14.07.14, 12:59Zbigniew Girzyński (fot. Wikimedia Common)

Zbigniew Girzyński dla Fronda.pl: Nie będziemy spełniać roszczeniowych postulatów!

To było bardzo udane spotkanie. Zwieramy szeregi do wygrania wyborów. Jesteśmy bardzo dobrze nastawieni do współpracy, z tymi, którzy rzeczywiście chcą z nami współpracować. Dotychczasowi członkowie partii Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry oczywiście mogą startować z nami ze wspólnej listy, jednak nie będziemy spełniać ich roszczeniowych postulatów. Prawo i Sprawiedliwość to nie AWS, żeby przywracać jakieś parytety na listach wyborczych. Jeżeli ktoś nie ma zrozumienia dla takiej koncepcji, może nadal startować w wyborach samodzielnie. Być może łatwiej będzie się porozumieć po wyborach samorządowych już z konkretnymi radnymi z tych ugrupowań, jeśli takowi znajdą się w sejmikach wojewódzkich czy ranach powiatowych?

Poprosiliśmy posła Girzyńskiego także o komentarz dotyczący wypowiedzi Ludwika Dorna, że kongres w którym nie wzięli udziału Ziobro ani Gowin, jest polityczną porażką Prawa i Sprawiedliwości:

Zbigniew Girzyński: Wypowiedź posła Dorna świadczy o tym, że załatwia sobie miejsce pracy w kancelarii prezydenta Komorowskiego po tym, jak za rok przestanie być posłem. Jest to wiadome już od jakiegoś czasu. Być może ceną za to stanowisko jest atakowanie Prawa i Sprawiedliwości? Przykład Michała Kamińskiego i jego wyborcza kompromitacja powinna jednak być dla takich postaw przestrogą.

ED

Komentarze

anonim2014.07.14 13:44
Zjednoczenie prawicy = wszyscy całują Jarozbawiciela w stopę,jak nie - wynocha!!!!
anonim2014.07.14 14:33
Więcej rozwodników , chcę więcej rozwodników w PiS! Czy tacy ludzie muszą nas reprezentować? Frondo, czy kościół zalegalizował rozwody ? Partia katolicka na wskroś zbiera w swoje szeregi rozwodników, a Terlikowski milczy, czy to już legalne, cudzołożenie nie jest grzechem? Jak to wszystko upada, a dopiero w RM Brudziński mówił oczywiście o kataklizmie ( w tym o rozwodach ) w Polsce, i co ? To po ile kobiet przysługuje na jednego w PiS, ilu aniołków Kaczyńskiego jeszcze nie obsadzonych.
anonim2014.07.14 15:59
Z takim zwieraniem szeregów jak w ostatnią sobotę to PiS może rządzić co najwyżej w przysłowiowej Koziej Wólce, a w całym kraju.
anonim2014.07.15 11:45
PiS niech się najpierw zjednoczy z Bogiem i będzie konsekwentny JEGO nauczaniom