16.08.15, 12:23Zbigniew Stonoga (fot. Facebook.com)

Zbigniew Stonoga ucieka do "bezpiecznego kraju"

Biznesmen ogłosił na Facebooku, że wylatuje poza Europę. Nie  podał, do jakiego kraju zamierza się udać.

Na zamieszczonym w internecie nagraniu Stonoga powiedział, że z uwagi na ograniczenia techniczne będzie mówił krótko.

– Będę musiał kończyć dlatego, że chodzi tu o moje bezpieczeństwo i niemożność namierzenia mnie. Wiadomo, że jestem w drodze do bezpiecznego państwa, tam się za kilkanaście godzin znajdę. Za chwilę odlatuję poza Europę – powiedział.

Zbigniew Stonoga to biznesmen, który w czerwcu bieżącego roku opublikował w internecie akta ze śledztwa dotyczącego afery taśmowej. Upublicznił też zeznania Marka F. W związku z tymi czynami usłyszał zarzuty. To jednak nie jedyne problemy Stonogi z prawem. W czerwcu uprawomocnił się wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Pragi Północ, który skazał go na rok bezwzględnego więzienia bez możliwości zawieszenia kary za oszustwo przy sprzedaży lexusa o wartości 50 tys. zł. 30 sierpnia Stonoga ma stawić się w więzieniu na Białołęce. Wczoraj z kolei Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało o wszczęciu przez prokuraturę apelacyjną w Warszawie śledztwa w sprawie podejrzenia korupcji w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Prokuratorzy wydali postanowienie o zatrzymaniu Zbigniewa Stonogi i przeszukaniu jego mieszkania.

KJ/Telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.08.16 14:26
Naraził się dla Kopacz i Komorowskiego to go bezwzględnie ścigają. Gdyby uwłaczał dla pana Kaczyńskiego i PiS, wtedy sprawa zostałaby przez prokuraturę inaczej potraktowana.
anonim2015.08.16 23:58
I wyżarła elita postkomunistyczna biznesmena .Skąd my to znamy?