tzw. "poprawności politycznej".
anonim2014.11.9 13:52
I bardzo dobrze,bo jesli jest na giewoncie krzyz,to czemu lewackie oszołomy przeklamuja i pokazuja cos innego,gdyby to byla pedalska tecza to napewno by jej nie pomineli
anonim2014.11.9 16:14
@Frontowiec - uważasz, że fałszywy obraz Polski jest przejawem uczciwości jego twórców i dobrze promuje nasz kraj?
anonim2014.11.9 16:41
Środowiska katolickie protestują przeciwko temu, że w spocie promującym Polskę usunięto krzyż z animowanego Giewontu i sztandarów podczas bitwy pod Grunwaldem. Co do Giewontu, to wydaje mi, że większym problemem jest niewłaściwa (tak na oko) skala góry, która była tam długo przed krzyżem. A co do bitwy pod Grunwaldem - to jak najbardziej powinno być pokazane mnóstwo krzyży - trzeba przypominać o tym, że POLSKA WALCZYŁA Z ZAKONEM.